wedze

Buty narciarskie męskie Wedze 500 flex 80

Kod produktu: 8588728

0,0 (46)

649,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Przeznaczone dla średnio zaawansowanych narciarzy poszukujących prostych, ale i wydajnych butów o bezkonkurencyjnej relacji jakości do ceny.

  Wyposażone w 4 klamry mocujące z aluminium i w pasek buty narciarskie 500 są idealne dla średnio zaawansowanych narciarzy poszukujących wygodnego modelu z dobrym trzymaniem.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Sztywność

   Miękkie: flex 80. Dla średnio zaawansowanych narciarzy, którym nie zależy na osiągach.

  • Trzymanie stopy

   102 mm: średnio szeroka stopa. Objętość zapewniająca dobre połączenie trzymania i komfortu.

  • Dostosowanie do budowy anatomicznej

   But wewnętrzny i wkładka nie są wyprofilowane. But wewnętrzny nie jest termoformowalny.

  • Regulowany

   4 klamry mikrometryczne z aluminium i pasek. Ruchome zębatki na piszczeli.

  • Łatwe użytkowanie

   Zębatka na podbiciu i konstrukcja skorupy ułatwiają zakładanie i zdejmowanie butów.

  • Właściwości ocieplające

   Podeszwa, wkładka i gruby but wewnętrzny.

  Buty narciarskie męskie Wedze 500 flex 80
  Buty narciarskie męskie Wedze 500 flex 80
  Buty narciarskie męskie Wedze 500 flex 80
  Buty narciarskie męskie Wedze 500 flex 80
  Buty narciarskie męskie Wedze 500 flex 80

  Doświadczenie

  Model 500 przeznaczony jest dla średnio zaawansowanych narciarzy poszukujących prostych, ale i wydajnych butów o bezkonkurencyjnej relacji jakości do ceny. Łatwość zakładania i zdejmowania zapewniona dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu na wierzchu stopy. 4 klamry mikrometryczne z aluminium i pasek umożliwiają skuteczne dopasowanie. Spora szerokość (102 mm) i gruby but wewnętrzny pozwalają uzyskać bardzo dobre połączenie komfortu i trzymania. Dzięki dość miękkiemu flexowi (80) buty te umożliwiają dobre prowadzenie nart, a jednocześnie są tolerancyjne.

  Regulacja klamer

  Buty narciarskie 500 wyposażone są w 4 klamry mikrometryczne z aluminium umożliwiające mocne i precyzyjne dopasowanie. Możesz dopasować długość sprzączki, dokręcając lub odkręcając klamrę, aby spersonalizować mocowanie. Dwie górne klamry mają 3 pozycje, umożliwiając dopasowanie do każdej łydki (potrzebny jest do tego śrubokręt). Szeroki pasek pozwala mocno i łatwo zacisnąć górną część skorupy.

  Czym jest flex?

  Każda marka dla wszystkich modeli swoich butów ustala "flex index", który wskazuje stopień twardości buta. Liczba ta określa sztywność buta: im wyższa wartość, tym sztywniejsza skorupa. Przyjmuje się, że flex od 60 do 70 przeznaczony jest dla początkujących narciarzy. Flex od 70 do 100 jest odpowiedni dla narciarzy o średnio zaawansowanym poziomie. Buty o flexie powyżej 100 przeznaczone są dla zaawansowanych narciarzy. Osoby mocno zbudowane mogą jednak przeskoczyć jeden poziom.

  Jaki rozmiar wybrać?

  Rozmiary butów narciarskich określane są w skali Mondopoint. Jest to po prostu długość stopy w centymetrach.
  Oprzyj pięty o ścianę, wsuń pod nie kartkę papieru, pochyl się i zmierz dłuższą stopę.
  Jeżeli na przykład długość Twojej stopy wynosi 27,2 cm, wybierz rozmiar 27/27,5.
  But w rozmiarze 27 jest dokładanie taki sam, jak but w rozmiarze 27,5.

  Skąd mam wiedzieć, czy przymierzam buty we właściwym rozmiarze?

  Po włożeniu stopy do buta zapnij klamry w połowie zębatki. Możesz zapiąć je mocniej? Jeśli tak, to znaczy, że objętość buta jest dla Ciebie nieodpowiednia. Po zapięciu butów trzykrotnie ugnij nogi w kolanach, naciskając mocno na piszczele (możesz sobie pomóc, kładąc ręce na kolanach), aby pięta cofnęła się w bucie. Stań prosto: palce powinny muskać czubek skorupy. Przy ugiętej nodze stopa powinna się cofnąć i nie powinieneś czuć czubka buta.

  Co zrobić w przypadku bólu stóp?

  1. Wybierz techniczne, cienkie skarpety narciarskie, aby uniknąć punktów nacisku i usprawnić krążenie krwi w stopie. 2. Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, aby zapobiec uderzaniu tej ostatniej o skorupę. Poproś o poradę w sklepie.

  Jak przechowywać buty narciarskie?

  1. Przewietrz buty, wyjmując buta wewnętrznego z plastikowej skorupy. 2. Zapnij klamry na pierwszy ząbek, aby zapobiec odkształcaniu się butów, i - w miarę możliwości - schowaj je do pokrowca.
  3. O ile to możliwe, przechowuj je w suchym miejscu, w którym temperatura nie spada poniżej 10°C. Plastik w butach będzie Ci za to wdzięczny!

  Skład

  Wierzch 100% Polipropylen Wnętrze 100% Poliester Podeszwa zewnętrzna 100% Termoplastyczny poliuretan

  Porady dotyczące przechowywania

  Przed schowaniem butów należy je wysuszyć. Zapiąć klamry i przechowywać w pokrowcu na buty narciarskie, w pomieszczeniu o umiarkowanej temperaturze.

  Ograniczenia

  Nie suszyć na kaloryferze.

  Testy

  Wszystkie produkty marki Wedze są obmyślane i projektowane w dolinie leżącej u podnóża Mont-Blanc. Są one następnie testowane w warunkach dokładnie takich jak te, z którymi sam(a) możesz się spotkać w praktyce. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

  Porady dotyczące konserwacji

  Nie prać

  Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

  Nie suszyć w suszarce bębnowej

  Nie prasować

  Nie czyścić chemicznie