kiprun

Buty do biegania męskie Kiprun KN500

4,2 (6)

219,99 zł 349,99 zł - 130 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 349,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Czarny / Zielony cytrynowy fluorescencyjny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Buty opracowane przez nasz zespół projektowy z myślą o bardziej naturalnym przetaczaniu stopy i o nowych doznaniach podczas biegania.

Zależy Ci na lekkości i bardziej naturalnym przetaczaniu stopy? Oto buty, które - dzięki dropowi 4 mm i miękkości - pozwalają cieszyć się uczuciem swobody podczas biegania.

Kod produktu: 8542534

 • Amortyzacja

  Miękka i lekka pianka EVA pochłania wstrząsy.

 • Lekkość

  238 g w rozmiarze 42.

 • Elastyczność

  Liczne nacięcia w podeszwie ułatwiają przetaczanie stopy.

 • Przyczepność

  Idealne przyleganie do wilgotnego podłoża dzięki teksturze i geometrii podeszwy.

 • Drop od pięty do palców

  Drop 4 mm.

Naturalne przetaczanie stopy

Aby umożliwić zbliżone do naturalnego przetaczanie stopy, w butach Kiprun KN500 zastosowano:
- mały drop: 4 mm,
- zwiększoną elastyczność dzięki nacięciom w podeszwie,
- bardzo niską wagę (238 g w rozmiarze 42),
- niewielką grubość tylnej części podeszwy (przy pięcie).
Naturalne przetaczanie stopy nawiązuje do przetaczania, z którym mamy do czynienia, biegając boso, czyli stawiając na podłożu najpierw przednią lub środkową część stopy.

W jaki sposób drop wpływa na biegacza?

Drop to różnica wysokości pomiędzy przednią i tylną częścią podeszwy. Nie pozostaje on bez wpływu na biegacza i przetaczanie stopy. Obecnie nie ma natomiast pewności co do tego, w jaki sposób drop wpływa na sportowe wyniki oraz ewentualne kontuzje biegaczy. Drop ma również bezpośredni wpływ na mięśnie i ścięgna. Gdy jest nieduży, łydki i ścięgna Achillesa są bardziej rozciągnięte. Dlatego właśnie każdą zmianę dropu należy przeprowadzać stopniowo.

Jak bezpiecznie przejść z dużego na mały drop?

Przechodzenie na naturalny sposób przetaczania stopy musi przebiegać etapowo, aby uniknąć ryzyka kontuzji. Trzeba powoli przyzwyczaić mięśnie do biegania w butach z małym dropem (i niewielką amortyzacją). Możesz na przykład zmniejszać stopniowo drop butów, w których biegasz, albo dzielić treningi na dwie części, wykonując rozgrzewkę w butach z małym dropem, a trening zasadniczy w butach używanych zazwyczaj.

Konstrukcja slip on

Konstrukcja modelu Kiprun KN500 pozwala uzyskać maksymalną elastyczność cholewki. Rozciągliwy materiał kołnierza sprawia, że but dopasowuje się do kształtu stopy, tworząc z nią jedną całość.

Wskaźnik minimalizmu

Wskaźnik minimalizmu tego modelu wynosi 54%.
Wskaźnik minimalizmu to skala pomiarowa służąca do określenia poziomu minimalizmu butów do biegania na podstawie jego różnych atrybutów. Im wyższy wskaźnik, tym bardziej minimalistyczne są buty. Im niższy wskaźnik, tym bardziej buty są maksymalistyczne.
Dla porównania: wskaźnik minimalizmu modelu KIPRUN LONG 2 wynosi 16%.

Skład

Podeszwa zewnętrzna 70% Etylen-octan winylu (EVA), 15% Poliuretan, 15% Guma Wierzch buta 80% Politereftalan etylenu (PET), 13% Poliuretan termoplastyczny (TPU), 7% Poliuretan Wnętrze buta 100% Politereftalan etylenu (PET)

Testy

Wszystkie nasze buty są testowane przez niezwiązanych z Decathlon biegaczy w warunkach identycznych z tymi, z jakimi możesz się spotkać w trakcie użytkowania.
Celem jest przetestowanie, udoskonalenie i zatwierdzenie produktu w jak najbardziej obiektywny sposób, aby umożliwić Ci czerpanie radości z biegania.

Zatwierdzony przez

Kiprun to zespół biegaczy o różnych poziomach zaawansowania. Każdego dnia wystawiamy nasze produkty na ciężkie próby, aby sprawdzać je i ulepszać.
Są one następnie testowane i zatwierdzane przez panel użytkowników w warunkach, z myślą o których zostały zaprojektowane.
Zanim trafią na Twoje nogi, muszą pokonać tysiące kilometrów, setki biegów na dystansach od 10 km do maratonu.

Wgrywanie