artengo

Naciąg tenisowy jednordzeniowy TA 990 POWER 1,27mm szpula 200m

Kod produktu: 8399851

319,99 zł 1,60 zł/m

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +300 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

    Dla zaawansowanego gracza, który zrywa naciąg poniżej 10 godz. gry i potrzebuje mocy oraz trwałości.

    Ten jednordzeniowy naciąg jest idealny dla graczy, którym zależy na optymalnej wytrzymałości i nadawaniu rotacji. Bardzo dobra moc.

    Kup razem z

    Podobne produkty

    • Wytrzymałość na ścieranie

      Wykorzystanie kopoliestru znacznie zwiększa trwałość naciągu.

    • Moc

      Naciąg z poliestru zapewnia mocne uderzenie.

    • Nadawanie rotacji

      Poliestrowa struna o średnicy 1,27 mm zapewnia dobrą rotację.

    • Kontrola trajektorii

      Kopoliestrowa struktura zapewnia kontrolę.

    • Trwały naciąg strun

      Poprawne utrzymywanie naprężenia do 3 miesięcy użytkowania.

    Jak mocno naciągnąć rakietę?

    Umiarkowane napięcie (od 18 do 23 kg) zapewnia więcej komfortu, lepsze nadawanie rotacji i większą moc. Oferuje natomiast mniejszą kontrolę i precyzję.
    Mocne napięcie (> 23 kg) zapewnia większą precyzję i kontrolę. Uwaga natomiast na ryzyko związane z urazami ścięgien i łokciem tenisisty. Dodatkowo taki naciąg zmniejsza moc oraz łatwość nadawania rotacji.

    Monofilamenty?

    W przypadku naciągów monofilamentowych (czyli jednordzeniowych), Decathlon poleca napięcie między 19 a 22 kg. Bardzo odradzamy naciągi jednordzeniowe do rakiet dla dzieci poniżej 15 roku życia, ponieważ mogą powodować urazy. Są to naciągi zarezerwowane dla graczy zrywających struny poniżej 10 godzin gry, ponieważ bardzo szybko tracą naprężenie.

    Multifilamenty?

    W przypadku naciągu multifilamentowego, Decathlon zaleca naprężenie maksymalnie do 25 kg! Takie naciągi polecane są dla osób podatnych na urazy ręki, młodych graczy lub osób rzadko zrywających struny. Naciągi wielowłókniste bardzo dobrze utrzymują naprężenie.W przypadku naciągu z jelita, Decathlon zaleca maksymalne naprężenie do 23 kg! Są to najwyższej jakości naciągi z uwagi na komfort, czucie i moc. Dodatkowo, bardzo dobrze trzymają naprężenie.

    Kiedy wymienić naciąg?

    Osiągi Twojej rakiety zależą w 50% od ramy i w 50% od naciągu! Zadbaj zatem o to, aby mieć naciąg najlepiej przystosowany do swojego stylu gry.
    Gracze, którzy często zrywają naciąg: zmienia się go, gdy pęknie.
    W przypadku graczy, którzy nigdy nie zrywają naciągu lub rzadko, Decathlon radzi zmieniać naciąg proporcjonalnie do częstotliwości gry w tygodniu. Przykład: Gram raz w tygodniu, więc zmieniam naciąg raz w roku. Gram 3 razy w tygodniu, więc zmieniam naciąg 3 razy w roku.

    Porady Decathlonu

    Elastycznego naciągu nie należy zbyt mocno naciągać, bo negatywnie przekłada się to na jego osiągi. Mniej napięte struny umożliwiają odprężoną i bezsiłową grę, a zatem większą moc uderzenia.Naciąg zużywa się, nawet jeśli nie następuje zerwanie. Z upływem czasu traci elastyczność i początkowe właściwości. Na czucie ma również wpływ sama struna (lub jej średnica). Im cieńsza, tym większe możliwości rotacji i większa moc. Im grubsza, tym większa trwałość, ale też większe ryzyko urazów!

    Skład

    Lina wspinaczkowa 100% Poliester

    Porady dotyczące przechowywania

    Chronić przed dużymi zmianami temperatur. Nie zostawiaj rakiety w bagażniku samochodu: temperatury mogą silnie wzrosnąć lub spaść!

    Ograniczenia

    Naciąg jednordzeniowy jest nieodpowiedni dla osób <15 lat!

    Testy

    Nasze testy badające zalety produktów są wykonywane w laboratorium:
    Test wytrzymałości na zrywanie się naciągu realizowany jest w laboratorium na urządzeniu Canon Ball, które testuje żywotność każdego naciągu.
    Pomiar mocy naciągu wykonywany jest w naszych laboratoriach przez urządzenie „młot Charpy'ego”. Sprawdza ono oddawanie energii struny i zdolność jej przełożenia się na szybkość piłki.

    Zatwierdzony przez

    produkt zatwierdzony przez naszych partnerów technicznych i współpracujących z nami graczy. Produkt został zatwierdzony przez naszych partnerów technicznych: Jerome Haehnela (nr 78 ATP) i Nicolasa Escudé (nr 17 ATP).