But wewnętrzny:
Anatomiczny but wewnętrzny z profilowanymi na wysokości kostek piankami zwiększa komfort użytkowania. Puszka na palce z neoprenu zapewnia komfort palcom u stóp przy utracie równowagi, tak częstej podczas jazdy poza trasą. System Shock Absorder Area na pięcie amortyzuje wstrząsy od wypukłości i przy wykonywaniu skoków.
Regulacja klamry
3 bardzo wytrzymałe klamry mikrometryczne z aluminium oraz 1 zaczep z 3 pozycjami na piszczelu zapewniają dopasowanie do budowy każdej łydki. Szeroki pasek zapewnia mocne i proste zapięcie górnej części skorupy. Pozycja walk przy klamrze na piszczelu (Walk na czerwono) zwiększa wysprzęglenie kołnierza.
But wewnętrzny
Szerokość standardowa. Lekki i wygodny but wewnętrzny. Profilowana pianka na wysokości kostek. Giętki materiał ułatwia odkształcanie się buta podczas podchodzenia i przemarszu.
Co to jest index flex?
Każda marka określa dla każdego swojego modelu buta flex index, który wskazuje na stopień twardości buta. Ta liczba przedstawia sztywność całości produktu: im wyższa liczba, tym skorupa buta jest sztywniejsza. Przyjmuje się, że flex od 70 jest przeznaczony dla średnio-zaawansowanych narciarek. Flex od 70 do 90 jest odpowiedni dla zaawansowanych narciarek. Powyżej są produkty przeznaczone dla wyczynowców. Osoby o większej wadze mogą zwiększyć wskaźnik o 1 poziom.
Jak przymierzyć buty narciarskie?
Po włożeniu stopy w but, należy w połowie zębatki zapiąć klamry. Możesz zrobić to mocniej? Jeśli tak, oznacza to, że rozmiar butów nie jest odpowiednio dobrany. Po zapięciu butów, musisz 3 razy mocno zgiąć nogi w kolanach - piszczele naciskają na buty (by sobie pomóc, możesz położyć ręce na kolanach), a pięta cofa się w bucie. Stań prosto: palce powinny lekko dotykać przodu skorupy. W trakcie zginania kolan stopa przesuwa się do tyłu i nie czujesz już przodu butów.
Jak zoptymalizować komfort w butach narciarskich?
Na wiele sposobów można optymalizować komfort stopy w bucie narciarskim.But narciarski musi być blisko stopy. Dla lepszego trzymania można wybrać wkładki dostosowane do łuku stopy narciarza, reduktory pojemności i wkładki podnoszące pięty.
Jak nie odczuwać zimna w stopach?
Często zaniedbywane suszenie buta wewnętrznego to najważniejsza czynność zapobiegająca odczuwaniu zimna w stopach. Nawet przy -10°C stopa się poci. But wewnętrzny sam nie wyschnie w plastikowej skorupie, nawet przez kilka dni. Najlepiej jest suszyć go każdego dnia. Można używać do tego suszarek do butów, ponieważ są one bardziej praktyczne. Nie trzeba wyjmować butów wewnętrznych. Wystarczy włączyć suszarkę!
Opcja: nie stanowi części zestawu
Te buty są kompatybilne z piętkami LOW TECH (8608349) marki WEDZE; pozwalają założyć wiązania skiturowe z insertami. Dzięki temu możesz odkrywać skiturowy świat.
Skład
Wierzch buta
100% Polipropylen (PP)
Wnętrze buta
100% Politereftalan etylenu (PET)
Podeszwa zewnętrzna
100% Poliuretan termoplastyczny (TPU)
Podpinka
100% Politereftalan etylenu (PET)
Porady dotyczące przechowywania
Wysuszyć buty przed ich schowaniem. Najlepiej zapiąć klamry i schować buty do pokrowca na buty narciarskie. Przechowywać je w pomieszczeniu, w którym panuje umiarkowana temperatura.