1/9
domyos

Buty dla dzieci Domyos 700 I Learn

Kod produktu: 8667768

3,6 (5)

79,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Ciemny granat / Piaskowy / Ochra

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Buty do gimnastyki dla maluchów opracowane przez nasz zespół z myślą o wsparciu rozwoju psychomotorycznego dziecka.

Wygodne i lekkie buty do gimnastyki dla maluchów. Zapewniają dziecku znakomite trzymanie stopy, odpowiednią elastyczność, komfort i oddychalność.

 • Rozwój zdolności psychomotorycznych

  Elastyczność (miękka podeszwa zewnętrzna) i trzymanie stopy (zapiętek).

 • Wspiera rozwój samodzielności

  Szeroki otwór ułatwiający zakładanie. Oznaczenie prawej / lewej stopy.

 • Łatwe użytkowanie

  Pomysłowe rozwiązanie: wyjmij wkładkę, aby sprawdzić, czy rozmiar jest właściwy.

 • Elastyczność

  Nacięcia w podeszwie nadają jej dużą elastyczność.

 • Oddychalność

  Bardzo przewiewny materiał przepuszcza powietrze, zwiększając poziom komfortu.

 • Trzymanie stopy

  Sztywny zapiętek stabilizuje tył stopy.

Buty dostosowane do potrzeb dzieci

Między 1 a 6 rokiem życia stopa dziecka odgrywa ważną rolę w jego rozwoju i wzroście. Nasze buty odpowiadają specyficznym potrzebom dziecięcych stóp na różnych etapach rozwoju.

Jakie buty wybrać dla dziecka?

Od 1 do 2 roku życia (rozmiary od 20 do 24): początek nauki chodzenia. Stopy są płaskie, krągłe i pulchne: nasze buty I Learn są bardzo miękkie, ułatwiając ich naturalny rozwój. Od 3 do 6 roku życia (rozmiary od 25 do 30): doskonalenie umiejętności chodzenia, biegania i skakania. Stopy stają się bardziej umięśnione i smukłe, zaczyna się kształtować łuk stopy: nasze buty I Move są elastyczne i dobrze trzymają piętę.

Stopa dziecka w wieku od 1 do 2 lat

Stopa nie potrzebuje buta, aby się rozwijać. Buty są jednak ważne z uwagi na ochronę przed zimnem, wilgocią i uderzeniami - zarówno w pomieszczeniach, jak i na powietrzu. Buty Domyos I Learn zapewniają dzieciom w wieku od 1 do 2 lat potrzebną ochronę, a jednocześnie maksymalną swobodę ruchów. Elastyczność buta pozwala stopie rozwijać się w naturalny sposób, a cienka, płaska i bardzo elastyczna podeszwa daje efekt zbliżony do chodzenia boso.

Wybór rozmiaru

Wybór prawidłowego rozmiaru jest bardzo łatwy. Wyjmij z buta wkładkę i połóż ją na podłodze. Ustaw na niej płasko stopę dziecka (pięta równo z tylną krawędzią). Jeśli palce znajdują się w zaznaczonej strefie wkładki, rozmiar jest prawidłowy. Pamiętaj, by regularnie sprawdzać rozmiar stopy dziecka, ponieważ między 1 a 3 rokiem życia stopa rośnie najszybciej. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej, w rubryce "Jaki rozmiar wybrać?".

Łuk stopy

Na początku życia nasze stopy są naturalnie płaskie. Gdy zaczynamy chodzić, łuk stopy kształtuje się stopniowo, w głównej mierze poprzez naturalny rozwój mięśni stopy. W okresie wzrostu dziecka nie ma więc potrzeby umieszczania w butach wkładki wspierającej łuk stopy (chyba, że lekarz zaleci inaczej).

Korzyści płynące z aktywności fizycznej od najmłodszych lat

Regularna aktywność fizyczna od najmłodszych lat wpływa korzystnie na rozwój fizyczny i intelektualny. To nauka zdrowego stylu życia, który ograniczy w przyszłości problemy zdrowotne. Aktywność fizyczna w grupie sprzyja ponadto integracji społecznej i przyczynia się do rozwoju osobistego dziecka.

Korzyści fizyczne i intelektualne

Korzyści fizyczne:
Rozwijanie podstawowych umiejętności fizycznych (motoryki, równowagi i koordynacji)
Pozytywny wpływ na wzrost
Zapobieganie otyłości

Korzyści intelektualne: Wsparcie w budowaniu pewności siebie
Ułatwienie integracji w grupie
Wsparcie harmonijnego rozwoju dziecka Poprawa koncentracji

Aktywność

Wiesz, czym jest gimnastyka dla maluchów? To aktywność dla dzieci w wieku od 10 miesięcy do 6 lat mająca formę zabawy na torach przeszkód zbudowanych z odpowiedniego sprzętu. Pomaga dziecku odkrywać i rozwijać umiejętności motoryczne poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i czynności. Stanowi wstęp do wszystkich dyscyplin sportu.

Korzyści

Gimnastyka dla maluchów wspomaga rozwój psychomotoryczny najmłodszych, a w szczególności rozwój zdolności motorycznych, odczuwania, koordynacji ruchowej i równowagi. Balansowanie na modułach toru przeszkód, skakanie, przetaczanie się i wspinanie to ćwiczenia, które pozwalają również dziecku zwiększać samodzielność i pewność siebie.

Skład

Podeszwa zewnętrzna 100% Kauczuk syntetyczny Wierzch buta 70% Poliester, 30% Poliuretan Wnętrze buta 100% Poliester

Porady dotyczące przechowywania

Radzimy przechowywać buty Domyos w suchym, ciemnym i przewiewnym miejscu.

Testy

Wszystkie buty Domyos zostały przetestowane w laboratorium (między innymi pod kątem przylegania do podłoża i wytrzymałości). Nasze produkty spełniają ponadto wymogi specyfikacji Decathlon w zakresie toksykologii. Wszystkie buty Domyos zostały przetestowane w praktyce przez dzieci uczestniczące w zajęciach gimnastyki dla maluchów.

Zatwierdzony przez

Inżynier biomechaniki z naszego działu badań i rozwoju, który umożliwił nam zmierzenie wpływu butów na sposób chodzenia małego dziecka.

Porady dotyczące konserwacji

Prać ręcznie.

Wgrywanie