kiprun

Buty do biegania damskie Kiprun KN 500

219,99 zł 329,99 zł - 110,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 329,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Buty opracowane przez nasz zespół projektowy z myślą o bardziej naturalnym przetaczaniu stopy i o nowych doznaniach podczas biegania.

Zależy Ci na lekkości i bardziej naturalnym przetaczaniu stopy? Oto buty, które - dzięki dropowi 4 mm i miękkości - pozwalają cieszyć się uczuciem swobody podczas biegania.

Kod produktu:

8735466

 • Amortyzacja

  Miękka i lekka pianka EVA pochłania wstrząsy.

 • Lekkość

  197 g w rozmiarze 38.

 • Drop od pięty do palców

  Drop 4 mm.

 • Elastyczność

  Liczne nacięcia w podeszwie ułatwiają przetaczanie stopy.

 • Przyczepność

  Idealne przyleganie do wilgotnego podłoża dzięki teksturze i geometrii podeszwy.

Naturalne przetaczanie stopy

Aby umożliwić zbliżone do naturalnego przetaczanie stopy, w butach Kiprun KN500 zastosowano:
- mały drop: 4 mm,
- zwiększoną elastyczność dzięki nacięciom w podeszwie,
- bardzo niską wagę (197 g w rozmiarze 38),
- niewielką grubość tylnej części podeszwy (przy pięcie).
Naturalne przetaczanie stopy nawiązuje do przetaczania, z którym mamy do czynienia, biegając boso, czyli stawiając na podłożu najpierw przednią lub środkową część stopy.

W jaki sposób drop wpływa na biegacza?

Drop to różnica wysokości pomiędzy przednią i tylną częścią podeszwy. Nie pozostaje on bez wpływu na biegacza i przetaczanie stopy. Obecnie nie ma natomiast pewności co do tego, w jaki sposób drop wpływa na sportowe wyniki oraz ewentualne kontuzje biegaczy. Drop ma również bezpośredni wpływ na mięśnie i ścięgna. Gdy jest nieduży, łydki i ścięgna Achillesa są bardziej rozciągnięte. Dlatego właśnie każdą zmianę dropu należy przeprowadzać stopniowo.

Jak bezpiecznie przejść z dużego na mały drop?

Przechodzenie na naturalny sposób przetaczania stopy musi przebiegać etapowo, aby uniknąć ryzyka kontuzji. Trzeba powoli przyzwyczaić mięśnie do biegania w butach z małym dropem (i niewielką amortyzacją). Możesz na przykład zmniejszać stopniowo drop butów, w których biegasz, albo dzielić treningi na dwie części, wykonując rozgrzewkę w butach z małym dropem, a trening zasadniczy w butach używanych zazwyczaj.

Konstrukcja slip on

Konstrukcja modelu Kiprun KN500 pozwala uzyskać maksymalną elastyczność cholewki. Rozciągliwy materiał kołnierza sprawia, że but dopasowuje się do kształtu stopy, tworząc z nią jedną całość.

Skład

Wierzch buta 80% Politereftalan etylenu (PET), 13% Poliuretan termoplastyczny (TPU), 7% Poliuretan Wnętrze buta 100% Politereftalan etylenu (PET) Podeszwa zewnętrzna 70% Etylen-octan winylu (EVA), 15% Poliuretan, 15% Guma

Testy

Wszystkie nasze buty są testowane przez niezwiązanych z Decathlon biegaczy w warunkach identycznych z tymi, z jakimi możesz się spotkać w trakcie użytkowania.
Celem jest przetestowanie, udoskonalenie i zatwierdzenie produktu w jak najbardziej obiektywny sposób, aby umożliwić Ci czerpanie radości z biegania.

Zatwierdzony przez

Kiprun to zespół biegaczy o różnych poziomach zaawansowania. Każdego dnia wystawiamy nasze produkty na ciężkie próby, aby sprawdzać je i ulepszać.
Są one następnie testowane i zatwierdzane przez panel użytkowników w warunkach, z myślą o których zostały zaprojektowane.
Zanim trafią na Twoje nogi, muszą pokonać tysiące kilometrów, setki biegów na dystansach od 10 km do maratonu.

Wgrywanie