Koniec serii
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Koniec serii

Buty do biegania męskie Kalenji Run Comfort

159,99 zł 179,99 zł - 20 zł

Kolor:

Piaskowy / Pomarańczowy

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Buty zaprojektowane z myślą o najwyższym komforcie podczas biegania po drodze lub na bieżni mechanicznej (1-3 razy w tygodniu, każdorazowo do godziny).

Buty do biegania Run Comfort zostały przez nas zaprojektowane z myślą o najwyższym komforcie. Stanowią doskonałe połączenie wygody, elastyczności, miękkości i trzymania stopy.

Kod produktu: 8607776

Zalety produktu

 • Amortyzacja

  Buty pochłaniają wstrząsy i rozpraszają drgania związane z biegiem.

 • Komfort użytkowania

  Elastyczny materiał i bezszwowa konstrukcja przedniej części buta.

 • Elastyczność

  Dzięki nacięciom w podeszwie buty wspierają przetaczanie stopy.

 • Trzymanie stopy

  Tylne wzmocnienia i syntetyczne paski opasujące przednią część stopy.

 • Antypoślizgowość

  Kauczukowe wstawki w podeszwie zewnętrznej.

Buty do biegania męskie Kalenji Run Comfort
Buty do biegania męskie Kalenji Run Comfort
Buty do biegania męskie Kalenji Run Comfort

Opis produktu

DLACZEGO BUTY RUN COMFORT SĄ PRZEZNACZONE DO BIEGANIA?

Podczas biegania uderzenie stopy o podłoże generuje wstrząs odpowiadający trzykrotności wagi biegacza. Wstrząs ten rozchodzi się od pięty aż do górnej części kręgosłupa. Stawy amortyzują wstrząsy, jednak poddawane są ciężkiej próbie. Aby chronić Cię przed wstrząsami podczas biegu, stworzyliśmy buty do biegania RUN COMFORT DECATHLON.

BUTY RUN COMFORT: DLACZEGO SĄ TAK WYGODNE?

Komfort butów RUN COMFORT odpowiada potrzebom osób regularnie uprawiających bieganie. Składają się na to 3 elementy: pianka amortyzująca, wygodne wnętrze cholewki i trzymanie stopy.

DO CZEGO SŁUŻY AMORTYZACJA W BUTACH DO BIEGANIA?

Aby móc biegać przez dłuższy czas, należy skutecznie chronić ciało (stawy, plecy, kolana…) przed wstrząsami i drganiami. Amortyzacja butów RUN COMFORT ogranicza oddziaływanie powtarzających się wstrząsów na biegaczy.

W JAKI SPOSÓB ZAPEWNIONA JEST AMORTYZACJA W BUTACH DO BIEGANIA RUN COMFORT?

W butach do biegania RUN COMFORT DECATHLON amortyzację zapewniają: podeszwa wykonana z wyjątkowej, elastycznej i miękkiej pianki EVA (kopolimer etylenu i octanu winylu) o nazwie KALENSOLE oraz technologia "Circular System": wypełniony powietrzem otwór w piance na wysokości pięty, który umożliwia skuteczniejsze i bardziej równomiernie rozpraszanie wstrząsu w tym miejscu.

DLACZEGO WAŻNE JEST DOBRE TRZYMANIE STOPY?

Podczas biegania but musi dobrze trzymać stopę, aby zapobiec powstawaniu otarć, podrażnień i pęcherzy.

W JAKI SPOSÓB ZAPEWNIONE JEST TRZYMANIE STOPY W BUTACH RUN COMFORT?

Buty do biegania RUN COMFORT posiadają wzmocnienia w tylnej i syntetyczne paski w przedniej części. Opasują one stopę i trzymają ją podczas biegu.

JAK WYBRAĆ ROZMIAR BUTÓW DO BIEGANIA?

Aby zapewnić sobie optymalny komfort w butach RUN COMFORT, wybierz rozmiar o jeden numer większy w stosunku do butów noszonych na co dzień. Pomiędzy palcami a czubkiem buta powinien zostać 1 cm luzu, ponieważ w trakcie wysiłku stopa puchnie.

CZYM JEST DROP?

Drop to różnica wysokości pomiędzy tylną (pięta) a przednią (palce) częścią podeszwy. Mówiąc obrazowo: w damskich szpilkach drop jest bardzo wysoki, ponieważ różnica wysokości miedzy ich przodem i tyłem jest duża. Z kolei w japonkach drop równa się zeru.

JAKI JEST DROP W BUTACH DO BIEGANIA RUN COMFORT?

Różnica wysokości pomiędzy przodem i tyłem podeszwy wynosi 10 mm.

JAK DBAĆ O BUTY RUN COMFORT?

Odradzamy pranie butów w pralce. Wpływa ono niekorzystnie na właściwości techniczne oraz konstrukcyjne butów i może spowodować odklejenie, skurczenie oraz rozdarcie siateczki w cholewce.
Bardzo brudne (zabłocone) buty należy wyczyścić wodą z mydłem, używając szczoteczki ze sztucznym włosiem. Nie używać wybielaczy! Spłukać czystą wodą.
Nie suszyć butów w pobliżu źródła ciepła.

ILE WAŻY BUT RUN COMFORT?

300 g w rozmiarze 43.

JAKIE ROZMIARY SĄ DOSTĘPNE?

Od 39 do 47.

JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z BIEGANIA?

Bieganie pozwala: 1. dotlenić się, 2. utrzymać ciało w dobrej kondycji, 3. wzmocnić mięśnie, 4. utrzymać lub zmniejszyć wagę ciała, 5. poprawić stan układu kostnego.

Skład

Wierzch buta 60% Politereftalan etylenu (PET), 35% Poliuretan, 5% Poliuretan termoplastyczny (TPU) Podeszwa zewnętrzna 50% Etylen-octan winylu (EVA), 30% Guma, 20% Poliuretan termoplastyczny (TPU) Wnętrze buta 100% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Buty należy przechowywać w miejscu niewystawionym na promieniowanie UV.

Ograniczenia

Nieodpowiednie do sportów zespołowych i rakietowych.

Testy

Te buty zostały przetestowane przez panel biegaczy na utwardzonej nawierzchni. Przeszły również liczne testy mechaniczne w laboratorium.

Opinie

Wgrywanie