Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!
FOUGANZA
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 520 czarny mat FOUGANZA - Wyposażenie jeźdźca
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 520 czarny mat FOUGANZA - Wyposażenie jeźdźca
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 520 czarny mat FOUGANZA - Wyposażenie jeźdźca
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 520 czarny mat FOUGANZA - Wyposażenie jeźdźca
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 520 czarny mat FOUGANZA - Wyposażenie jeźdźca
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 520 czarny mat FOUGANZA - Wyposażenie jeźdźca
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 520 czarny mat FOUGANZA - Wyposażenie jeźdźca
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 520 czarny mat FOUGANZA - Wyposażenie jeźdźca
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 520 czarny mat FOUGANZA - Wyposażenie jeźdźca
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 520 czarny mat FOUGANZA - Wyposażenie jeźdźca
Kod produktu : 8569331
Dodaj do listy życzeń
Produkt jest już dodany
Kaski

Kask jeździecki 520 FOUGANZA

FOUGANZA
4.9/5

Kolor : CZARNY / Ciemnoszary

Decathlon
do 199.99 -%

od

199.99*
w tym podatek / cena obniżona od

Od do

* Cena od i do wyczerpania zapasów!
 • Odbiór w sklepie Decathlon - CLICK&COLLECT Planowany czas dostawy: 09/07/2020 Darmowa
 • Odbiór w punkcie Planowany czas dostawy: 09/07/2020 Darmowa
 • Dostawa kurierem Planowany czas dostawy: 09/07/2020 Darmowa
199.99 -%
Było0.00obecna cena199.99**
w tym podatek / cena obniżona od

* Od do

* WYPRZEDAŻE od do i do wyczerpania zapasów!
* Cena od i do wyczerpania zapasów!
Dostępność w sklepie
Wygodny, wytrzymały kask. Chroni głowę w razie upadku. Odpowiedni do wszystkich dyscyplin jeździeckich. Twoją pasją są skoki, ujeżdżenie, a może jazda rekreacyjna? Niezależnie od dyscypliny kask 520 zapewnia bezpieczeństwo. Jest wygodny, techniczny i stylowy. Odpinaną wyściółkę można wyprać.

Ze względów bezpieczeństwa kaski i sprzęt ochrony osobistej podlegają zwrotowi w ciągu 14 dni od daty otrzymania produktu.

Mocne strony

Ochrona przed uderzeniami Wytrzymały kask przetestowany i certyfikowany zgodnie z normą EN1384:2017.
Komfort użytkowania Wygodne paski oraz zmniejszająca nacisk pianka.
Wentylacja Techniczny, optymalny system wentylacji skutecznie chłodzi głowę.
Stabilność Udoskonalony system pasków dobrze obejmuje głowę jeźdźca.

Informacje techniczne

Norma

Certyfikacja wg EN1384:2017

Rozmiary

od 53 do 61

Niewielka waga

520 g (rozmiar 57)

Ochrona

Podstawowym zadaniem kasku jest ochrona głowy. Model 520 był testowany i poddawany ciężkim próbom w naszych laboratoriach. Posiada skorupę z poliwęglanu i ABS zaprojektowaną tak, by pochłaniać część energii przy uderzeniu. Skorupa i/lub część ochronna ulegają wtedy częściowej deformacji. Po upadku należy wymienić kask. Deformacje nie zawsze są widoczne gołym okiem i czasem naruszają konstrukcję.

Wygoda

Było to jedno z wyzwań naszych inżynierów: stworzenie wytrzymałego, solidnego, lekkiego i super wygodnego kasku. Zespół Fouganzy pracował nad ergonomią pasków, które otaczają twarz. Są wykonane z miękkiego, miłego w dotyku poliestru. Pełny komfort noszenia! Mocowaną na rzepy wyściółkę można odpiąć i wyprać. Wyściółka posiada wszyte panele z pianki, które są precyzyjnie usytuowane i zmniejszają nacisk na głowę.

Optymalna wentylacja

Jeżdżąc na koniu lub kucu czasem naprawdę się nie oszczędzamy. Aby uniknąć uderzeń gorąca i jak najlepiej odprowadzać wilgoć, model 520 ma rozbudowany system wentylacji. Posiada 27 otworów z przodu i u góry, a także kanały umieszczone pod skorupą. Dzięki tym rozwiązaniom powietrze w kasku krąży i zwiększa jego przewiewność. Powietrze dostaje się do środka przez otwory przednie i jest odprowadzane otworami górnymi. Koniec z mokrą głową po jeździe!

Dopasowanie i zapięcia

Kask, który przesuwa się na głowie i nie trzyma odpowiednio nie pełni funkcji ochronnej. Paski mocujące w modelu 520 zostały całkowicie przeprojektowane tak, by kask mocno trzymał się głowy. Po wielu próbach nasi projektanci stworzyli ergonomiczny system, który obejmuje kark (bez uciskania go) i przechodzi pod podbródkiem. Całość obejmuje głowę nie krępując ruchów, a jednocześnie doskonale stabilizuje kask na głowie. Misja wykonana!

Jak wybrać kask

Kask 520 jest dostępny w wielu rozmiarach (od 53 - 61). Jeśli jednak nie znajdziesz w sklepie swojego rozmiaru, zamów go na naszej stronie www! Aby dobrze dobrać kask, należy najpierw zmierzyć obwód głowy, a następnie przymierzyć. Dobrą ochronę zapewnia tylko dobrze dopasowany, przylegający kask! Nigdy nie kupuj dziecku za dużego kasku wychodząc z założenia, że dorośnie!

Praktyczne rozwiązanie

Bujne, długie włosy trudno jest czasem spiąć tak, by nie przeszkadzały podczas jazdy konnej. Wiele pań nie chce jeździć z rozpuszczonymi włosami. Dlatego też kask model 520 posiada praktyczne rozwiązanie. Jeden z pasków przechodzi przez kark. Amazonki mogą przełożyć swoje końskie ogony przez otwór znajdujący się między kaskiem a paskiem. Dzięki temu kask będzie stabilniej leżał na głowie! Dobrze, że o tym pomyśleliśmy...

Wyściółka, którą można prać i wymieniać

Kask 520 posiada bardzo wygodną wyściółkę z pianki i siatki mesh. Wyściółka przypinana jest na rzepy; można ją odpiąć i wyprać w pralce w temperaturze 30°C. Przede wszystkim jednak jest wymienna! Jeśli Twój kask nie uległ uszkodzeniu, lecz chcesz tylko wymienić wyściółkę - nie ma problemu! Bez inwestowania w nowy kask możesz cieszyć się nową, przyjemną w dotyku wyściółką.

Łatwa konserwacja

Kask czyścimy z zewnątrz szmatką.
Odradzamy używanie rozpuszczalników i innych agresywnych substancji, które mogłyby wpłynąć negatywnie na właściwości kasku oraz go uszkodzić. Warstwę wyściełającą można odpiąć i wyprać w pralce w temperaturze 30°C.
Do przechowywania i transportu doskonale sprawdzi się tekstylna torba, która ochroni kask przed zabrudzeniem, porysowaniem i działaniem światła.

Wyrafinowana linia

W zależności od gustów i uprawianej dyscypliny kask 520 dostępny jest w wielu modelach. Może być gładki lub pokryty meszkiem; każdy jeździec może wybrać wersję zgodną z własnymi preferencjami. Niektórym spodoba się prosta, klasyczna wersja jednokolorowa, inni wybiorą model dwukolorowy. Pasjonatom ujeżdżenia przypadnie niewątpliwie do gustu wersja Strass.

Dopasowanie kasku

Kask najlepiej chroni głowę wówczas, gdy dokładnie do niej przylega, lecz w żadnym miejscu nie uciska. Gdy paski są odpowiednio wyregulowane, kask nie przesuwa się do tyłu, do przodu ani na boki - również wtedy, gdy jeździec jest w ruchu.
Pasek podpinkowy powinien przechodzić pod żuchwą, a nie opierać się na podbródku. Musi być odpowiednio mocno dopięty, by kask nie przesuwał się, a jednocześnie nie może zaciskać się zbyt mocno.

Pochłanianie energii uderzenia

Rolą kasku jest pochłonięcie części energii uderzenia poprzez częściowe odkształcenie skorupy i/lub warstwy ochronnej. Kask zmniejsza siłę urazu głowy. Ochrona, jaką kask zapewnia zależy od okoliczności wypadku. Nie zawsze zapobiegnie śmierci czy trwałemu kalectwu.

Zalecenia

Wiemy, że chcesz jak najszybciej przetestować w praktyce nowy kask. Dla własnego bezpieczeństwa przeczytaj jednak najpierw instrukcję.
Kask przeznaczony jest wyłącznie do jazdy konnej i nie może być używany do innych dyscyplin, takich jak sporty motorowe, ślizgowe czy powietrzne. Jeśli zamierzasz spróbować sił na bobslejach, w Formule 1 lub na lotni - ten kask niestety nie będzie odpowiedni. Radzimy wówczas wybrać ochronę głowy odpowiednią do danego sportu.

Czas użytkowania

Radzimy wymienić kask po upływie 5 lat od daty produkcji podanej na etykiecie (o ile kask nie został uderzony i był przechowywany w odpowiednich warunkach). Każdy kask, który został uderzony należy bezwzględnie wymienić. Uszkodzenie może być niewidoczne!

Rozwiń Zwiń

Skład / porady

Skład
Powłoka
40.00% Poliwęglan (PC), 60.00% Akrylonitrylo-butadienowo-styren (ABS)
Podszewka główna
100.00% Styropian (EPS)
Pas
100.00% Poliamid
Klamry
100.00% Polioksymetylen
Informacje dotyczące przechowywania Trzymać z dala od źródeł ciepła takich jak grzejnik lub nasłoneczniona tylna szyba samochodu. Wysoka temperatura może zniszczyć właściwości ochronne wkładki ze styropianu.
Ograniczenia w użytkowaniu Kask jeździecki. PO UDERZENIU KAŻDY KASK NALEŻY WYMIENIĆ.

Nasze zobowiązania

Jednostka notyfikowana nr 2008, Dolomicert s.c.ar.l.
Test Produktu Kask został przetestowany przez niezależne laboratorium zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Gwarancja 2 lat

OPINIE KLIENTÓW

Opinie pracowników Decathlon

Pytania i odpowiedzi