domyos

Buty dla dzieci Domyos Babylight

5,0 (3)

69,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Szaroniebieski / Szaroniebieski

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Innowacyjne buty zatwierdzone przez psychomotoryka. Będą towarzyszyć dziecku w stawianiu pierwszych kroków i we wszystkich przygodach.

Innowacja zatwierdzona przez psychomotoryka. Wrażenie bosych stóp pomaga rozwijać równowagę, zdolności motoryczne i koordynację dziecka.

Kod produktu: 8668426

 • Pomoc w rozwoju psychomotorycznym

  Dobre oparcie i przyczepność poprawiają równowagę i motorykę.

 • Wspiera rozwój samodzielności

  Szeroki otwór, pasek na rzep, rozróżnienie prawa / lewa stopa.

 • Oddychalność

  Materiał przepuszcza powietrze, zwiększając poziom komfortu.

 • Elastyczność

  Bardzo elastyczna podeszwa podąża za każdym ruchem stopy.

 • Przyczepność

  Dobra przyczepność dzięki antypoślizgowej podeszwie i wzmocnieniom (przód/tył).

Miękkie buty Baby Light Domyos zatwierdzone przez psychomotoryka

Obserwacja zachowania dzieci w wieku od 10 miesięcy do 4 lat noszących (lub nie) miękkie buty podczas zajęć gimnastyki dla maluchów wykazała, że model Baby Light Domyos przyczynia się do prawidłowego rozwoju psychomotorycznego dziecka i służy mu lepiej niż chodzenie boso. Lepsza przyczepność i lepsze oparcie poprawiają równowagę i koordynację. Stopa ma również zapewnioną lepszą ochronę.

Korzyści płynące z aktywności fizycznej od najmłodszych lat

Regularna aktywność fizyczna od najmłodszych lat wpływa korzystnie na rozwój fizyczny i intelektualny. To nauka zdrowego stylu życia, który ograniczy w przyszłości problemy zdrowotne. Aktywność fizyczna w grupie sprzyja ponadto integracji społecznej i przyczynia się do rozwoju osobistego dziecka.

Korzyści fizyczne i intelektualne

Korzyści fizyczne:
- Rozwijanie podstawowych zdolności fizycznych (rozwój psychomotoryczny)
- Pozytywny wpływ na wzrost
- Zapobieganie otyłości

Korzyści intelektualne: - Wsparcie w budowaniu pewności siebie
- Ułatwienie integracji w grupie
- Wsparcie harmonijnego rozwoju dziecka

Porady dotyczące użytkowania

Miękkie buty Domyos przeznaczone są do użytkowania w pomieszczaniach, na dość miękkiej podłodze. Wystarczy założyć je na bose stopy (bez skarpet), aby dziecko zachowało jak najbliższy kontakt z podłożem. Nerwy usytuowane pod stopami będą mogły "wyczuwać" podłoże, pomagając maluchowi utrzymać równowagę.

Stopa dziecka

Chodzenie boso jest dobre dla maluchów. Umożliwia im uczenie się i rozpoznawanie wrażeń dotykowych. Nerwy pod stopą pomagają określić rozłożenie ciężaru ciała pozwalające uzyskać prawidłową równowagę. Szerokie i miękkie buty Domyos pozwalają stopom malucha swobodnie rozwijać się i wzmacniać, chroniąc je jednocześnie przed zimnem i niebezpieczną nawierzchnią. Wszystkie nasze buty są dostosowane do specyficznej budowy ciała najmłodszych.

Aktywność

Wiesz, czym jest gimnastyka dla maluchów? To aktywność dla dzieci w wieku od 10 miesięcy do 6 lat mająca formę zabawy na torach przeszkód zbudowanych z odpowiedniego sprzętu. Pomaga dziecku odkrywać i rozwijać umiejętności motoryczne poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i czynności. Stanowi wstęp do wszystkich dyscyplin sportu.

Korzyści

Gimnastyka dla maluchów wspomaga rozwój psychomotoryczny najmłodszych, a w szczególności rozwój zdolności motorycznych, odczuwania, koordynacji ruchowej i równowagi. Balansowanie na modułach toru przeszkód, skakanie, przetaczanie się i wspinanie to ćwiczenia, które pozwalają również dziecku zwiększać samodzielność i pewność siebie.

Strój sportowy

Podczas zajęć sportowych dziecko musi czuć się swobodnie i mieć możliwość zdjęcia cieplejszej warstwy ubrania. Chodzi również o to, by nie musiało nieustannie podciągać spodni. Wybierz elastyczny strój dostosowany do pory roku lub do temperatury w sali: koszulkę i spodenki lub spodnie z dzianiny oraz bluzę lub dres na rozgrzewkę. Para miękkich butów sportowych dopełni całości!

Wybór prawidłowego rozmiaru buta

Na pewno zauważyłeś(-aś), że dziecko rośnie niezwykle szybko. Jego stopy również. Wybór odpowiedniego rozmiaru obuwia to sprawa kluczowa. Niewłaściwy rozmiar (nawet odbiegający tylko o kilka milimetrów) może krępować ruchy lub powodować skaleczenia kostki i palców. Za duże buty mogą utrudniać chodzenie i prowadzić do powstawania pęcherzy.
Stopa dziecka w wieku od 1 do 2 lat rośnie o jeden rozmiar średnio co 3 - 4 miesiące. Sprawdzaj regularnie rozmiar buta swojego milusińskiego!

Skład

Wierzch buta 95% Politereftalan etylenu (PET), 5% Poliuretan Podeszwa zewnętrzna 40% Politereftalan etylenu (PET), 30% Silikon, 30% Guma Wnętrze buta 60% Etylen-octan winylu (EVA), 40% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Radzimy przechowywać buty Domyos w suchym, ciemnym i przewiewnym miejscu.

Ograniczenia

Do użytkowania w pomieszczaniach, na suchej podłodze.

Testy

Buty Baby Light Domyos zostały przetestowane w praktyce na torach przeszkód przez dzieci uczestniczące w zajęciach gimnastyki dla maluchów. Przeznaczone są do chodzenia po belkach, poręczach równoległych oraz do wspinania się na moduły.

Zatwierdzony przez

Buty Baby Light Domyos zostały zatwierdzone przez specjalistkę w zakresie psychomotoryki. Obserwacja zachowania dzieci w wieku od 10 miesięcy do 4 lat noszących (lub nie) miękkie buty podczas zajęć gimnastyki dla maluchów wykazała, że model Baby Light Domyos przyczynia się do prawidłowego rozwoju psychomotorycznego dziecka i służy mu lepiej niż chodzenie boso. Lepsza przyczepność i lepsze oparcie poprawiają równowagę i koordynację. Stopa ma również zapewnioną lepszą ochronę.

Porady dotyczące konserwacji

Prać ręcznie.

Wgrywanie