Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10

Buty narciarskie damskie Wedze FR 900 Lowtech flex 100

1299 zł

129,90 zł x 10 rat
Oblicz ratę

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Buty do narciarstwa alpejskiego, idealne do freeridu dzięki progresywnemu flexowi, który pomaga amortyzować nierówności terenu.

Doskonałe buty do freeridu. Połączenie trzymania i amortyzacji pozwalające uzyskać wysoki poziom komfortu podczas jazdy. Dzięki insertom możesz nawet przetestować je w skitouringu.

Kod produktu: 8589370

Podobne produkty

Zalety produktu

Sztywność

Flex 100 doskonale sprawdza się na każdym rodzaju śniegu.

Amortyzacja

Skorupa z PU umożliwia odpowiednie odkształcenie i dobry zwrot energii.

Kompatybilność

Podeszwa z insertami, kompatybilna z wiązaniami alpejskimi i skiturowymi.

Swoboda ruchów

Ski/walk: odchylenie 42° w pozycji walk ułatwia podchodzenie.

Trzymanie stopy

4 klamry mikrometryczne z aluminium i szeroki pasek. Wyjmowany spoiler.

Komfort noszenia

Bardzo duży komfort. Termoformowalny but wewnętrzny pozwala podnieść jego poziom.

Łatwość zakładania / zdejmowania

Wyściółka z lycry ułatwia zdejmowanie butów.

Ciepło

But wewnętrzny i izolująca podeszwa utrzymują ciepło.

Zdjęcia

Buty narciarskie damskie Wedze FR 900 Lowtech flex 100
Buty narciarskie damskie Wedze FR 900 Lowtech flex 100

Opis produktu

Termoformowalny but wewnętrzny

But wewnętrzny z polietylenu - termoformowalnego materiału o grubości 3 mm. Wygrzewając buty wewnętrzne, można skompresować piankę, aby nadać jej odpowiedni kształt i zwiększyć komfort użytkowania. System Shock Absorber Area przy pięcie amortyzuje wstrząsy na muldach i przy skokach. Spód buta wewnętrznego wykonany jest z materiału EVA zapewniającego dodatkową amortyzację - bardzo cenioną podczas jazdy na trudnym śniegu i podczas lądowania po skoku.

Jak przeprowadzić termoformowanie butów wewnętrznych w domu?

1- Nagrzej piekarnik do temperatury 80°C (termoobieg).
2- Wyjmij buty wewnętrzne ze skorupy.
3- Wyjmij wkładki z butów wewnętrznych.
4- Włóż same buty wewnętrzne do piekarnika na 5 minut.
5- Wyjmij buty wewnętrzne z piekarnika.
6- Włóż wkładki do butów wewnętrznych.
7- Włóż buty wewnętrzne do butów zewnętrznych.
8- Ubierz buty i zapnij wszystkie klamry, wybierając środkowy zakres regulacji.
9- Odczekaj 15 minut w temperaturze pokojowej, zanim zdejmiesz buty.
Gotowe!

Regulacja klamer

4 klamry mikrometryczne z aluminium, górna klamra z 3-pozycyjną, beznarzędziową regulacją umożliwiającą dopasowanie do każdej łydki i zwiększenie odchylenia w pozycji walk. Szeroki pasek pozwala mocno i łatwo zacisnąć górną część skorupy.

Objętość i but wewnętrzny

Szerokość skorupy (last) 100 mm. Termoformowalny but wewnętrzny z polietylenu: 3 mm pianki termoformowalnej wokół całej stopy. Lekki i wygodny but wewnętrzny. Wyprofilowana pianka na wysokości kostek. Wstawka z materiału EVA pod stopą pozwala uzyskać większy komfort i dopasować objętość. Miękki materiał ułatwia odkształcanie się buta podczas podchodzenia i marszu. Jeżeli po kilku dniach jazdy odczuwasz dyskomfort, możesz przeprowadzić termoformowanie (wygrzewanie) butów wewnętrznych.

Czym jest flex?

Każda marka dla wszystkich modeli swoich butów ustala "flex index", który wskazuje stopień twardości buta. Liczba ta określa sztywność buta: im wyższa wartość, tym sztywniejsza skorupa. Przyjmuje się, że flex 70 przeznaczony jest dla narciarek o poziomie między początkującym i średnio zaawansowanym. Flex od 70 do 90 jest odpowiedni dla narciarek o średnio zaawansowanym poziomie. Buty o flexie powyżej 90 przeznaczone są dla zaawansowanych narciarek. Osoby mocno zbudowane mogą jednak przeskoczyć jeden poziom.

Co zrobić w przypadku bólu stóp?

1/ Wybierz techniczne, cienkie skarpety narciarskie, aby uniknąć punktów nacisku i usprawnić krążenie krwi w stopie. 2/ Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, aby zapobiec uderzaniu tej ostatniej o skorupę. Poproś o poradę w sklepie. 3/ Przeprowadź termoformowanie butów wewnętrznych.

Jak przymierzyć buty narciarskie?

Po włożeniu stopy do buta zapnij klamry w połowie zębatki. Możesz zapiąć je mocniej? Jeśli tak, to znaczy, że objętość buta jest dla Ciebie nieodpowiednia. Po zapięciu butów trzykrotnie ugnij nogi w kolanach, naciskając mocno na piszczele (możesz sobie pomóc, kładąc ręce na kolanach), aby pięta cofnęła się w bucie. Stań prosto: palce powinny muskać czubek skorupy. Przy ugiętej nodze stopa powinna się cofnąć i nie powinieneś czuć czubka buta.

Jak uniknąć marznięcia stóp?

Suszenie butów wewnętrznych (często zaniedbywane) jest najlepszym sposobem na to, by uniknąć marznięcia stóp. Nawet przy -10°C stopa się poci. Pozostawiony w plastikowej skorupie but wewnętrzny nie wyschnie samoistnie - nawet przez kilka dni. Należy wyjąć go po każdym dniu jazdy na nartach. Można również używać suszarki do butów. To bardzo praktyczne urządzenie: nie trzeba wyjmować butów wewnętrznych, wystarczy włączyć suszarkę!

Waga

W rozmiarze 25-25,5: 2022 g.

Wyjmowany spoiler

Te buty posiadają wyjmowany spoiler, który umożliwia dopasowanie wysokości cholewki i kąta nachylenia piszczeli w bucie. Narciarze, którzy lubią jeździć z odparciem o język docenią obecność spoilera i nie zawahają się umieścić go wysoko. Narciarze, którzy wolą bardziej dośrodkową pozycję lub mają grubsze łydki, mogą wyjąć spoiler.

Skład

Copper 60% Poliuretan termoplastyczny (TPU), 40% Polipropylen (PP) Corepack 100% Poliester Cover 100% Poliuretan termoplastyczny (TPU) Czynnik sieciujący druga warstwa 100% Poliester

Porady dotyczące przechowywania

Przed schowaniem butów należy je wysuszyć. Zapiąć klamry i przechowywać w pokrowcu na buty narciarskie, w pomieszczeniu o umiarkowanej temperaturze.

Opinie

Wgrywanie