ARTENGO

Moc i nadawanie rotacji

Tenis_8 Sporty Rakietowe - NACIĄG TA990 SPIN ARTENGO - Tenis
Tenis_8

Naciąg tenisowy JEDNOWŁÓKNISTY TA 990 Spin 1,27 mm ARTENGO

ARTENGO
Przeznaczenie: dla gracza - eksperta, który zrywa naciąg poniżej 10 godz. gry i potrzebuje dobrego nadawania rotacji, mocy oraz trwałości. Idealny dla graczy, którym zależy na optymalnej wytrzymałości i nadawaniu rotacji. Bardzo dobra moc.
Ocen użytkowników
Decathlon
do 39.99 -%

od

39.99*
DecathlonDeeeTaxMentionAfterPrice /

Od do

* Cena od i do wyczerpania zapasów!
39.99 %
39.99*
DecathlonDeeeTaxMentionAfterPrice /

* Od do

* WYPRZEDAŻE od do i do wyczerpania zapasów!
Sprawdź dostępność w Twoim sklepie.
Dodaj do listy życzeń
Produkt jest już dodany
Kod produktu : 8338803
ZDJĘCIA NASZYCH KLIENTÓW
INTERNAUCI OGLĄDALI RÓWNIEŻ
MOCNE STRONY
Wytrzymałość Wykorzystanie kopoliestru znacznie zwiększa trwałość naciągu.
Nadawanie rotacji Struna o średnicy 1,27 mm zapewnia dobrą rotację.
Moc Naciąg z poliestru zapewnia mocne uderzenie.
INFORMACJE TECHNICZNE
Jak mocno naciągnąć rakietę? Umiarkowane napięcie (od 18 do 23 kg) zapewnia więcej komfortu, lepsze nadawanie rotacji i większą moc. Oferuje natomiast mniejszą kontrolę i precyzję.
Mocne napięcie (> 23 kg) zapewnia większą precyzję i kontrolę. Uwaga natomiast na ryzyko zw. z urazami ścięgien i łokciem tenisisty. Dodatkowo taki naciąg zmniejsza moc uderzenia i łatwość nadawania rotacji.
Naciąg jednowłóknisty? W przypadku naciągów jednowłóknistych, Decathlon poleca napięcie między 19 a 22 kg. Bardzo odradzamy naciągi jednowłókniste do rakiet dla dzieci poniżej 15 roku życia, ponieważ mogą powodować urazy. Są to naciągi zarezerwowane dla graczy zrywających struny poniżej 10 godzin gry, ponieważ bardzo szybko tracą naprężenie.
Naciąg wielowłóknisty? W przypadku naciągu wielowłóknistego, Decathlon zaleca naprężenie maksymalnie do 25 kg! Taki naciąg polecany jest dla osób podatnych na urazy ręki, młodych graczy lub osób rzadko zrywających struny. Naciągi wielowłókniste bardzo dobrze utrzymują naprężenie.
W przypadku naciągu z jelita, Decathlon zaleca maksymalne naprężenie do 23 kg! Są to najwyższej jakości naciągi z uwagi na komfort, czucie i moc. Dodatkowo, bardzo dobrze trzymają naprężenie.
Kiedy należy wymienić naciąg? Osiągi Twojej rakiety zależą w 50% od ramy i w 50% od naciągu! Zadbaj zatem o to, aby mieć naciąg najlepiej przystosowany do Twojego stylu gry.
Gracze, którzy często zrywają naciąg: zmienia się go, gdy pęknie.
W przypadku graczy, którzy nigdy nie zrywają naciągu lub rzadko, Decathlon radzi zmieniać naciąg proporcjonalnie do częstotliwości gry w tygodniu. Przykład: Gram raz w tygodniu, więc zmieniam naciąg raz w roku. Gram 3 razy w tygodniu, więc zmieniam naciąg 3 razy w roku.
Porady Decathlonu Elastycznego naciągu nie należy zbyt mocno naciągać, bo negatywnie przełoży się to na jego osiągi. Mniej napięte struny umożliwiają odprężoną i bezsiłową grę, a zatem większą moc uderzenia. Naciąg zużywa się, nawet jeśli nie następuje zerwanie. Z czasem traci elastyczność i swoje początkowe właściwości. Na czucie ma również wpływ sama struna (lub jej średnica). Im jest cieńsza, tym większe możliwości rotacji i większa moc. Im grubsza, tym większa trwałość, ale też większe ryzyko urazów!
SKŁAD / PORADY
Skład
Lina
100.00% Poliester
Informacje dotyczące przechowywania Chronić przed dużymi zmianami temperatur.
NASZE ZOBOWIĄZANIA
Produkt zatwierdzony przez naszych partnerów technicznych i współpracujących z nami graczy klasyfikowanych o grupę niżej od graczy zawodowych. Produkt został zatwierdzony przez naszych partnerów technicznych: Jerome Haehnela (najwyższe miejsce w klasyfikacji ATP: 78) i Nicolasa Escudé (najwyższe miejsce w klasyfikacji ATP: 17).
Test Produktu Produkt był testowany przez ponad 100 godzin w naszych laboratoriach oraz przez bardzo dobrych graczy klasyfikowanych o grupę niżej od graczy zawodowych.
Gwarancja 2 lat
OPINIE KLIENTÓW
OPINIE PRACOWNIKÓW DECATHLON
NIE ZAPOMNIJ O…

Nie zapomnij o...