rossignol

Buty narciarskie damskie Rossignol Alltrack 70 2022 flex 70

799,99 zł 999,99 zł - 200 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 999,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Przeznaczone dla średnio zaawansowanych narciarek poszukujących wszechstronnych butów narciarskich do jazdy na trasie i na obrzeżach tras.

Idealne buty dla każdej dobrej narciarki. Ich atut? Progresywny i wystarczająco mocny flex połączony z tolerancją.

Kod produktu: 8673984

 • Sztywność

  Miękkie: flex 70. Dobry poziom wydajności i tolerancji.

 • Trzymanie stopy

  102 mm: standardowe podbicie i szerokość stopy.

 • Dostosowanie do budowy anatomicznej

  Wyprofilowany but wewnętrzny (nie jest termoformowalny).

 • Regulowany

  4 klamry mikrometryczne. 2 regulowane zębatki. Pasek 35 mm.

 • Łatwe użytkowanie

  Lycra z tyłu buta wewnętrznego ułatwia wsuwanie stopy.

 • Łatwe do przemieszczenia

  Pozycja ski/walk.

 • Ciepło

  But wewnętrzny i izolująca wkładka utrzymują ciepło.

Doświadczenie

Wszechstronne buty (na trasę/obrzeża tras) oferujące znakomity kompromis między precyzją i komfortem. Tryb ski/walk zapewnia komfort podczas chodzenia. Docenisz go w czasie długich dni spędzanych na stoku.

Regulacja klamer

Buty wyposażone w 4 bardzo solidne klamry mikrometryczne z aluminium. Możesz dopasować długość sprzączki, dokręcając lub odkręcając klamrę. Górna, 3-pozycyjna klamra umożliwia dopasowanie do każdej łydki. Szeroki pasek pozwala mocno i łatwo zacisnąć górną część skorupy.

Czym jest flex?

Każda marka dla wszystkich modeli swoich butów ustala "flex index", który wskazuje stopień twardości buta. Liczba ta określa sztywność buta: im wyższa wartość, tym sztywniejsza skorupa. Przyjmuje się, że flex 60 przeznaczony jest dla początkujących narciarek. Flex od 70 do 90 jest odpowiedni dla narciarek o średnio zaawansowanym poziomie. Buty o flexie powyżej 90 przeznaczone są dla zaawansowanych narciarek. Osoby mocno zbudowane mogą jednak przeskoczyć jeden poziom.

Skąd mam wiedzieć, czy przymierzam buty we właściwym rozmiarze?

Po włożeniu stopy do buta zapnij klamry w połowie zębatki. Możesz zapiąć je mocniej? Jeśli tak, to znaczy, że objętość buta jest dla Ciebie nieodpowiednia. Po zapięciu butów trzykrotnie ugnij nogi w kolanach, naciskając mocno na piszczele (możesz sobie pomóc, kładąc ręce na kolanach), aby pięta cofnęła się w bucie. Stań prosto: palce powinny muskać czubek skorupy. Przy ugiętej nodze stopa powinna się cofnąć i nie powinieneś czuć czubka buta.

Co zrobić w przypadku bólu stóp?

1. Wybierz techniczne, cienkie skarpety narciarskie, aby uniknąć punktów nacisku i usprawnić krążenie krwi w stopie. 2. Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, aby zapobiec uderzaniu tej ostatniej o skorupę. Poproś o poradę w sklepie.

Jak przechowywać buty narciarskie?

1. Przewietrz buty, wyjmując buta wewnętrznego z plastikowej skorupy. 2. Zapnij klamry na pierwszy ząbek, aby zapobiec odkształcaniu się butów, i - w miarę możliwości - schowaj je do pokrowca.
3. O ile to możliwe, przechowuj je w suchym miejscu, w którym temperatura nie spada poniżej 10°C. Plastik w butach będzie Ci za to wdzięczny!

Porady dotyczące przechowywania

Przed schowaniem butów należy je wysuszyć. Zapiąć klamry i przechowywać w pokrowcu na buty narciarskie, w pomieszczeniu o umiarkowanej temperaturze.

Ograniczenia

Nie suszyć na kaloryferze.

Porady dotyczące konserwacji

Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..

Wgrywanie