1/7
domyos

Buty dla dzieci Domyos Babylight

Kod produktu: 8278587

4,7 (47)

69,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Szary marmur / Biały

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Innowacyjne buty zatwierdzone przez psychomotoryka. Będą towarzyszyć dziecku w stawianiu pierwszych kroków i we wszystkich przygodach.

Innowacja zatwierdzona przez psychomotoryka. Wrażenie bosych stóp pomaga rozwijać równowagę, zdolności motoryczne i koordynację dziecka. Miękkie i wygodne.

 • Pomoc w rozwoju psychomotorycznym

  Dobre oparcie i przyczepność poprawiają równowagę i motorykę.

 • Wspiera rozwój samodzielności

  Rozróżnienie prawa / lewa stopa i szeroki otwór.

 • Elastyczność

  Bardzo elastyczna podeszwa podąża za każdym ruchem stopy.

 • Przyczepność

  Dobra przyczepność dzięki antypoślizgowej podeszwie z silikonu.

Buty dla dzieci Domyos Babylight
Buty dla dzieci Domyos Babylight
Buty dla dzieci Domyos Babylight
Buty dla dzieci Domyos Babylight
Buty dla dzieci Domyos Babylight

Miękkie buty Baby Light Domyos zatwierdzone przez psychomotoryka

Obserwacja zachowania dzieci w wieku od 10 miesięcy do 4 lat noszących (lub nie) miękkie buty podczas zajęć gimnastyki dla maluchów wykazała, że model Baby Light Domyos przyczynia się do prawidłowego rozwoju psychomotorycznego dziecka i służy mu lepiej niż chodzenie boso. Lepsza przyczepność i lepsze oparcie poprawiają równowagę i koordynację. Stopa ma również zapewnioną lepszą ochronę.

Korzyści płynące z aktywności fizycznej od najmłodszych lat

Regularna aktywność fizyczna od najmłodszych lat wpływa korzystnie na rozwój fizyczny i intelektualny. To nauka zdrowego stylu życia, który ograniczy w przyszłości problemy zdrowotne. Aktywność fizyczna w grupie sprzyja ponadto integracji społecznej i przyczynia się do rozwoju osobistego dziecka.

Korzyści fizyczne i intelektualne

Korzyści fizyczne:
- Rozwijanie podstawowych zdolności fizycznych (rozwój psychomotoryczny)
- Pozytywny wpływ na wzrost
- Zapobieganie otyłości

Korzyści intelektualne: - Wsparcie w budowaniu pewności siebie
- Ułatwienie integracji w grupie
- Wsparcie harmonijnego rozwoju dziecka

Porady dotyczące użytkowania

Miękkie buty Domyos przeznaczone są do użytkowania w pomieszczaniach, na dość miękkiej podłodze. Wystarczy założyć je na bose stopy (bez skarpet), aby dziecko zachowało jak najbliższy kontakt z podłożem. Nerwy usytuowane pod stopami będą mogły "wyczuwać" podłoże, pomagając maluchowi utrzymać równowagę.

Stopa dziecka

Chodzenie boso jest dobre dla maluchów. Umożliwia im uczenie się i rozpoznawanie wrażeń dotykowych. Nerwy pod stopą pomagają określić rozłożenie ciężaru ciała pozwalające uzyskać prawidłową równowagę. Szerokie i miękkie buty Domyos pozwalają stopom malucha swobodnie rozwijać się i wzmacniać, chroniąc je jednocześnie przed zimnem i niebezpieczną nawierzchnią. Wszystkie nasze buty są dostosowane do specyficznej budowy ciała najmłodszych.

Aktywność

Wiesz, czym jest gimnastyka dla maluchów? To aktywność dla dzieci w wieku od 10 miesięcy do 6 lat mająca formę zabawy na torach przeszkód zbudowanych z odpowiedniego sprzętu. Pomaga dziecku odkrywać i rozwijać umiejętności motoryczne poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i czynności. Stanowi wstęp do wszystkich dyscyplin sportu.

Korzyści

Gimnastyka dla maluchów wspomaga rozwój psychomotoryczny najmłodszych, a w szczególności rozwój zdolności motorycznych, odczuwania, koordynacji ruchowej i równowagi. Balansowanie na modułach toru przeszkód, skakanie, przetaczanie się i wspinanie to ćwiczenia, które pozwalają również dziecku zwiększać samodzielność i pewność siebie.

Strój sportowy

Podczas zajęć sportowych dziecko musi czuć się swobodnie i mieć możliwość zdjęcia cieplejszej warstwy ubrania. Chodzi również o to, by nie musiało nieustannie podciągać spodni. Wybierz elastyczny strój dostosowany do pory roku lub do temperatury w sali: koszulkę i spodenki lub spodnie z dzianiny oraz bluzę lub dres na rozgrzewkę. Para miękkich butów sportowych dopełni całości!

Wybór prawidłowego rozmiaru buta

Na pewno zauważyłeś(-aś), że dziecko rośnie niezwykle szybko. Jego stopy również. Wybór odpowiedniego rozmiaru obuwia to sprawa kluczowa. Niewłaściwy rozmiar (nawet odbiegający tylko o kilka milimetrów) może krępować ruchy lub powodować skaleczenia kostki i palców. Za duże buty mogą utrudniać chodzenie i prowadzić do powstawania pęcherzy.
Stopa dziecka w wieku od 1 do 2 lat rośnie o jeden rozmiar średnio co 3 - 4 miesiące. Sprawdzaj regularnie rozmiar buta swojego milusińskiego!

Skład

Wierzch buta 60% Poliester, 35% Bawełna, 5% Poliuretan Podeszwa zewnętrzna 30% Kauczuk syntetyczny, 30% Poliester, 20% Bawełna, 20% Silikon Wnętrze buta 100% Poliester

Porady dotyczące przechowywania

Radzimy przechowywać buty Domyos w suchym, ciemnym i przewiewnym miejscu.

Ograniczenia

Do użytkowania w pomieszczaniach, na suchej podłodze.

Testy

Buty Baby Light Domyos zostały przetestowane w praktyce na torach przeszkód przez dzieci uczestniczące w zajęciach gimnastyki dla maluchów. Przeznaczone są do chodzenia po belkach, poręczach równoległych oraz do wspinania się na moduły.

Zatwierdzony przez

Buty Baby Light Domyos zostały zatwierdzone przez specjalistkę w zakresie psychomotoryki. Obserwacja zachowania dzieci w wieku od 10 miesięcy do 4 lat noszących (lub nie) miękkie buty podczas zajęć gimnastyki dla maluchów wykazała, że model Baby Light Domyos przyczynia się do prawidłowego rozwoju psychomotorycznego dziecka i służy mu lepiej niż chodzenie boso. Lepsza przyczepność i lepsze oparcie poprawiają równowagę i koordynację. Stopa ma również zapewnioną lepszą ochronę.

Porady dotyczące konserwacji

Prać ręcznie.

Wgrywanie