Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

NORMY I PRZEPROWADZONE TESTY MASKI EASYBREATH

PRZYJRZYJMY SIĘ BLIŻEJ TESTOM…

Maska Easybreath to flagowy produkt Subea, nurkowej marki Decathlonu. Zrewolucjonizowała ona sposób uprawiania snorkelingu, sprawiając, że jest on bardziej przystępny dla szerokiego grona użytkowników.

Po tym, jak opowiedzieliśmy o kulisach powstania maski i wdrożenia jej produkcji, oto szczegóły testów jakim poddana została maska Easybreath, oraz normy jakie spełnia, gwarantujące najwyższą jakość i optymalny poziom bezpieczeństwa. Celowo nie wspominamy tu o wszelkich testach przeprowadzonych przez zespół Decathlonu na przestrzeni całego okresu powstawania produktu, aby skupić się na testach zrealizowanych przez niezależne, uznane na świecie w środowisku nurkowym, instytucje.

MASKA EASYBREATH A NORMY

Jak wiele innych produktów do nurkowania, maska do snorkelingu Easybreath jest sprzętem należącym do tzw. ŚOI (Środki Ochrony Indywidualnej).

W związku z tym przepisy narzucają producentom przestrzeganie wymogów, zawartych w specyfikacji określającej standardy jakości i bezpieczeństwa. W szczególności, nasza pełnotwarzowa maska do snorkelingu odpowiada wymogom bezpieczeństwa zdefiniowanym w normach dla fajek i masek do nurkowania.

Testy są wykonywane między innymi przez niezależną organizację o nazwie INPP (Institut National de Plongée Professionnelle – Narodowy Instytut Nurkowania Zawodowego) z siedzibą w Marsylii (Francja).

ZOBACZ STRONĘ INTERNETOWĄ INPP

Obok przedstawiamy fragment raportu z testu INPP potwierdzającego zgodność z najważniejszymi przepisami europejskimi regulaminu (UE) 2016/425 Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącymi Środków Ochrony Indywidualnej (norma dla fajek nurkowych NF EN 1972 i norma dla masek NF EN 16805.

ZOBACZ KOMPLETNY RAPORT

TESTY PRZEPROWADZONE PRZEZ DAN EUROPE (DIVER ALERT NETWORK)

Nasza maska była również testowana przez inną niezależną uznaną organizację nurkową, DAN Europe (Diver Alert Network).

DAN jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie badań medycznych i naukowych z zakresu bezpieczeństwa nurkowania.

Od 1994 roku, DAN Europe przeprowadziła wiele projektów badawczych z zakresu medycyny i fizjologii nurkowania. Wyniki uzyskiwane przez naukowców z DAN służą za punkt odniesienia całemu międzynarodowemu środowisku medycznemu zainteresowanemu nurkowaniem.

Wszystkie testy oddechowe przeprowadzone z maską Easybreath w czasie spoczynku i podczas wysiłku potwierdziły bezpieczeństwo maski w czasie snorkelingu. Na zdjęciu: test oddechowy z użyciem suchego kombinezonu, chroniącego czujniki podczas testów pod wodą.

ZOBACZ STRONĘ INTERNETOWĄ DAN EUROPE

 

TESTY KRĄŻENIOWO-ODDECHOWE PRZEPROWADZONE PRZEZ SPORT CONTROLE 

Zespół projektowy Subea współpracował również z firmą Sport Contrôle (SC) znajdującą się w Biarritz (Francja).

S.C. to firma specjalizująca się we współtworzeniu i medycznym zatwierdzaniu produktów przeznaczonych dla sportu.

Podczas testów wysiłkowych w maksymalnym obciążeniu wykonanych przy udziale grupy testerów, dorosłych i dzieci na cykloergometrze i podczas pływania z maską Easybreath, zespół medyczny S.C. wykonał pomiary danych krążeniowo-oddechowych.

Analiza danych fizjologicznych (objętość zużytego tlenu, współczynnik oddechowy RQ, objętość wydychanego powietrza, tętno i procentowa zawartość dwutlenku węgla (CO₂) w wdychanym powietrzu) przeprowadzona została przez lekarza delegowanego przez S.C., który stwierdził, że produkt nie stanowi zagrożenia podczas normalnego użytkowania w czasie snorkelingu dla osób zdrowych, bez nieustabilizowanej choroby krążeniowo-oddechowej.

 

 

ZOBACZ STRONĘ INTERNETOWĄ SC

 

WPŁYW CO₂ NA ZDROWIE

Powietrze zawiera około 0,04‰ CO₂. Powyżej pewnego stężenia w powietrzu, gaz ten zaczyna być zagrożeniem.

Graniczną wartością jest 3‰ przez okres 15 minut. Ta wartość nie powinna być przekraczana. Powyżej, oddziaływanie na zdrowie jest tym bardziej szkodliwe, im wyższe jest stężenie CO₂. I tak przy 4‰ oddech jest przyspieszony. Przy 10‰ mogą pojawiać się zaburzenia widzenia, drżenie i potliwość. Przy 15‰ następuje brutalna utrata świadomości.

Stężenie CO₂ zmierzone wewnątrz maski Easybreath nieznacznie przekracza 2‰ we wdychanym powietrzu, co, dla osoby zdrowej, nie stanowi żadnego ryzyka podczas uprawiania snorkelingu.

TWOJA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA!

Prawdziwy test dla naszych produktów…

Maska Easybreath, w sprzedaży od 2014 roku, jest w grupie najczęściej komentowanych produktów Decathlonu.

W sumie na świecie maska uzyskała 11 000 opinii od naszych użytkowników. Dla zespołu projektowego jest to prawdziwa kopalnia złota! Jest to narzędzie bardzo często wykorzystywane do monitorowania jakości naszych produktów, oraz satysfakcji Klientów.

Jeśli średnia ocena produktu nie przekracza 3/5 (przy minimum 20 opiniach w okresie 12 miesięcy we Francji), Decathlon zobowiązuje się wycofać go ze sprzedaży.

OPATENTOWANA INNOWACJA – WYBIERZ ORYGINAŁ!

Decathlon jest wynalazcą pełnotwarzowej maski do snorkelingu, której patent został złożony w większości krajów świata… Od 2014 roku (rozpoczęcie sprzedaży produktu), produkt Decathlonu był wielokrotnie kopiowany…

Nie można zagwarantować, że inne maski pełnotwarzowe do snorkelingu nie stanowią zagrożenia dla użytkowników!
… Ani wiedzieć, czy inni producenci przeprowadzają równie zaawansowane testy, przestrzegają norm, prowadzą kontrolę jakości i procesów produkcyjnych.

Uprawianie snorkelingu nie jest błahostką, jest to sport uprawiany w naturalnym środowisku, które może stanowić zagrożenie…
Dlatego dbamy, aby sprzedaży masek Easybreath towarzyszyły liczne komunikaty pedagogiczne na temat bezpieczeństwa (użytkowanie, przywiązanie odpowiedniej wagi do wyboru rozmiaru, uprawianie snorkelingu powyżej 10 roku życia, ograniczenie się do snorkelingu na powierzchni, nieużywanie maski do sportowego uprawiania pływania).
Nie jest pewne, czy tak samo dzieje się w przypadku innych masek pełnotwarzowych dostępnych na rynku.

EASYBREATH SNORKELING MASKS