Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!
ARTENGO
  • NACIĄGI TENISOWE Tenis - NACIĄG TA930 SPIN 1,25MM ARTENGO - Sprzęt do tenisa
  • NACIĄGI TENISOWE Tenis - NACIĄG TA930 SPIN 1,25MM ARTENGO - Sprzęt do tenisa
Kod produktu : 8373299
Dodaj do listy życzeń
Produkt jest już dodany
NACIĄGI TENISOWE

Naciąg tenisowy jednordzeniowy pięciokątny TA 930 Spin struna 1,25 mm ARTENGO

ARTENGO
Decathlon
do 29.99 -%

od

29.99 
w tym podatek / cena obniżona od

Od do

  Cena od i do wyczerpania zapasów!
  • Odbiór w sklepie Decathlon - CLICK&COLLECT Planowany czas dostawy: 08/08/2020 Darmowa
  • Odbiór w punkcie Planowany czas dostawy: 10/08/2020 8.99
  • Dostawa kurierem Planowany czas dostawy: 10/08/2020 9.99
29.99 -%
Było0obecna cena29.99  
w tym podatek / cena obniżona od

  Od do

  WYPRZEDAŻE od do i do wyczerpania zapasów!
  Cena od i do wyczerpania zapasów!
Dostępność w sklepie
dla zaawansowanego gracza, który zrywa naciąg poniżej 10 godz. gry i potrzebuje trwałego naciągu dobrze nadającego rotacje. Ten naciąg tenisowy jest przeznaczony dla zaawansowanych graczy. Oferuje doskonałą rotację piłki dzięki pięciokątnemu przekrojowi.

Mocne strony

Nadawanie rotacji lepsze nadawanie rotacji dzięki pięciokątnemu przekrojowi.
Moc wykonanie z miękkiego poliestru umożliwia nadanie szybkości piłce.
Wytrzymałość na ścieranie struna 1,25 mm oferuje zaawansowanemu graczowi żywotność struny 10 godzin.
Kontrola trajektorii poliester sprawia, że gracz ma wrażenie kontroli nad piłką

Informacje techniczne

Jak mocno naciągnąć rakietę?

Umiarkowane napięcie (od 18 do 23 kg) zapewnia więcej komfortu, lepsze nadawanie rotacji i większą moc. Oferuje natomiast mniejszą kontrolę i precyzję.
Mocne napięcie (> 23 kg) zapewnia większą precyzję i kontrolę. Uwaga natomiast na ryzyko zw. z urazami ścięgien i łokciem tenisisty. Dodatkowo taki naciąg zmniejsza moc uderzenia i łatwość nadawania rotacji.

Monofilamenty?

W przypadku naciągów monofilamentowych, Decathlon poleca napięcie między 19 a 22 kg. Bardzo odradzamy naciągi jednowłókniste do rakiet dla dzieci poniżej 15 roku życia, ponieważ mogą powodować urazy. Są to naciągi zarezerwowane dla graczy zrywających struny poniżej 10 godzin gry, ponieważ bardzo szybko tracą naprężenie (20% utraty napięcia po 3 godzinach gry).

Multifilamenty?

W przypadku naciągu multifilamentowego, Decathlon zaleca naprężenie maksymalnie do 25 kg! Taki naciąg polecany jest dla osób podatnych na urazy ręki, młodych graczy lub osób rzadko zrywających struny. Naciągi wielowłókniste bardzo długo utrzymują naprężenie i swoją dynamikę.

Kiedy wymienić naciąg?

Osiągi Twojej rakiety zależą w 50% od ramy i w 50% od naciągu! Zadbaj zatem o to, aby mieć naciąg najlepiej przystosowany do swojego stylu gry.
Gracze, którzy często zrywają naciąg: zmienia się go, gdy pęknie.
W przypadku graczy, którzy nigdy nie zrywają naciągu lub rzadko, Decathlon radzi zmieniać naciąg proporcjonalnie do częstotliwości gry w tygodniu. Przykład: Gram raz w tygodniu, więc zmieniam naciąg raz w roku. Gram 3 razy w tygodniu, więc zmieniam naciąg 3 razy w roku.

Porady Decathlonu

Należy unikać zbyt mocnego naciągania, które zmniejsza wydajność naciągu. Mniej napięte struny umożliwiają odprężoną i bezsiłową grę, a zatem większą moc uderzenia.Naciąg zużywa się, nawet jeśli nie następuje zerwanie. Z upływem czasu traci elastyczność i początkowe właściwości. Na czucie ma również wpływ sama struna (lub jej średnica). Im cieńsza, tym większe możliwości rotacji i większa moc. Im grubsza, tym większa trwałość, ale też większe ryzyko urazów!

Rozwiń Zwiń

Skład / porady

Skład
Racket String
100.00% Politereftalan etylenu (PET)
Informacje dotyczące przechowywania Chronić przed dużymi zmianami temperatur i wilgocią. Nie zostawiaj rakiety w bagażniku samochodu: temperatury mogą silnie wzrosnąć lub spaść!
Ograniczenia w użytkowaniu Naciąg jednowłóknisty jest nieodpowiedni dla osób <15 lat!

Nasze zobowiązania

nasi najlepsi gracze - ambasadorzy, partnerzy techniczni, nasi trenerzy i gracze, którzy podpisali z nami kontrakt o współpracy.
Test Produktu Nasze testy badające zalety produktów są wykonywane w laboratorium: Test wytrzymałości na zrywanie się naciągu realizowany jest w laboratorium na urządzeniu Canon Ball, które testuje żywotność każdego naciągu. Pomiar mocy naciągu wykonywany jest w naszych laboratoriach przez urządzenie „młot Charpy'ego”. Sprawdza ono oddawanie energii struny i zdolność jej przełożenia się na szybkość piłki.
Gwarancja 2 lat

Opinie klientów

Opinie pracowników Decathlon

Pytania i odpowiedzi