Ecodesign
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Ecodesign

Buty dla dzieci Domyos eko

39,99 zł

Kolor:

Pastelowy brzoskwiniowy fluorescencyjny / Biały

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pierwsze buty, które będą towarzyszyć dziecku w żłobku, w przedszkolu, w domu: wszędzie tam, gdzie odkrywa ono świat.

Pierwsze buty do gimnastyki dla maluchów! Miękkie i antypoślizgowe: ułatwiają dziecku poruszanie się po modułach toru przeszkód.

Kod produktu: 8489682

Podobne produkty

Zalety produktu

Rozwój zdolności motorycznych

Bardzo miękka podeszwa i cholewka.

Rozwój samodzielności

Rozróżnienie prawa / lewa stopa, pasek na rzep, języczek ułatwiający zakładanie.

Ecodesign

Ograniczenie śladu węglowego o 21% w nowym modelu (wykrój i materiały).

Oddychalność

Materiał zastosowany w cholewce przepuszcza powietrze, zwiększając komfort.

Antypoślizgowość

Dobra przyczepność dzięki antypoślizgowej podeszwie.

Zdjęcia

Buty dla dzieci Domyos eko
Buty dla dzieci Domyos eko

Opis produktu

Korzyści płynące z aktywności fizycznej od najmłodszych lat

Regularna aktywność fizyczna od najmłodszych lat wpływa korzystnie na rozwój fizyczny i intelektualny. To nauka zdrowego stylu życia, który ograniczy w przyszłości problemy zdrowotne. Aktywność fizyczna w grupie sprzyja ponadto integracji społecznej i przyczynia się do rozwoju osobistego dziecka.

Korzyści fizyczne i intelektualne

Korzyści fizyczne:
- Rozwijanie podstawowych zdolności fizycznych (rozwój psychomotoryczny - Pozytywny wpływ na wzrost
- Zapobieganie otyłości.

Korzyści intelektualne: - Wsparcie w budowaniu pewności siebie
- Ułatwienie integracji w grupie
- Wsparcie harmonijnego rozwoju dziecka.

Porady dotyczące użytkowania

Miękkie buty Domyos przeznaczone są do użytkowania w pomieszczaniach, na suchej, gładkiej podłodze. Wystarczy założyć je na bose stopy (bez skarpet), aby dziecko zachowało jak najbliższy kontakt z podłożem. Nerwy usytuowane pod stopami będą mogły "wyczuwać" podłoże, pomagając maluchowi utrzymać równowagę.

Stopa dziecka

Chodzenie boso jest dla maluchów najlepsze. Umożliwia im uczenie się i rozpoznawanie wrażeń dotykowych. Nerwy pod stopą pomagają określić rozłożenie ciężaru ciała pozwalające uzyskać prawidłową równowagę. Szerokie i miękkie buty Domyos pozwalają stopom malucha swobodnie rozwijać się i wzmacniać, chroniąc je jednocześnie przed zimnem i niebezpieczną nawierzchnią. Wszystkie nasze buty są dostosowane do specyficznej budowy ciała najmłodszych.

Aktywność

Czym jest gimnastyka dla maluchów? To aktywność mająca formę zabawy na torach przeszkód zbudowanych z odpowiedniego sprzętu i prowadzona przez instruktorów. Tory składają się z dostosowanych wielkością do potrzeb maluszków przyrządów (belek, stopni, płaszczyzn pochyłych, tuneli, wałków), po których dzieci mogą się wspinać, skakać, chodzić, utrzymując równowagę itp. Ta forma gimnastyki skierowana jest do grupy wiekowej od 10 miesięcy do 6 lat.

Korzyści

Jakie korzyści płyną z uprawiania gimnastyki dla maluchów? Gimnastyka dla maluchów wspomaga rozwój psychomotoryczny najmłodszych, a w szczególności rozwój zdolności motorycznych, odczuwania, koordynacji ruchowej i równowagi. Balansowanie na modułach toru przeszkód, skakanie, przetaczanie się i wspinanie to ćwiczenia, które pozwalają również dziecku zwiększać samodzielność i pewność siebie.

Strój sportowy

Jaki jest najlepszy strój do gimnastyki dla maluchów? Wygodny i elastyczny strój dostosowany do pory roku: koszulka i spodenki lub spodnie z miękkiej dzianiny oraz bluza lub dres na rozgrzewkę. Do tego miękkie buty Domyos - aby nie ślizgać się na elementach toru przeszkód.

Wybór prawidłowego rozmiaru buta

Jak wybrać rozmiar? Należy zawsze wybrać prawidłowy rozmiar: nie może on być ani za mały, ani za duży (nawet o 5 mm). Za mały rozmiar może powodować skaleczenia kostki i palców oraz otarcia skóry. Za duży rozmiar może utrudniać chodzenie i prowadzić do powstawania pęcherzy.
Stopa dziecka w wieku od 1 do 2 lat rośnie o jeden rozmiar średnio co 3 - 4 miesiące. Sprawdzaj regularnie rozmiar buta swojego milusińskiego!

Nowy design: ekoprojekt

Mając na uwadze wpływ wykonywanej pracy na zasoby planety, nasz zespół przeprojektował buty 110 Baby Gym w sposób przyjazny środowisku.
Poprzez nowy design (wykrój i dobór materiału zastosowanego w cholewce) oraz zmniejszenie ilości materiału użytego w podeszwie udało nam się na etapie produkcji ograniczyć ślad węglowy tego nowego modelu o 31%.

Oszczędne podejście do zasobów naturalnych

Podejście to pozwala zmniejszyć zużycie zasobów naturalnych o 43%, zanieczyszczenie wody o 30%, a zanieczyszczenie powietrza o 26%, przy jednoczesnym zachowaniu kluczowych elementów, które od zawsze cenicie w tych butach do gimnastyki dla maluchów.
Podaruj swojemu dziecku buty bardziej ekologiczne niż poprzedni model i równie przyjemne dla jego małych stópek.
Buty zaprojektowane we współpracy z psychomotorykiem.

Skład i konserwacja

Skład

Podeszwa zewnętrzna 100% Styrene Butadiene Styrene (SBS) Wierzch buta 100% Poliester Wnętrze buta 80% Poliester, 20% Etylen-octan winylu (EVA)

Porady dotyczące przechowywania

Radzimy przechowywać buty Domyos w suchym, ciemnym i przewiewnym miejscu.

Ograniczenia

Przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach.

Testy

Buty 110 Domyos zostały przetestowane w praktyce przez dzieci uczestniczące w zajęciach gimnastyki dla maluchów.
Wszystkie buty Domyos poddawane są testom technicznym w laboratorium (testuje się na przykład przyleganie podeszwy zewnętrznej do podłoża). Nasze produkty spełniają ponadto wymogi specyfikacji Decathlon w zakresie toksykologii. Materiały, z których wykonane są nasze produkty, zostały sprawdzone pod kątem wytrzymałości.

Porady dotyczące konserwacji

Wyprać przed pierwszym użyciem. Prać ręcznie. Nie prać chemicznie.

Opinie

Wgrywanie