wedze

Buty narciarskie damskie Wedze FR 100 flex 80

399,99 zł 549,99 zł - 150 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 549,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Buty do narciarstwa zjazdowego, idealne dla rozpoczynających freeride dzięki progresywnemu flexowi, który amortyzuje podłoże.

FR 100 to buty do narciarstwa alpejskiego. Ich kołnierz z 3 klamrami zapewnia dobrą mobilność kostki ułatwiając pionowe ruchy dla amortyzacji nierówności terenu.

Kod produktu: 8558323

 • Sztywność

  Flex 80: doskonały na trasę i dostosowany dla początkujących we freeridzie.

 • Amortyzacja

  Kołnierz z 3 klamrami zwiększa mobilność dla lepszej amortyzacji terenu.

 • Swoboda ruchów

  Skiwalk: wysprzęglanie 42° w pozycji walk ułatwia podchodzenie.

 • Trzymanie stopy

  3 mikrometryczne klamry z aluminium, szeroki pasek.

 • Komfort noszenia

  Profilowana pianka przy kostce + neoprenowa puszka na place amortyzują wstrząsy!

 • Łatwość zakładania / zdejmowania

  Materiał buta wewnętrznego z lycry ułatwia zdejmowanie butów.

 • Ciepło

  Dobra izolacja skorupy i wkładki z polarową podszewką.

Buty narciarskie damskie Wedze FR 100 flex 80
Buty narciarskie damskie Wedze FR 100 flex 80
Buty narciarskie damskie Wedze FR 100 flex 80
Buty narciarskie damskie Wedze FR 100 flex 80
Buty narciarskie damskie Wedze FR 100 flex 80

But wewnętrzny:

Anatomiczny but wewnętrzny z profilowanymi na wysokości kostek piankami zwiększa komfort użytkowania. Puszka na palce z neoprenu zapewnia komfort palcom u stóp przy utracie równowagi, tak częstej podczas jazdy poza trasą. System Shock Absorder Area na pięcie amortyzuje wstrząsy od wypukłości i przy wykonywaniu skoków.

Regulacja klamry

3 bardzo wytrzymałe klamry mikrometryczne z aluminium oraz 1 zaczep z 3 pozycjami na piszczelu zapewniają dopasowanie do budowy każdej łydki. Szeroki pasek zapewnia mocne i proste zapięcie górnej części skorupy. Pozycja walk przy klamrze na piszczelu (Walk na czerwono) zwiększa wysprzęglenie kołnierza.

But wewnętrzny

Szerokość standardowa. Lekki i wygodny but wewnętrzny. Profilowana pianka na wysokości kostek. Giętki materiał ułatwia odkształcanie się buta podczas podchodzenia i przemarszu.

Co to jest index flex?

Każda marka określa dla każdego swojego modelu buta flex index, który wskazuje na stopień twardości buta. Ta liczba przedstawia sztywność całości produktu: im wyższa liczba, tym skorupa buta jest sztywniejsza. Przyjmuje się, że flex od 70 jest przeznaczony dla średnio-zaawansowanych narciarek. Flex od 70 do 90 jest odpowiedni dla zaawansowanych narciarek. Powyżej są produkty przeznaczone dla wyczynowców. Osoby o większej wadze mogą zwiększyć wskaźnik o 1 poziom.

Jak przymierzyć buty narciarskie?

Po włożeniu stopy w but, należy w połowie zębatki zapiąć klamry. Możesz zrobić to mocniej? Jeśli tak, oznacza to, że rozmiar butów nie jest odpowiednio dobrany. Po zapięciu butów, musisz 3 razy mocno zgiąć nogi w kolanach - piszczele naciskają na buty (by sobie pomóc, możesz położyć ręce na kolanach), a pięta cofa się w bucie. Stań prosto: palce powinny lekko dotykać przodu skorupy. W trakcie zginania kolan stopa przesuwa się do tyłu i nie czujesz już przodu butów.

Jak zoptymalizować komfort w butach narciarskich?

Na wiele sposobów można optymalizować komfort stopy w bucie narciarskim.But narciarski musi być blisko stopy. Dla lepszego trzymania można wybrać wkładki dostosowane do łuku stopy narciarza, reduktory pojemności i wkładki podnoszące pięty.

Jak nie odczuwać zimna w stopach?

Często zaniedbywane suszenie buta wewnętrznego to najważniejsza czynność zapobiegająca odczuwaniu zimna w stopach. Nawet przy -10°C stopa się poci. But wewnętrzny sam nie wyschnie w plastikowej skorupie, nawet przez kilka dni. Najlepiej jest suszyć go każdego dnia. Można używać do tego suszarek do butów, ponieważ są one bardziej praktyczne. Nie trzeba wyjmować butów wewnętrznych. Wystarczy włączyć suszarkę!

Opcja: nie stanowi części zestawu

Te buty są kompatybilne z piętkami LOW TECH (8608349) marki WEDZE; pozwalają założyć wiązania skiturowe z insertami. Dzięki temu możesz odkrywać skiturowy świat.

Waga:

24-24.5, 1781 g

Skład

Wierzch buta 100% Polipropylen (PP) Wnętrze buta 100% Politereftalan etylenu (PET) Podeszwa zewnętrzna 100% Poliuretan termoplastyczny (TPU) Podpinka 100% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Wysuszyć buty przed ich schowaniem. Najlepiej zapiąć klamry i schować buty do pokrowca na buty narciarskie. Przechowywać je w pomieszczeniu, w którym panuje umiarkowana temperatura.

Wgrywanie