1/9
newfeel

Buty do nordic walking męskie Newfeel NW 500

Kod produktu: 8789845

4,1 (7)

199,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Czarnoszary / Stare złoto

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nowe buty do nordic walking zaprojektowane przez nasz zespół z myślą o osobach regularnie uprawiających tę dyscyplinę (2-3 treningi tygodniowo, 20-30 km).

Uwzględniliśmy Wasze uwagi! Nowe buty do nordic walking NW500 zapewniają większą elastyczność, a przede wszystkim doskonałą przyczepność w każdym terenie. Można im zaufać!

 • Elastyczność

  System nacięć w podeszwie Flex-H zapewnia dużą elastyczność.

 • Przyczepność

  Bardzo dobra przyczepność dzięki nowemu bieżnikowi 5 mm o wyjątkowym wzorze.

 • Amortyzacja

  Amortyzacja EVA zapewnia stopom bardzo wysoki komfort.

 • Oddychalność

  Materiały zastosowane w cholewce (siateczka) umożliwiają odprowadzanie wilgoci.

 • Komfort użytkowania

  Zintegrowany but wewnętrzny ogranicza przedostawanie się kamyków do środka.

 • Łatwe użytkowanie

  Łatwe chowanie sznurowadeł dzięki wszytej w język kieszonce.

NW 500: nowy model na nowe przygody!

Nordic walking to odrębna dyscyplina sportu, z myślą o której Elodie, Séverine i David opracowali nowy model butów NW 500. Bardziej atrakcyjny styl, większa elastyczność, lepsza przyczepność... Wszystko zostało udoskonalone zgodnie z uwagami użytkowników. Zachowaliśmy getry ograniczające przedostawanie się kamyków do środka oraz miejsce na wystające końcówki sznurowadeł. Nowe buty czekają już na Ciebie. Nie wahaj się: przymierz je!

Czym jest nordic walking?

Nordic walking uprawia się ze specjalnymi kijkami w płaskim lub lekko pagórkowatym terenie. Aktywność ta pozwala wzmacniać całe ciało.

Jakie korzyści płyną z uprawiania nordic walking?

Nordic walking to uniwersalna dyscyplina sportu dostępna dla każdego. Ujędrnia ciało, poprawia funkcjonowanie układu oddechowego, pozwala skutecznie pozbyć się kilogramów i wzmocnić kości. Oprócz licznych korzyści fizycznych uprawianie tego sportu na świeżym powietrzu zapewnia również ogólną poprawę samopoczucia.Więcej informacji na stronie http://www.newfeel.com

Dlaczego do nordic walking należy wybrać odpowiednie buty?

Podczas uprawiania nordic walking ruch rozpoczyna się od dotknięcia piętą podłoża. Później następuje przetoczenie całej stopy aż do palców, od których odpychamy się do przodu. Nasze buty zapewniają optymalną sprężystość, wzmocnioną amortyzację pod piętą i amortyzację śródstopia, czyli w strefach narażonych podczas chodzenia na największy nacisk.

Czym jest system Flex-H?

Koncepcja Flex-H to system trzech nacięć ułożonych w literę H na przodzie buta. Badania przeprowadzone przez Decathlon SportsLab wykazały, że podczas chodzenia, w fazie odepchnięcia od podłoża, staw śródstopno-paliczkowy jest jednocześnie strefą zgięcia i głównego nacisku stopy. W konsekwencji nasz zespół projektowy umieścił te nacięcia z obu stron stawu, aby ułatwić ruch przetaczania stopy, zapewniając jednocześnie komfort.

Jakie buty wybrać na deszczowe dni?

Materiały z mocno przewiewnej siateczki nie nadają się do treningu w deszczowe dni. Polecamy model NW 580, którego materiał i obróbka zapewniają niezbędną wodoodporność.

Aby zapewnić stopom komfort:

- Wybierz buty w odpowiednim rozmiarze. Podczas chodzenia noszenie butów w większym rozmiarze nie jest konieczne.

- Wybierz but, którego kształt jest dopasowany do Twojej stopy. - Zawiąż mocno sznurowadła, żeby dobrze trzymały stopę i w razie potrzeby poprawiaj je podczas marszu. - Nie zakładaj nowych skarpet na pierwszy trening w nowych butach. - Noś odpowiednio długie skarpetki, wystające ponad cholewkę buta.

Waga

39 : 0.571 kg
40 : 0.585 kg
41 : 0.619 kg
42 : 0.635 kg
43 : 0.652 kg
44 : 0.679 kg
45 : 0.707 kg
46 : 0.756 kg
47 : 0.776 kg

Skład

Wierzch buta 70% Poliester, 30% Poliuretan Podeszwa zewnętrzna 70% Octan etylenowo-winylowy, 30% Kauczuk syntetyczny Wnętrze buta 90% Poliuretan, 10% Poliester

Porady dotyczące przechowywania

Zespół Newfeel zaleca przechowywać buty do nordic walking w suchym, ciemnym i przewiewnym miejscu.

Ograniczenia

Odradza się używanie tych butów w deszczowe dni.

Testy

W PRAKTYCE: Reprezentatywna grupa osób uprawiających nordic walking testuje wszystkie produkty Newfeel w warunkach identycznych jak te, które możesz napotkać podczas treningów: liczba treningów, czas trwania, prędkość, warunki pogodowe itd.
W LABORATORIUM: Właściwości i zalety wszystkich produktów Newfeel są poddawane testom laboratoryjnym.
Testy użytkowe i laboratoryjne pozwalają nam zatwierdzać nasze produkty oraz ulepszać je wraz z upływem czasu.

Porady dotyczące konserwacji

Tylko pranie ręczne

Wgrywanie