Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!
KOROK
 • HOCKEY STICK Hokej na trawie - Kij FHST900 niebieski KOROK - Hokej na trawie
 • HOCKEY STICK Hokej na trawie - Kij FHST900 niebieski KOROK - Hokej na trawie
 • HOCKEY STICK Hokej na trawie - Kij FHST900 niebieski KOROK - Hokej na trawie
 • HOCKEY STICK Hokej na trawie - Kij FHST900 niebieski KOROK - Hokej na trawie
 • HOCKEY STICK Hokej na trawie - Kij FHST900 niebieski KOROK - Hokej na trawie
 • HOCKEY STICK Hokej na trawie - Kij FHST900 niebieski KOROK - Hokej na trawie
 • HOCKEY STICK Hokej na trawie - Kij FHST900 niebieski KOROK - Hokej na trawie
 • HOCKEY STICK Hokej na trawie - Kij FHST900 niebieski KOROK - Hokej na trawie
 • HOCKEY STICK Hokej na trawie - Kij FHST900 niebieski KOROK - Hokej na trawie
 • HOCKEY STICK Hokej na trawie - Kij FHST900 niebieski KOROK - Hokej na trawie
Kod produktu : 8529947
Dodaj do listy życzeń
Produkt jest już dodany
HOCKEY STICK

Kij do hokeja na trawie low bow 95% FH990 KOROK

KOROK

Kolor : CZARNY / Jaskrawy lazur

Opinia dopasowania rozmiaru
Decathlon
do 709.99 -%

od

709.99*
w tym podatek / cena obniżona od

Od do

* Cena od i do wyczerpania zapasów!
 • Odbiór w sklepie Decathlon - CLICK&COLLECT Planowany czas dostawy: 11/07/2020 Darmowa
 • Dostawa kurierem Planowany czas dostawy: 13/07/2020 Darmowa
709.99 -%
Było0.00obecna cena709.99**
w tym podatek / cena obniżona od

* Od do

* WYPRZEDAŻE od do i do wyczerpania zapasów!
* Cena od i do wyczerpania zapasów!
Dostępność w sklepie
Dla zaawansowanego, dorosłego gracza, który poszukuje większej manewrowości low bow w połączeniu z mocą 95% włókna węglowego. Kij do hokeja na trawie Korok dla zaawansowanych graczy. Tym kijem grają współpracujący z nami sportowcy z całego świata: Jill Boon, Berta Bonastre, Thomas Briels i Victor Charlet.

Mocne strony

Kontrola trajektorii Więcej carbonu = + wymagający kij; Low bow = + kontrola dryblowania, push i 3D
Moc W przypadku low bow (mocny push), 95% carbonu oferuje mocniejsze uderzenia.
Kontakt z piłką Sztywny kij zwiększa precyzję strzału.
Manewrowość Low bow 24mm/250mm i balans na 390mm ułatwiają grę 3D.
Redukcja wibracji Sztywność carbonu kompensuje pianka PE-EVA pod gripem.
Ergonomiczny chwyt Pikowany grip z PU, komfort czucia; średnica uchwytu 30 mm (chwyt).
Solidność 95% carbonu i 5% aramidu zwiększa wytrzymałość.

Informacje techniczne

Skład

95% carbon, 5% aramid

Wygięcie i waga

Low bow; Punkt maksymalnego wygięcia: 250mm; Wysokość maksymalnego wygięcia: 24 mm; Waga: 550g +/- 20g; Punkt wyważenia 380 mm

Szczegółowe informacje

Średnica uchwytu 31 mm oferuje wygodny chwyt. Szerokość i obwód rury na 47 cm od korka: 3,7 cm / 10 cm.

Zatwierdzony przez naszych sportowców.

Jill Boon [była kapitan drużyny; 302 turnieje z drużyną narodową Belgii, olimpijka (Londyn 2012), zawodniczka belgijskiego Royal Racing Club]; Berta Bonastre [hokeistka w narodowej drużynie Hiszpanii, brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w 2018 roku i mistrzostwo Europy w 2019 roku, olimpijka (Rio 2016), w drodze do Tokio 2021 r. i hokeistka Club Egara (Hiszpania)],

Zatwierdzony przez naszych sportowców (cd.)

Thomas Briels [kapitan drużyny narodowej Belgii, trzykrotny olimpijczyk (Pekin 2008 r., Londyn 2012 r., Rio 2016 r.), wicemistrz olimpijski w Rio i w drodze do Tokio 2021 r., mistrz świata 2018 r., mistrz Europy 2019 r., kapitan drużyny Oranje-Rood (Holandia)] oraz Victor Charlet [kapitan ekipy Francji, hokeista Waterloo Ducks (Belgia), mistrzostwa świata 2018 r.].

Z czego wykonany jest kij?

Wcześniej kije wykonywane były z drewna (jesion, morwa). Obecnie, te najbardziej techniczne, produkowane są z materiałów kompozytowych (włókno szklane, włókno węglowe i włókno aramidowe; np. Kevlar to marka handlowa jednego z rodzajów aramidu). Na rynku dostępne są kije wykonane w 100% z drewna, z drewna wzmocnionego włóknem szklanym i czasami carbonem, z 100% włókna szklanego, z włókna szklanego z dużym dodatkiem carbonu.

Z jakich materiałów produkowane są kije hokejowe? (cd.)

(często z 5-10% włókna aramidowego przy bardzo wysokim procencie carbonu).

Jakie są właściwości różnych materiałów?

Włókna szklane jest twardsze, sztywniejsze, lżejsze i bardziej wytrzymałe na otarcia niż drewno. Oferują większą moc, ale mniejszą kontrolę i dają uczucie sztywności. Włókno węglowe jest jeszcze lżejsze i sztywniejsze, a przez to zapewnia większą moc, ale mniejszą kontrolę, jeśli poziom techniki zawodnika nie jest wystarczający. Aramid jest używany jako uzupełnienie włókna węglowego w rurze, aby amortyzować wibracje oraz/lub w łopatce, ponieważ ma wysoką odporność na ścieranie.

Charakterystyka kija z materiałów kompozytowych

Kij z materiałów kompozytowych wykonany jest z kilku warstw włókna otaczających puste serce, które samo wykonane jest z jednego lub kilku podłużnych wgłębień. Miks komponentów, liczba warstw włókna i struktura pustego serca różnicują kij w różnych jego częściach i wyróżniają jeden kij od drugiego. Samo wskazanie % zawartości włókna węglowego (carbonu) daje ostatecznie bardzo mało informacji o jakości użytkowej kija.

Jaki skład wybrać?

Początkujące dzieci preferują drewno. Wraz z doskonaleniem umiejętności, przechodzą do włókna szklanego, a następnie do coraz większej zawartości carbonu. Początkujący dorośli mogą od razu zacząć grę kijem z włóknem szklanym. Zaawansowani i średnio zaawansowani dorośli wybiorą zawartość włókna węglowego odpowiednią do swojego typu gry (odpowiedni balans między kontrolą a mocą).

Czym jest wygięcie kija?

Kij do hokeja nie jest prosty lecz posiada krzywiznę (po angielsku "bow"). Wygięcie charakteryzuje się maksymalną wysokością (maksymalna przestrzeń w pionie między kijem ustawionym na płaskiej powierzchni a tą powierzchnią) oraz miejscem, w którym ta wysokość jest maksymalna, mierzona od końcówki łopatki kija (tzw. punktu maksymalnego wygięcia).

Czym jest wygięcie kija? (cd.)

Tradycyjnie kij posiada maksymalne wygięcie 15 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się w połowie wysokości kija.

Rodzaje wygięcia

Mówimy o "bow standard" (bow oznacza wygięcie), gdy wysokość maksymalnego wygięcia to 17 - 20 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. Kij "mid bow" posiada generalnie wysokość maksymalnego wygięcia w przedziale 23 - 24 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. W przypadku kija "low bow”, to jest to generalnie od 24 do 25 mm oraz 250 mm. Natomiast kij "extra low bow” ma parametry: od 24 do 25 mm oraz 200 mm.

Normy wygięcia FIH

Zgodnie z normami FIH, punkt maksymalnego wygięcia w kiju do hokeja na trawie musi znajdować się minimum 200 mm od najwyższego punktu główki kija, a wysokość maksymalnego wygięcia wynosić 25 mm.

Jakie wygięcie wybrać?

Początkujący wybierają zwykle kij "bow standard". Zaawansowani lub średnio zaawansowani, którym zależy głównie na kontroli piłki, podaniach i strzałach, wybierają kij "mid bow". Zawodnicy zaawansowani, lubiący dryblowanie, grę 3D oraz doskonałą kontrolę piłki przy szybkich zagraniach, wybierają zazwyczaj kij "low bow". Do wykonywania "drag-flicków" wybierz kij "extra low bow".

Ile waży kij?

Większość kijów dla dorosłych (długość 36,5” - 37,5") waży od 520 do 580 g. Kije dla dzieci ważą od 400 g wzwyż. Warto pamiętać, że kije tego samego modelu mogą różnić się wagą o 20 - 30 g z uwagi na proces produkcji.

Normy wagowe FIH

Zgodnie z normami FIH, maksymalna waga kija do hokeja na trawie powinna wynosić 737 g. Większość kijów dla dorosłych (długość 36,5” - 37,5") waży od 520 do 580 g. Kije dla dzieci ważą od 400 g wzwyż. Warto pamiętać, że kije tego samego modelu mogą różnić się wagą o 20 - 30 g z uwagi na proces produkcji.

Dlaczego balans jest ważny?

Przy podobnej wadze, decydujące jest rozłożenie masy w kijach. Punkt równowagi to punkt ciężkości kija mierzony od końca łopatki. Punkt równowagi umieszczony bliżej uchwytu zapewnia wrażenie lekkości. Zwiększa to manewrowość kija. Punkt równowagi bliżej łopatki oferuje wrażenie bardziej konkretnego chwytu rączki. Zwiększa to moc kija.

Jaką wagę / równowagę wybrać?

Jeśli ważniejsza jest dla Ciebie dobra manewrowość, wybierz lekki kij z wysokim punktem równowagi. Jeśli poszukujesz mocy, wybierz ciężki kij z obniżonym punktem równowagi.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiar kija mierzony jest w calach ("). 1”= 2,54 cm. Dla osób dorosłych, rozmiar standardowego kija to 36,5". Niektóre kije dostępne są w rozmiarze 37,5” lub 38,5"; te rozmiary zapewniają większy zasięg i moc. Są raczej przeznaczone dla graczy na wysokim poziomie zaawansowania. Hokeista o wzroście powyżej 180 cm może wybrać kij 37,5” lub 38,5" przy założeniu, że pozostałe cechy kija (skład, krzywizna...) są dostosowane do jego poziomu gry.

Normy rozmiarów FIH

Zgodnie z normami FIH, maksymalna długość kija do hokeja na trawie to 41" (105 cm).

Ogólne porady dotyczące wyboru kija

Odpowiedni kij to taki, który oferuje odpowiednią kombinację rozmiaru, składu (i konstrukcji wewnętrznej), wygięcia, wagi i punktu równowagi.

Projektanci

Ten kij został opracowany przez nasz zespół ds. rozwoju produktów, który składa się z hokeistów - pasjonatów (szefowie produktu, projektanci, inżynierowie, designerzy, styliści, technicy prototypowania i laboratoryjni), z hokeistów wywodzących się z naszych klubów partnerskich i naszych for społecznościowych, a także ze specjalistów ds. materiałów kompozytowych Decathlonu i jednego z głównych producentów kijów hokejowych na świecie.

Informacja

Podane tutaj informacje zostały dostarczone przez producenta lub są to nasze wnioski na podstawie próbek otrzymanych od producenta.

Segmentacja

dorosły/zaawansowani/lowbow/80-100%włóknowęglowe

Rozmiary

36,5 | 37,5 | 38,5|

Rozwiń Zwiń

Skład / porady

Skład
Shaft
95.00% Karbon, 05.00% Aramid
Grip 1
100.00% Poliuretan
Informacje dotyczące przechowywania Usuń piasek z kija. Wyczyść kij zwilżoną szmatką. W razie potrzeby, wytrzyj kurz i tłuste plamy z uchwytu.

Nasze zobowiązania

Jill Boon (Belgia), Berta Bonastre (Hiszpania), Thomas Briels (Belgia) i Victor Charlet (Francja)
Test Produktu Nasze kije są testowane w laboratorium i przez grupę testerów w warunkach rzeczywistej gry, na boisku.
Gwarancja 2 lat

OPINIE KLIENTÓW

Opinie pracowników Decathlon

Pytania i odpowiedzi