1/8
evadict

Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT 2 Trail

Kod produktu: 8572263

3,8 (71)

359,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Buty przeznaczone do trailu i ultra trailu, na treningi i biegi na dystansach do 170 km w górach i na kamienistych ścieżkach.

Szukasz butów do biegów trailowych w górach? Model MT2, godny następca wersji MT, jest od niej lżejszy i bardziej elastyczny. Będzie Ci towarzyszyć w technicznym terenie.

 • Przyczepność

  Korki 5 mm zwiększają przyczepność.

 • Amortyzacja

  K-Ring na pięcie i pianka Kalensole w podeszwie zapewniają dobrą amortyzację.

 • Stabilizacja

  Większa powierzchnia oparcia podeszwy poprawia stabilność.

 • Przyczepność

  Kauczuk zastosowany w podeszwie bardzo dobrze przylega do podłoża.

 • Komfort noszenia

  Podszewka i oddychająca cholewka zapewniają komfort na dystansach do 170 km.

 • Dostosowanie do budowy anatomicznej

  Buty trailowe odpowiednie dla każdej stopy dzięki systemowi K-Only.

Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT 2 Trail
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT 2 Trail
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT 2 Trail
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT 2 Trail

Buty na każdy dystans, szczególnie skuteczne na kamienistym podłożu.

Z myślą o biegach trailowych na wszystkich możliwych dystansach zaprojektowaliśmy buty MT 2, które sprawdzą się na całej trasie: od pierwszego kilometra aż po metę ultra trailu. Thierry, szef produktu Kalenji, nazywa je "butami poszukiwaczy przygód". Są pewne i stabilne na każdym dystansie i w każdym terenie. Będą Twoim wsparciem w górach, nawet na najbardziej kamienistym i najbardziej technicznym podłożu.

Dobra przyczepność i jeszcze lepsze przyleganie do podłoża:

Uwzględniając uwagi użytkowników, udoskonaliliśmy zastosowany w podeszwie kauczuk oraz korki. Nowa podeszwa odznacza się bardzo dobrym przyleganiem do podłoża, nawet na mokrych i śliskich kamieniach, zachowując jednocześnie bardzo dobrą przyczepność.

K-Ring i Kalensole: przedstawiamy skuteczną amortyzację.

K-ring to opatentowany system amortyzacji o kształcie pierścienia, usytuowany z tyłu buta, na wysokości pięty. Pusta przestrzeń pośrodku pozwala rozproszyć wstrząs. Kalensole to pianka EVA zastosowana w podeszwie środkowej. To także 3 lata pracy zwieńczone opracowaniem wyjątkowego składu, który pozwala poprawić amortyzację o 34%, oddawanie energii o 25%, stabilność w różnych temperaturach oraz trwałość.
Dla biegaczy o wadze do 90 kg.

Czuj się bezpiecznie w kamienistym terenie

Buty MT2 będą Twoim sprzymierzeńcem podczas biegów trailowych w każdym terenie i w każdą pogodę, dając Ci poczucie bezpieczeństwa. Otok z przodu i po bokach chroni przed kamieniami.

Buty do trailu bardziej elastyczne...

Dzięki Waszym opiniom i uwagom na temat modelu MT nowe buty MT2 są bardziej elastyczne: w podeszwie pomiędzy korkami znajdują się wydrążone strefy. Bardziej elastyczna podeszwa umożliwia większą płynność biegu i lepsze przetaczanie stopy. Docenisz to szczególnie na szybkich odcinkach.

...i lżejsze dzięki Waszym opiniom

Model MT2 jest również lżejszy od swego poprzednika, co pozwala uzyskać lepszą dynamikę biegu. Waga buta została obniżona o 40 g, zwiększając poziom komfortu. But w rozmiarze 42 waży teraz 310 g.

Buty dostosowane do Twojej stopy

K-Only to wyjątkowy system dedykowanych bieganiu marek Decathlon, dzięki któremu nasze buty są odpowiednie dla każdego rodzaju stopy. To pianka o zwiększonej gęstości pod pierwszą kością śródstopia.

Drop 8 mm

Dzięki Waszym opiniom drop w butach MT2 obniżyliśmy do 8 mm. Ta wysokość doskonale odpowiada potrzebom zarówno codziennych treningów, jak i biegów ultra.

Testy w terenie i testy długoterminowe

Buty MT2 zostały najpierw przetestowane w laboratorium pod kątem wytrzymałości. Następnie grupa doświadczonych biegaczek i biegaczy testowała je w praktyce, na górze Świętej Wiktorii (Montagne Sainte-Victoire). Testy elastyczności w porównaniu ze starym modelem okazały się jednoznaczne.
Ich wyniki pozwoliły nam wprowadzić do sprzedaży buty MT2: równie solidne i wygodne w każdym terenie, ale bardziej elastyczne i lżejsze, a więc pozwalające uzyskać większą płynność i dynamikę biegu.

Zawiąż sznurówki i zapomnij o nich!

Nie ma nic bardziej irytującego niż sznurówki rozwiązujące się w trakcie biegu. Płaskie i elastyczne sznurowadła wystarczy zawiązać na jeden węzeł, aby uniknąć tego problemu. Schowaj je następnie do specjalnej kieszonki, a nie będą Ci przeszkadzać podczas biegu.

Skład

Wierzch buta 55% Poliester, 45% Poliuretan Podeszwa zewnętrzna 53% Kauczuk syntetyczny, 47% Octan etylenowo-winylowy Wnętrze buta 85% Poliuretan, 15% Poliester

Porady dotyczące przechowywania

Aby wysuszyć buty po treningu / biegu, radzimy wypchać je papierem gazetowym.

Testy

Te buty zostały przetestowane przez liczną grupę biegaczy i biegaczek w bardzo zróżnicowanym terenie. Testerzy docenili w Kiprun Trail MT2 przede wszystkim komfort i ochronę. Buty zostały również poddane wielu testom mechanicznym w laboratorium.

Porady dotyczące konserwacji

Prać ręcznie. Nie suszyć w suszarce bębnowej.

Wgrywanie