Ostatnie sztuki
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Ostatnie sztuki

Buty narciarskie męskie Wedze FIT 900 flex 110

799,99 zł 899,99 zł - 100 zł

160,00 zł x 5 rat
Oblicz ratę

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Przeznaczone dla wyczynowego narciarza, który poszukuje połączenia wydajności i komfortu.

Sztywne (Flex 110) buty narciarskie dla większej precyzji prowadzenia nart. Buty wewnętrzne są 100% termoformowane dla większego komfortu. Konstrukcja Overlap zwiększa komfort na wysokości języka.

Kod produktu: 8587683

Zalety produktu

 • Sztywność

  Sztywne. Flex 110. Dobra sztywność dla bardzo dobrych narciarzy.

 • Trzymanie stopy

  100 mm: wąska stopa. Skorupa blisko stopy dla trzymania i większej precyzji.

 • Dopasowanie

  Profilowany i 100% formowany termicznie but wewnętrzny.

 • Regulowany

  4 aluminiowe klamry z regulacją mikrometryczną: 2 regulowane zębatki. Pasek 55mm

 • Łatwe użytkowanie

  Giętki materiał przy podbiciu ułatwia zakładanie buta.

 • Ciepło

  But wewnętrzny i izolująca podeszwa zatrzymują ciepło.

Opis produktu

DOŚWIADCZENIE

Te buty są doskonałe dla wyczynowego narciarza, który poszukuje dobrego połączenia wydajności, komfortu i precyzji. Buty 900 Evofit posiadają skorupę PU dla zachowania flexu 110 (progresywny i stały) bez względu na temperaturę. System Overlap w bucie wewnętrznym (portfelowy krój) zapewnia bardzo dobre przekazywanie nacisku i ułatwia zakładanie buta. But wewnętrzny Evofit optymalizuje komfort, który można poprawić przez termoformowanie całego buta wewnętrznego.

Regulacja klamry

Te buty posiadają 4 klamry mikrometryczne z aluminium. Możesz dopasować długość sprzączki przez regulowanie dokręcenia klamry. 3-pozycyjna klamra (beznarzędziowa regulacja) na cholewce ułatwia dopasowanie do każdego rodzaju łydki. Szeroki pasek z regulacją w górnej części cholewki zapewnia mocne zapięcie.

CZYM JEST FLEX?

Każda marka określa dla każdego swojego modelu buta flex index, który wskazuje na stopień twardości buta. Ta liczba przedstawia sztywność buta: im wyższa liczba, tym skorupa buta jest sztywniejsza. Przyjmuje się, że flex 60-70 jest przeznaczony dla początkujących narciarzy. Flex od 70 do 100 jest odpowiedni dla zaawansowanych narciarzy. Powyżej są produkty przeznaczone dla wyczynowców. Osoby o większej wadze mogą zwiększyć wskaźnik o 1 poziom.

Jak mogę mieć pewność, czy przymierzany but jest odpowiedniego rozmiaru?

Po włożeniu stopy w but, należy w połowie zębatki zapiąć klamry. Możesz zrobić to mocniej? Jeśli tak, oznacza to, że rozmiar butów nie jest odpowiednio dobrany. Po zapięciu butów, musisz 3 razy mocno zgiąć nogi w kolanach - piszczele naciskają na buty (by sobie pomóc, możesz położyć ręce na kolanach), a pięta cofa się w bucie. Stań prosto: palce powinny lekko dotykać przodu skorupy. W trakcie zginania kolan stopa przesuwa się do tyłu i nie czujesz już przodu butów.

Co zrobić w przypadku odczuwania bólu w stopie?

1. Wybierz techniczną skarpetę narciarską, cienką, aby uniknąć stref nacisku i usprawnić przepływ krwi w stopie. 2. Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, która dzięki temu nie będzie uderzać o skorupę. Poproś o poradę w sklepie. 3. Jeśli po 2 dniach na nartach odczuwasz niewygodę, uformuj termicznie but wewnętrzny.

Mój but wewnętrzny jest formowany termicznie. Do czego służy formowanie termiczne?

But wewnętrzny EVOFIT wykonany jest z pianek w 100% formowanych termicznie. Możesz je podgrzać, aby nadać im kształt Twojej stopy i skorupy od buta. Zwiększa to kompatybilność stopy, buta wewnętrznego i skorupy, a także zmniejsza ilość punktów przyczyniających się do dyskomfortu.

Jak w domu uformować termicznie but wewnętrzny?

1- Rozgrzać piekarnik do 80°C (z termoobiegiem).
2- Wyjąć buty wewnętrzne ze skorupy.
3- Wyjąć wkładkę z butów wewnętrznych.
4- Buty wewnętrzne włożyć do piekarnika na 10 minut.
5- Wyjąć buty wewnętrzne z piekarnika.
6- Włożyć wkładki do butów wewnętrznych.
7- Włożyć buty wewnętrzne do butów zewnętrznych.
8- Założyć buty i każdą klamrę zapiąć (nie za mocno, nie za lekko).
9- Odczekać 15 minut w temperaturze pokojowej przed zdjęciem butów.
Buty są już gotowe do jazdy!

Jak przechowywać buty narciarskie?

1. Wywietrz swoje buty przez wyjęcie buta wewnętrznego z plastikowej skorupy. 2. Zapnij klamry na pierwszy zaczep, co zapobiegnie odkształcaniu się butów, oraz, jeśli możliwe, przechowuj je w pokrowcu.
3. Jeśli możliwe, przechowuj je w suchym miejscu, w którym temperatura nie spadnie poniżej 10°C. Plastik w butach podziękuje Ci za to!

Skład

Wierzch buta 60% Poliuretan termoplastyczny (TPU), 40% Polipropylen (PP) Wnętrze buta 100% Podeszwa zewnętrzna 100% Poliuretan termoplastyczny (TPU) Podpinka 100%

Porady dotyczące przechowywania

Wysuszyć buty przed ich schowaniem. Najlepiej zapiąć klamry i schować buty do pokrowca na buty narciarskie. Przechowywać je w pomieszczeniu, w którym panuje umiarkowana temperatura.

Ograniczenia

Nie suszyć na kaloryferze.

Testy

Wszystkie produkty od Wedze są projektowane i opracowywane w dolinie leżącej u stóp Mont-Blanc. Następnie są testowane w warunkach identycznych, jak te, w których znajdujesz się podczas uprawiania sportu (na śniegu, w niskiej temperaturze, przy padającym śniegu). Zespoły projektowe dokładają wszelkich starań, by zaproponowany produkt spełniał Twoje oczekiwania.

Opinie

Wgrywanie