asics

Buty do hokeja na trawie męskie Asics FFultimate

619,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Zaprojektowane dla kobiet, do bardzo intensywnej gry w hokeja na trawie; dla zaawansowanych; odpowiednie też dla średnio zaawansowanych.

Idealne buty dla kobiet intensywnie grających w hokeja na trawie.

Kod produktu: 8780700

 • Przyczepność

  Korki w kształcie stożka z przodu i z tyłu.

 • Lekkość

  300 g w rozmiarze 39.

 • Oddawanie energii

  Brak komponentu zwiększającego dynamikę.

 • Trzymanie stopy

  Sztywna wstawka z PU w podeszwie zewnętrznej zwiększa stabilność.

 • Komfort noszenia

  Wewnątrz pianka okalająca piętę. Termoformowana wkładka.

 • Amortyzacja

  Amortyzacja dzięki miękkiej EVA (technologia Flytefoam marki Asics).

Szczegółowe informacje

Podeszwa zewnętrzna: formowany kauczuk z małymi korkami w przedniej i tylnej części podeszwy zapewnia doskonałą przyczepność niezależnie od kierunku ruchu. Sztywna wstawka z PU w śródstopiu dla większej stabilności. / Podeszwa środkowa: amortyzacja dzięki miękkiej EVA (technologia Flytefoam marki Asics) / Wkładka: termoformowana ze wstawką na pięcie dla większego komfortu.

Szczegółowe informacje (cd.)

Zapiętek: ze sztywnego PU dla stabilności; wewnątrz: pianka i mesh 3D dla komfortu i oddychania./ Cholewka: z półsztywnego PU i siateczki mesh./ Bok: stylowa wstawka z PU i mesh dla większej oddychalności./ Język: mesh 3D dla komfortu i oddychania./ Okrągłe sznurowadła./ Kształt dostosowany do kobiecej stopy.

Waga

300 g w rozmiarze 39

Jaki rozmiar/kształt wybrać?

Tak jak w przypadku innych butów sportowych, buty do hokeja muszą być dopasowane do Twoich stóp. Należy unikać punktów powodujących nacisk. Poza tym, stopa nie może się ruszać wewnątrz buta. Jest to szczególnie ważne podczas gry na sztucznej murawie. Niektóre modele, zależnie od producenta, są specjalnie dostosowane do budowy damskiej stopy. Są więc zaprojektowane z uwzględnieniem mniejszej sylwetki i drobniejszej stopy.

Jaki rozmiar/kształt wybrać?(cd.)

Niektóre kobiety mają tak mały rozmiar stopy, że wybierają buty juniorskie. Nie są one jednak odpowiednie na stopę dorosłej kobiety.

Jaki rozmiar/kształt wybrać?(cd. 2)

Jak możesz sprawdzić, czy przymierzany but pasuje do Twojej stopy? Włóż skarpety hokejowe. Zaprzyj się mocno o podłoże. Wywierając nacisk w pionie, spróbuj przesunąć stopę w bucie w różnych kierunkach.Stopa nie powinna się ruszać w bucie.

Dlaczego należy nosić specjalne buty do hokeja?

Buty do hokeja na trawie posiadają 2 właściwości: Po pierwsze, odpowiednie wzmocnienia, w szczególności z przodu i na pięcie, chronią stopę przed uderzeniami piłki i kija. Po drugie, ich podeszwa, dostosowana do nawierzchni syntetycznej piaszczystej lub mokrej, zapewnia odpowiednią przyczepność.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja

Buty do hokeja na trawie mają specyficzną konstrukcję.
Podeszwa zewnętrzna, będąca w kontakcie z podłożem, zazwyczaj jest wykonana z kauczuku i posiada korki o różnym kształcie i ułożeniu. Jest twarda, w przeciwieństwie do butów trailowych. Dostosowana jest do gry na nawierzchni syntetycznej, piaszczystej lub mokrej, jaką spotyka się na boiskach do hokeja na trawie. Musi mieć odpowiednią przyczepność do podłoża, co jest kluczowe w hokeju na trawie.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja (cd.)

Z przodu but może mieć wzmocnienia chroniące palce przed uderzeniami.
Podeszwa środkowa (element nad podeszwą zewnętrzną) jest generalnie wykonana z EVA (etylen-co-octan winylu). Służy do amortyzowania wstrząsów, które są dość silne podczas gdy w hokeja.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja (cd. 2)

Podeszwa jest zazwyczaj wyższa w części środkowej, co stabilizuje stopę podczas licznych zmian kierunku i silnych nacisków na podłoże.
Boki, wewnętrzna i zewnętrzna, środkowa część górnej części buta, zwykle są wykonane z PU i siateczki, co jest niezbędne dla skutecznego trzymania stopy przez system sznurowania.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja (cd. 3)

Buty hokejowe często posiadają wstawki z PU, które dodatkowo chronią przed uderzeniami, a czasami są tylko elementem stylu (logo marki).
Zapiętek, czyli podparcie w tylnej, górnej części buta, na ogół wykonany jest z elastycznego PU, wzmocnionego od wewnątrz sztywną płytką z PU. Służy do stabilizacji pięty i ochrony ścięgna Achillesa przed uderzeniami.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja (cd. 4)

Język na podbiciu, zwykle wykonany z pianki i siateczki, służy głównie do ochrony stopy przed odpryskami wody lub różnych cząsteczek.

Wskazówki dot. bezpieczeństwa

Hokej to przyjemność. Nie zaniedbuj swojego bezpieczeństwa. Zawsze noś ochraniacz na zęby, nagolennik i rękawicę. Noś buty do hokeja z ochronnymi wzmocnieniami i podeszwą dostosowaną do nawierzchni gry. Zakładaj specjalną maskę hokejową i rękawice podczas rzutów karnych. Tak w trakcie meczu, jak i treningu.

Projekt

„Założona w roku 1949 przez pana Onitsuka, marka Asics stale i dynamicznie się rozwija.
Dobrze znana wśród miłośników hokeja, marka ta zapewnia każdemu graczowi optymalny komfort i przyczepność do podłoża podczas gry.
Wielu znanych graczy ma do niej bezgraniczne zaufanie."

Informacja

Podane tutaj informacje zostały dostarczone przez producenta lub są to nasze wnioski na podstawie próbek otrzymanych od producenta.

Rozmiary

37 | 38 | 39 | 41 | 42 |

Porady dotyczące przechowywania

Czyścić szczoteczką i wilgotną ściereczką. Suszyć na powietrzu.
Po meczu, nie pozostawiać w torbie. Przechowywać w suchym miejscu.

Ograniczenia

Produkt nieodpowiedni do innego sportu / innej aktywności.

Wgrywanie