domyos

Buty dla dzieci Domyos 550 I Move

Kod produktu: 8524743

4,6 (20)

79,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Idealne buty dla dzieci o rozmiarze stopy od 25 w górę. Dla maluszków o pulchnych stópkach proponujemy model I Learn dostępny w rozmiarach 20 - 24.

Buty dostosowane do potrzeb maluchów: maksymalna elastyczność i trzymanie stopy. Wkładka ułatwia wybór rozmiaru.

 • Rozwój zdolności psychomotorycznych

  Umożliwiają naturalny ruch i rozwój stopy dziecka.

 • Oddychalność

  Materiał zastosowany w cholewce przepuszcza powietrze.

 • Elastyczność

  Nacięcia w przedniej części podeszwy nadają jej elastyczność.

 • Trzymanie stopy

  Sztywny zapiętek stabilizuje tył stopy.

 • Łatwe użytkowanie

  Pomysłowe rozwiązanie: wyjmij wkładkę, aby sprawdzić, czy rozmiar jest właściwy.

 • Przyczepność

  Antypoślizgowa i niebrudząca podeszwa zewnętrzna.

Buty dostosowane do potrzeb dzieci

Między 1 a 6 rokiem życia stopa dziecka odgrywa ważną rolę w jego rozwoju i wzroście. Nasze buty odpowiadają specyficznym potrzebom dziecięcych stóp na różnych etapach rozwoju.

Jakie buty wybrać dla dziecka?

Od 1 do 2 roku życia (rozmiary od 20 do 24): początek nauki chodzenia. Stopy są płaskie, krągłe i pulchne: nasze buty I Learn są bardzo miękkie, ułatwiając ich naturalny rozwój. Od 3 do 6 roku życia (rozmiary od 25 do 30): doskonalenie umiejętności chodzenia, biegania i skakania. Stopy stają się bardziej umięśnione i smukłe, zaczyna się kształtować łuk stopy: nasze buty I Move są elastyczne i dobrze trzymają piętę.

Stopa dziecka w wieku od 3 do 6 lat

Dziecko w wieku od 3 do 6 lat, które biega i skacze, potrzebuje butów chroniących stopę i umożliwiających dużą swobodę ruchów. Buty Domyos I Move zapewniają mu również mocniejsze trzymanie pięty. Dziecko w tym wieku rozwija się (rośnie, przybiera na wadze) i zwiększa swoją aktywność fizyczną (jej intensywność i czas trwania). Potrzebuje zatem lepszego trzymania i ochrony.

Wybór rozmiaru

Wybór prawidłowego rozmiaru jest bardzo łatwy. Wyjmij z buta wkładkę i połóż ją na podłodze. Ustaw na niej płasko stopę dziecka (pięta równo z tylną krawędzią). Jeśli palce znajdują się w zaznaczonej strefie wkładki, rozmiar jest prawidłowy. Pamiętaj, by regularnie sprawdzać rozmiar stopy dziecka, ponieważ między 1 a 3 rokiem życia stopa rośnie najszybciej. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej, w rubryce "Jaki rozmiar wybrać?".

Łuk stopy

Na początku życia nasze stopy są naturalnie płaskie. Gdy zaczynamy chodzić, łuk stopy kształtuje się stopniowo, w głównej mierze poprzez naturalny rozwój mięśni stopy. W okresie wzrostu dziecka nie ma więc potrzeby umieszczania w butach wkładki wspierającej łuk stopy (chyba, że lekarz zaleci inaczej).

Korzyści płynące z aktywności fizycznej od najmłodszych lat

Regularna aktywność fizyczna od najmłodszych lat wpływa korzystnie na rozwój fizyczny i intelektualny. To nauka zdrowego stylu życia, który ograniczy w przyszłości problemy zdrowotne. Aktywność fizyczna w grupie sprzyja ponadto integracji społecznej i przyczynia się do rozwoju osobistego dziecka.

Korzyści fizyczne i intelektualne

Korzyści fizyczne: Rozwijanie sprawności ruchowej i fizycznej Rozwijanie siły i gibkości
Pozytywny wpływ na wzrost
Zapobieganie otyłości

Korzyści intelektualne: Wsparcie w budowaniu pewności siebie
Ułatwienie integracji w grupie
Pomoc w osiąganiu sukcesów w szkole Pomoc w radzeniu sobie ze stresem i niepokojem

Aktywność

Wiesz, czym jest gimnastyka dla maluchów? To aktywność dla dzieci w wieku od 10 miesięcy do 6 lat mająca formę zabawy na torach przeszkód zbudowanych z odpowiedniego sprzętu. Pomaga dziecku odkrywać i rozwijać umiejętności motoryczne poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i czynności. Stanowi wstęp do wszystkich dyscyplin sportu.

Skład

Podeszwa zewnętrzna 100% Guma Wierzch buta 60% Politereftalan etylenu (PET), 40% Poliuretan Wnętrze buta 100% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Radzimy przechowywać buty Domyos w suchym, ciemnym i przewiewnym miejscu.

Testy

Wszystkie buty Domyos zostały przetestowane w laboratorium (między innymi pod kątem przylegania do podłoża i wytrzymałości). Nasze produkty spełniają ponadto wymogi specyfikacji Decathlon w zakresie toksykologii. Wszystkie buty Domyos zostały przetestowane w praktyce przez dzieci uczestniczące w zajęciach gimnastyki dla maluchów.

Zatwierdzony przez

Buty zatwierdzone przez podologa. Współpraca naszego działu badań i rozwoju z podologiem umożliwiła nam zmierzenie wpływu butów na sposób chodzenia małego dziecka.

Porady dotyczące konserwacji

Prać ręcznie.

Wgrywanie