korok

Buty do hokeja na trawie dla dzieci Korok FH100

5,0 (1)

119,99 zł 139,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 139,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Czerwony koral / Ciemny morski

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Zaprojektowane dla starszych, początkujących w grze dzieci i nastolatków; do mało intensywnej gry w hokeja na trawie.

Buty marki Korok, idealne dla starszych dzieci do nauki gry w hokeja na trawie.

Kod produktu:

8602401

 • Przyczepność

  Stożkowe korki z twardego kauczuku.

 • Ochrona przed uderzeniami

  Wyższa z przodu podeszwa chroni palce.

 • Trzymanie stopy

  Wyższa w śródstopiu podeszwa środkowa z pianki EVA.

 • Lekkość

  230 g w rozmiarze 38

 • Komfort noszenia

  Wkładka z pianki.

 • Łatwość otwierania / zamykania

  Sznurowane.

 • Oddawanie energii

  Brak komponentu zwiększającego dynamikę.

 • Amortyzacja

  Podeszwa środkowa z miękkiej EVA.

Szczegółowe informacje

Cholewka: wstawka z PU (ochrona przed odpryskami wody), od wewnątrz siateczka mesh dla wentylacji. / Usztywniony zapiętek z PU. / Język z siateczki 3D i tekstylna siateczka od zewnętrznej strony dla komfortu i wentylacji. / Podszewka z siateczki 3D dla komfortu./ Okrągłe sznurowadła.

Waga

230 g w rozmiarze 38

Jaki rozmiar/kształt wybrać?

Tak jak w przypadku innych butów sportowych, Twoje buty do hokeja muszą być dopasowane do Twoich stóp. Musisz unikać punktów powodujących nacisk. Co więcej, stopa nie może się ruszać wewnątrz buta. Jest to szczególnie ważne, podczas gry na sztucznej murawie. Niektóre modele, zależnie od producenta, są specjalnie dostosowane do budowy damskiej stopy. Są więc zaprojektowane z uwzględnieniem mniejszej sylwetki i drobniejszej stopy.

Jaki rozmiar/kształt wybrać? (cd.)

Niektóre kobiety mają mały rozmiar stopy i dlatego wybierają buty młodzieżowe. Nie są one jednak dostosowane do budowy stopy dorosłej kobiety.

Jaki rozmiar/kształt wybrać? (cd. 2)

Jak możesz wiedzieć, czy przymierzany but jest odpowiednio dopasowany do Twojej stopy? Włóż skarpety hokejowe. Zaprzyj się mocno o podłoże. Wywierając nacisk w pionie, spróbuj przesunąć stopę w bucie w różnych kierunkach.Stopa nie powinna się ruszać w bucie.

Dlaczego należy nosić specjalne buty do hokeja?

Buty do hokeja na trawie posiadają 2 właściwości: Po pierwsze, wzmocnienia, w szczególności z przodu i na pięcie, które chronią stopę przed uderzeniami piłki i kija. Po drugie, podeszwa dostosowana do nawierzchni syntetycznej piaszczystej lub mokrej zapewnia odpowiednią przyczepność.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja

Buty do hokeja na trawie mają specyficzną konstrukcję.
Podeszwa zewnętrzna, będąca w kontakcie z podłożem, zazwyczaj jest wykonana z kauczuku i posiada korki o różnym kształcie i ułożeniu. Jest twarda, w przeciwieństwie do butów trailowych. Dostosowana jest do gry na nawierzchni syntetycznej, piaszczystej lub mokrej, jaką spotyka się na boiskach do hokeja na trawie. Musi mieć odpowiednią przyczepność do podłoża, co jest kluczowe w hokeju na trawie.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja (cd. 1)

Z przodu but może mieć wzmocnienia chroniące palce przed uderzeniami.
Podeszwa środkowa (element nad podeszwą zewnętrzną) jest generalnie wykonana z EVA (etylen-co-octan winylu). Służy do amortyzowania wstrząsów, które są dość silne podczas gdy w hokeja.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja (cd. 2)

Podeszwa zazwyczaj jest wyższa w części środkowej, co stabilizuje stopę podczas licznych zmian kierunku i silnych nacisków na podłoże.
Boki, wewnętrzna i zewnętrzna, środkowa część górnej części buta, zwykle są wykonane z PU i siateczki, co jest niezbędne dla skutecznego trzymania stopy przez system sznurowania.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja (cd. 3)

Buty hokejowe często posiadają wstawki z PU, które dodatkowo chronią przed uderzeniami, a czasami są tylko elementem stylu (logo marki).
Zapiętek, czyli podparcie w tylnej, górnej części buta, na ogół wykonany jest z elastycznego PU, wzmocnionego od wewnątrz sztywną płytką z PU. Służy do stabilizacji pięty i ochrony ścięgna Achillesa przed uderzeniami.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja (cd. 4)

Język na podbiciu, zwykle wykonany z pianki i siateczki, służy głównie do ochrony stopy przed odpryskami wody lub różnych cząsteczek.

Wskazówki dot. bezpieczeństwa

Hokej to przyjemność. Graj bezpiecznie. Zawsze noś ochraniacz na zęby, nagolennik i rękawice. Noś buty do hokeja z ochronnymi wzmocnieniami i podeszwą dostosowaną do powierzchni gry. Zakładaj specjalną maskę hokejową i rękawice podczas rzutów karnych. Tak w trakcie meczu, jak i treningu.

Projektanci

Te buty zostały opracowane przez nasz zespół ds. rozwoju produktów, który składa się z hokeistów - pasjonatów (szefowie produktu, projektanci, inżynierowie, designerzy, styliści, technicy prototypowania i laboratoryjni), a także ze specjalistów ds. procesów związanych z butami marki Decathlon.

Informacja

Podane tutaj informacje zostały dostarczone przez producenta lub są to nasze wnioski na podstawie próbek otrzymanych od producenta.

Skład

Wierzch buta 60% Poliuretan, 40% Politereftalan etylenu (PET) Wnętrze buta 100% Politereftalan etylenu (PET) Podeszwa zewnętrzna 60% Guma, 40% Etylen-octan winylu (EVA)

Porady dotyczące przechowywania

Czyścić szczoteczką i wilgotną ściereczką. Suszyć na powietrzu.
Nie pozostawiać butów w torbie. Przechowywać w suchym miejscu.

Ograniczenia

Produkt nieodpowiedni do innego sportu / innej aktywności.

Wgrywanie