domyos

Buty do gimnastyki dla maluchów Domyos 555 I MOVE

3,5 (2)

49,99 zł 59,99 zł - 10 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 59,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Kremowy / Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Idealne buty dla dzieci o rozmiarze od 25. Dla małych, pulchnych stópek maluchów polecamy model I LEARN, dostępny w rozmiarach od 20 do 24.

Buty dostosowane do większych stóp: trzymają pietę i są giętkie z przodu. Zatwierdzone przez podologa. Łatwe do zakładania. Wyjmowana wkładka ułatwia dobór odpowiedniego rozmiaru.

Kod produktu: 8584720

 • Rozwój zdolności psychomotorycznych

  Wspierają ruch i naturalny rozwój stopy dziecka.

 • Hydrofobowość

  Wierzch z hydrofobowego materiału syntetycznego: odporny na drobny deszcz.

 • Elastyczność

  Giętka podeszwa zewnętrzna dzięki nacięciom z przodu.

 • Trzymanie stopy

  Sztywny zapiętek podtrzymuje stopę od tyłu.

 • Łatwość zakładania / zdejmowania

  Rozróżnienie prawa/lewa stopa i szeroki otwór.

 • Przyczepność

  Antypoślizgowa i niebrudząca podeszwa zewnętrzna.

Buty dostosowane do potrzeb dzieci:

Między 1. a 6. rokiem życia dziecka stopa odgrywa ważną rolę w jego rozwoju i wzroście. Nasze buty odpowiadają na specjalne potrzeby stopy dziecka w trakcie jego różnych etapów rozwoju.

Które buty wybrać dla mojego dziecka?

Od 1. do 2. roku życia (rozmiary od 20 do 24): początek nauki chodzenia. Stopy są płaskie, zaokrąglone i pulchne: nasze buty I LEARN są bardzo giętkie, co ułatwia naturalny rozwój stóp. Od 3. do 6. roku życia (rozmiary od 25 do 30): usprawnianie chodzenia, biegania i skakania. Stopy umięśniają się i szczupleją. Zaczyna się kształtować łuk stopy: nasze buty I MOVE są sprężyste i podtrzymują piętę.

Opis stopy dziecka w wieku od 3 do 6 lat

Dziecko w wieku od 3 do 6 lat, które biega i skacze, potrzebuje także butów, które chronią stopę i zapewniają dużą swobodę ruchów. Buty Domyos I MOVE zapewniają także mocniejsze trzymanie tyłu stopy. Dziecko w tym wieku rozwija się (większy wzrost i waga) oraz zwiększa swoją aktywność fizyczną (większa intensywność i czas trwania). Potrzebuje zatem lepszego trzymania i ochrony.

Dobór odpowiedniego rozmiaru

Zweryfikowanie odpowiedniego rozmiaru jest bardzo łatwe: wyjmij wkładkę z buta i połóż ją na ziemi. Umieść stopę dziecka na płasko na wkładce (piętę umieść na linii końca wkładki). Jeśli palce mieszczą się w oznaczonej, górnej części wkładki, to jest dobry rozmiar! Należy regularnie sprawdzać rozmiar stopy dziecka, ponieważ między 1. a 3. rokiem życia wzrost stopy jest największy: więcej informacji na naszej stronie, w rubryce "Jaki rozmiar wybrać?".

Poduszka pod łuk stopy: tak czy nie?

Na początku naszego życia stopy są w naturalny sposób płaskie. Gdy zaczynamy uczyć się chodzić, łuk stopy stopniowo się kształtuje, zwłaszcza przez naturalny rozwój mięśni stopy. Z tego powodu nie należy dodawać poduszki pod łuk stopy do butów na okres wzrostu dziecka (chyba że lekarz zaleci inaczej).

Korzyści z aktywności fizycznej od najmłodszych lat

Regularna aktywność fizyczna od najmłodszych lat korzystnie wpływa na fizyczny i intelektualny rozwój dziecka. Ta nauka właściwej higieny życia wpływać będzie na ograniczenie problemów ze zdrowiem w późniejszych latach. Co więcej, aktywność fizyczna uprawiana w grupie sprzyja integracji społecznej i wpływa na rozwój osobisty dziecka.

Korzyści fizyczne i intelektualne

Jakie są korzyści fizyczne? - Rozwój umiejętności motorycznych i fizycznych - Rozwój siły i gibkości
- Pozytywny wpływ na wzrost
- Walka z otyłością

Jakie są korzyści intelektualne? - Wspieranie rozwoju pewności siebie
- Wspieranie integracji w grupie
- Pomoc w osiąganiu sukcesów w szkole - Wspieranie w radzeniu sobie ze stresem i niepokojem

Aktywność sportowa

Czy znasz gimnastykę dla maluchów? Przeznaczona jest dla dzieci od 10. miesiąca do 6. roku życia. To przyjemna aktywność sportowa uprawiana na torach składających się z odpowiednich przedmiotów. Uprawianie gimnastyki dla maluchów
pomaga dziecku odkrywać własne zdolności ruchowe i rozwijać je dzięki różnym ćwiczeniom i czynnościom. To wstęp do każdej dyscypliny sportowej.

Skład

Podeszwa zewnętrzna 100% Guma Wierzch buta 90% Poliuretan, 10% Poliamid Wnętrze buta 100% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Buty Domyos należy przechowywać z dala od wilgoci i światła, w suchym i przewiewnym miejscu.

Testy

Wszystkie nasze buty Domyos zostały przetestowane w laboratorium (np. w celu sprawdzenia przyczepności i wytrzymałości). Nasze produkty są zgodne ze specyfikacją Decathlon w dziedzinie toksykologii. Wszystkie nasze buty Domyos zostały przetestowane w użytkowaniu przez małe dzieci podczas zabaw dla maluchów.

Zatwierdzony przez

Buty zatwierdzone przez podologa. Współpraca naszego działu badań i rozwoju z podologiem pozwoliła zmierzyć wpływ butów na chodzenie dziecka w pierwszych latach jego życia.

Porady dotyczące konserwacji

Wyprać przed pierwszym użyciem. Nie prać chemicznie.

Wgrywanie