TECNIFIBRE
11450

Trwałość i komfort gry!

  • Tenis Sporty Rakietowe - NACIĄG DURAMIX 1,35 mm 200 m TECNIFIBRE - Sprzęt do tenisa
Kod produktu : 8197552
Dodaj do listy życzeń
Produkt jest już dodany
Tenis

Naciąg tenisowy wielowłóknisty poliestrowy Duramix 1,35 mm 200 m TECNIFIBRE

TECNIFIBRE
Przeznaczenie: dla doświadczonego gracza lub eksperta, który zrywa naciąg po 10 do 20 godz. gry. Wygoda, utrzymywanie naprężenia i trwałość. Naciąg wielowłóknisty Tecnifibre Duramix 1,35 zapewnia wytrzymałość dzięki poliestrowi oraz kontrolę mocy dzięki technologii poliuretanowej PUHDinside.
Decathlon
do 879.99 -%

od

879.99*
w tym podatek / cena obniżona od

Od do

* Cena od i do wyczerpania zapasów!
879.99 %
Było0.00obecna cena879.99**
w tym podatek / cena obniżona od

* Od do

* WYPRZEDAŻE od do i do wyczerpania zapasów!
Sprawdź dostępność w Twoim sklepie.
MOCNE STRONY
Wytrzymałość na ścieranie Bardzo dobra dzięki strunie 1,35 mm. Dodatek poliestru zwiększa sztywność.
Nadawanie rotacji Dobre czucie i dobre nadawanie rotacji.
Moc PUHDInside (nasączenie struny poliuretanem) = kontrola mocy uderzenia.
INFORMACJE TECHNICZNE
Skład

Naciąg ten składa się w 50% z poliestrowych mikrowłókien, co zapewnia maksymalny spin oraz w 50% z mikrowłókien poliamidowych dla maksimum komfortu.

Jak mocno naciągnąć rakietę?

Umiarkowane napięcie (od 18 do 23 kg) zapewnia więcej komfortu, lepsze nadawanie rotacji i większą moc. Oferuje natomiast mniejszą kontrolę i precyzję.
Mocne napięcie (> 23 kg) zapewnia większą precyzję i kontrolę. Uwaga natomiast na ryzyko zw. z urazami ścięgien i łokciem tenisisty. Dodatkowo taki naciąg zmniejsza moc uderzenia i łatwość nadawania rotacji.

Monofilamenty?

W przypadku naciągów jednowłóknistych, Decathlon poleca napięcie między 19 a 22 kg. Bardzo odradzamy naciągi jednowłókniste do rakiet dla dzieci poniżej 15 roku życia, ponieważ mogą powodować urazy. Są to naciągi zarezerwowane dla graczy zrywających struny poniżej 10 godzin gry, ponieważ bardzo szybko tracą naprężenie.

Multifilamenty?

W przypadku naciągu multifilamentowego, Decathlon zaleca naprężenie maksymalnie do 25 kg! Taki naciąg polecany jest dla osób podatnych na urazy ręki, młodych graczy lub osób rzadko zrywających struny. Naciągi wielowłókniste bardzo dobrze utrzymują naprężenie.

Kiedy wymienić naciąg?

Osiągi Twojej rakiety zależą w 50% od ramy i w 50% od naciągu! Zadbaj zatem o to, aby mieć naciąg najlepiej przystosowany do Twojego stylu gry.
Gracze, którzy często zrywają naciąg: zmienia się go, gdy pęknie.
W przypadku graczy, którzy nigdy nie zrywają naciągu lub rzadko, Decathlon radzi zmieniać naciąg proporcjonalnie do częstotliwości gry w tygodniu. Przykład: Gram raz w tygodniu, więc zmieniam naciąg raz w roku. Gram 3 razy w tygodniu, więc zmieniam naciąg 3 razy w roku.

Porady Decathlonu

Elastycznego naciągu nie należy zbyt mocno naciągać, bo negatywnie przekłada się to na jego osiągi. Mniej napięte struny umożliwiają odprężoną i bezsiłową grę, a zatem większą moc uderzenia.Naciąg zużywa się, nawet jeśli nie następuje zerwanie. Z upływem czasu traci elastyczność i początkowe właściwości. Na czucie ma również wpływ sama struna (lub jej średnica). Im cieńsza, tym większe możliwości rotacji i większa moc. Im grubsza, tym większa trwałość, ale też większe ryzyko urazów!

Rozwiń Zwiń
SKŁAD / PORADY
Skład Poliuretan / poliester.
Informacje dotyczące przechowywania Chronić przed dużymi zmianami temperatur. Nie zostawiaj rakiety w bagażniku samochodu: temperatury mogą silnie wzrosnąć lub spaść!
INTERNAUCI OGLĄDALI RÓWNIEŻ...

Nie zapomnij o...

INTERNAUCI OGLĄDALI RÓWNIEŻ...
OPINIE KLIENTÓW
OPINIE PRACOWNIKÓW DECATHLON
ZDJĘCIA NASZYCH KLIENTÓW