evadict

Buty do biegania w terenie Race Light damskie

5,0 (1)

399,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

RACE LIGHT to buty przeznaczone do krótkich biegów trailowych (do 40 km) w każdym terenie, dla zawodników poszukujących prędkości i wydajności.

RACE LIGHT to buty zaprojektowane z myślą o biegaczkach spragnionych rywalizacji. Są lekkie, dynamiczne i doskonale dopasowują się do stopy. Niezaprzeczalny atut dla kogoś, kto mierzy wysoko.

Kod produktu: 8572279

 • Lekkość

  Najlżejszy model w naszej ofercie butów: tylko 200 g w rozmiarze 39.

 • Oddawanie energii

  System Up'bar (Pebax®) w połączeniu z dropem 4 mm sprzyja odbiciu.

 • Przyczepność

  Duża przyczepność w każdym terenie dzięki korkom 5 mm.

 • Trzymanie stopy

  Model zapewniający precyzyjne dopasowanie. (Zalecana jest wąska stopa.)

 • Trwałość

  Siateczka Matryx® made in France: wytrzymałość, trzymanie stopy i oddychalność.

 • Amortyzacja

  Podeszwa środkowa EVA light pozwala połączyć lekkość z amortyzacją.

Buty do biegania w terenie Race Light damskie
Buty do biegania w terenie Race Light damskie
Buty do biegania w terenie Race Light damskie
Buty do biegania w terenie Race Light damskie
Buty do biegania w terenie Race Light damskie
Buty do biegania w terenie Race Light damskie
Buty do biegania w terenie Race Light damskie
Buty do biegania w terenie Race Light damskie
Buty do biegania w terenie Race Light damskie

RACE LIGHT: HISTORIA BUTÓW STWORZONYCH Z MYŚLĄ O SZYBKICH BIEGACH

Możemy śmiało powiedzieć, że Race Light to niezbędny model, którego nam brakowało. Niezbędny, ponieważ nie jest przeznaczony dla każdego. Niezbędny, ponieważ osoby, dla których został stworzony, mają specyficzne potrzeby, często zapominane, gdyż nie reprezentują większości biegaczy. I nie bez przyczyny: w końcu na najwyższym stopniu podium jest tylko jedno miejsce!
Zrobiliśmy więc, co do nas należało. Decyzja zapadła: buty Race Light będą Ci towarzyszyć w najszybszych biegach!

MATRYX®: MATERIAŁ Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI SŁUŻĄCY EFEKTYWNOŚCI I JAKOŚCI

Opatentowany, szlachetny i uznany w świecie trailu materiał Matryx® produkowany jest w regionie Rhône-Alpes. Wyróżnia się niezwykłą solidnością, lekkością i oddychalnością. To poliester o wysokiej wytrzymałości powlekany poliuretanem (odporność na rozdarcia i przetarcia, oddychalność). Splot ten postanowiliśmy wzbogacić włóknem aramidowym, aby zapewnić jeszcze lepsze trzymanie.
Dziś z dumą możemy Wam przedstawić efekt tej współpracy.

ANATOMIA BUTA

Przyjrzyj się profilowi buta Race Light... Widzisz wyprofilowaną wstawkę biegnącą wzdłuż podeszwy? To system Up Bar® - technologia zapożyczona od marki Kiprun (road running), płytka opracowana wspólnie z podologami.
Cel? Zapewnić optymalną dynamikę biegu i odpowiedni zwrot energii poprzez usztywnienie dwóch punktów oparcia, nie krępując przy tym ruchu stopy.

RACE LIGHT: SPOSÓB NA WYDAJNOŚĆ

Buty Race Light przeznaczone są na zawody (od 0 do 40 km, czyli do 3 godzin biegu) i/lub na specyficzne, szybkie treningi.
Doskonale trzymają się stopy, dzięki czemu możesz skupić się całkowicie na swoich celach i na biegu. Są wąskie, a zatem odpowiednie dla szczupłych stóp szybkich biegaczy, których kręci rywalizacja w terenie.

WYSPA REUNION: MIEJSCE WYMAGAJĄCYCH TESTÓW

Wymagający teren na wyspie Reunion był idealnym miejscem do testowania modelu Race Light.
W gronie testerek znalazły się biegaczki posiadające w rankingu ITRA co najmniej 600 punktów: prawdziwe pasjonatki gotowe do boju!
"Widziałem je na pętli 2,5 km, którą pokonywały wielokrotnie, biegnąc z pełną prędkością. Aż się kurzyło!", relacjonuje Thierry BREUIL, niegdyś najwyższej klasy biegacz, a dziś szef produktu odpowiadający za te buty.

NOWA KIESZONKA NA SZNURÓWKI

Długo pracowaliśmy nad udoskonaleniem systemu zabezpieczenia sznurówek. Schowanie sznurowadeł w specjalnej kieszonce pozwala zapobiec ich rozwiązywaniu się i zaczepianiu o gałęzie czy niską roślinność.
Cecha szczególna tej elastycznej i solidnej kieszonki? Otwór, który znajduje się nie u góry, lecz u dołu, w przedniej części buta. Takie rozwiązanie umożliwia lepsze ułożenie sznurówki w kieszonce.

I WIELE INNYCH ZALET!

Race Light w dwóch słowach to lekkość i dynamika. Zgodzisz się chyba, że 200 g w rozmiarze 39 to synonim bardzo lekkiego buta. Dynamika została zwiększona poprzez system UP'BAR i mały drop (4 mm). Przypomnijmy, że im bliższy zera jest drop, tym bardziej zachęca do biegania w sposób zwany naturalnym, czyli z lądowaniem na palcach lub na śródstopiu.
Podsumowując: Race Light to prawdziwe buty na zawody w każdym terenie.

Skład

Wnętrze buta 75% Etylen-octan winylu (EVA), 25% Politereftalan etylenu (PET) Wierzch buta 60% Politereftalan etylenu (PET), 35% Poliuretan, 5% Poliuretan termoplastyczny (TPU) Podeszwa zewnętrzna 56% Guma, 44% Etylen-octan winylu (EVA)

Porady dotyczące przechowywania

Czyścić ręcznie. Nie prać w pralce.
Aby wysuszyć buty po treningu / biegu, radzimy wypchać je papierem gazetowym.

Ograniczenia

Przeznaczone na szybkie treningi i zawody trailowe

Testy

Od pierwszego zarysu do ostatecznego prototypu potrzebowaliśmy 18 miesięcy, aby dopracować RACE LIGHT w każdym szczególe. "To buty, z których możemy być dumni, ponieważ do końca zrealizowaliśmy nasz zamysł. Poproszono nas o stworzenie butów, o których marzyliśmy. Udało się! Są one dla mnie odzwierciedleniem know-how służącego zawodnikom i zawodniczkom", wyjaśnia Matthieu, inżynier produktu.
A testerzy? Nie mogą się z nimi rozstać!

Zatwierdzony przez

Buty RACE LIGHT zostały zatwierdzone i docenione przez naszych testerów - wolontariuszy na Réunion. Jeszcze raz dziękujemy im gorąco za wszystkie piękne, wspólnie spędzone w terenie chwile (Tiphanie, Alexandra, Aline, Patrice, Jean-Paul, Yoann).
Dziękujemy również pozostałym testerom w całej Francji. To Delphine, Claire, Florian, Xavier, Léopold, Jeremy, Samuel, Francis, John, i Alban, który wystartował w Swimrun i ukończył go na 2 miejscu. Dziękujemy wszystkim.

Porady dotyczące konserwacji

Tylko pranie ręczne

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie