Najlepiej oceniany
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Najlepiej oceniany

Buty fitness damskie Domyos 140 mid

119,99 zł

Kolor:

Śliwkowy

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Uzupełnienie stroju fitness lub codziennej garderoby: modne buty, które dają siłę i poczucie pewności.

Stylowe detale zapewniają nienaganną prezencję na siłowni i w mieście. Buty, które będą Cię motywować do pokonywania kolejnych barier!

Kod produktu: 8644091

Podobne produkty

Zalety produktu

Komfort noszenia

Wysoki komfort od momentu założenia.

Sprężystość wielokierunkowa

Nacięcia w przedniej części podeszwy ułatwiają zmiany kierunku.

Trzymanie stopy

Wzmocnienia z przodu buta i podwyższona cholewka wspierają ruchy boczne.

Amortyzacja

Odpowiednio gęsta podeszwa pochłania wstrząsy, zapewniając ciału ochronę.

Opis produktu

Dlaczego należy używać butów do fitnessu?

Badania przeprowadzone w naszym laboratorium Sportslab wykazały, że podczas zajęć fitness wykonywane są rozmaite ruchy, które różnią się od ruchów właściwych innym sportom. To np. obroty, serie podskoków, przysiady, wykroki. Projektując nasze buty, chcemy pomóc Ci prawidłowo wykonywać te ruchy bez ryzyka kontuzji. Używanie butów dostosowanych do treningu fitness ogranicza o 20% ryzyko kontuzji w porównaniu z osobami ćwiczącymi w butach do biegania.

Drop: różnica wysokości między przodem a tyłem podeszwy

Wszystkie nasze buty do fitnessu mają drop 4 mm.
Drop 4 mm pozwala uzyskać bardziej naturalną pozycję (bosa stopa = drop 0).

Sprężystość wielokierunkowa

Sprężystość wielokierunkowa to zdolność buta do umożliwiania ugięć i skrętów stopy w celu ułatwienia zmian kierunku ruchu. Badania wykazały, że potrzeby stopy w zakresie zginania i prostowania są 1,7 razy większe podczas zajęć fitness niż w trakcie biegania. Również staw skokowy porusza się inaczej na treningach fitness, a inaczej podczas biegania. Dlatego właśnie projektujemy wielokierunkowe buty dostosowane do ruchów fitness.

Trzymanie przedniej części stopy

Dlaczego jest to ważne? Trzymanie przedniej części stopy, miejsca głównego nacisku w fitnessie, pomaga zachować równowagę podczas zmiany kierunku.

Amortyzacja na przodzie stopy

Amortyzacja to zdolność buta do pochłaniania wstrząsów i łagodzenia drgań.
W fitnessie zetknięcie z podłożem następuje na poziomie przedniej części stopy, podczas gdy w bieganiu uderzamy o podłoże głównie piętą. Projektujemy buty z optymalną amortyzacją w ich przedniej części, aby chroniły ciało przed powtarzającymi się wstrząsami, a jednocześnie stabilizowały nacisk, umożliwiając wykonywanie płynnych serii ruchów.

Przyleganie do podłoża i strefa obrotu

Przyleganie tych butów do podłoża pozwala szybko i łatwo zmienić kierunek ruchu, podczas gdy strefa obrotu - słabiej przylegająca - umożliwia swobodne wykonywanie obrotów i skrętów bez nadmiernego obciążania stawów.
Znalezienie równowagi miedzy tymi dwiema potrzebami ma więc kluczowe znaczenie. Połączenie testów sensorycznych, mechanicznych i biomechanicznych pozwoliło nam określić właściwy poziom przylegania do podłoża oraz strefę nacisku wykorzystywaną w trakcie wykonywania obrotów.

Jak to udowodnić? TEST PRODUKTU

Nasi badacze w laboratoriach analizują ruchy sportowców dzięki czujnikom dokładnie mierzącym reakcje ciała ludzkiego. Jednocześnie testujemy nasze produkty w klubach fitness, czyli tam, gdzie będą używane.
Testy te pozwalają nam oferować techniczne i przystępne dla każdego produkty. Przyświeca nam jeden cel: pozwolić Ci uprawiać sport w najlepszych możliwych warunkach.

Zaleta? Brak ciemnych śladów na podłożu

Nasza podeszwa została zaprojektowana tak, by nie brudzić podłogi.

Czy można biegać na bieżni mechanicznej w butach do fitnessu?

Nasze buty zostały opracowane z myślą o treningach fitness cardio. Nadają się również do biegania na bieżni, jednak w ograniczonym zakresie.
Jeśli chcesz przed i/lub po zajęciach rozgrzać się na bieżni, te buty będą odpowiednie.
Jeśli natomiast Twój trening polega wyłącznie na bieganiu po bieżni mechanicznej lub na powietrzu, ze względów bezpieczeństwa zdecydowanie zalecane jest używanie butów przeznaczonych do biegania.

Czy butów do fitnessu powinno się używać wyłącznie w pomieszczeniach?

Treningi fitness cardio odbywają się zazwyczaj w klubie sportowym i/lub w domu.
Nasze buty przeznaczone są do użytkowania w pomieszczeniach. Kauczuk jest bardziej sprężysty - dostosowany do warunków panujących na sali. Korzystanie z tych butów na zewnątrz (np. na nawierzchni asfaltowej) przyspieszy zużywanie się kauczuku.
Przyleganie podeszwy do podłoża zostało przetestowane na powierzchniach występujących w salach sportowych/domach. Kauczuk zapewnia lepsze przyleganie podczas treningów.

Wideo

Skład i konserwacja

Skład

Wierzch buta 100% Poliester Podeszwa zewnętrzna 70% Etylen-octan winylu (EVA), 30% Guma Wnętrze buta 100% Poliester

Porady dotyczące konserwacji

Prać ręcznie. Nie suszyć w suszarce bębnowej.

Opinie

Wgrywanie