wedze

Buty narciarskie męskie Wedze FIT 980 flex 130

799,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Rozmiar: 26-26,5 cm

Jak wybrać rozmiar?
Otrzymaj +799 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Opracowane dla wyczynowego narciarza zjazdowego, który poszukuje precyzji i prędkości.

Te bardzo sztywne (flex 130) buty zapewniają doskonałą precyzję. Komfort zapewnia wysokiej gęstości but wewnętrzny.

Kod produktu: 8551129

 • Sztywność

  Bardzo sztywne. Flex 130. Bardzo dobra sztywność dla doskonałych narciarzy.

 • Trzymanie stopy

  100 mm: wąska stopa. But wewnętrzny z grubej pianki dla komfortu.

 • Dostosowanie do budowy anatomicznej

  Profilowany but wewnętrzny bez termoformowania.

 • Regulowany

  4 aluminiowe klamry z regulacją mikrometryczną: 2 regulowane zębatki. Pasek 45mm

 • Łatwe użytkowanie

  Giętki materiał przy podbiciu ułatwia zakładanie buta.

 • Ciepło

  But wewnętrzny i izolująca podeszwa zatrzymują ciepło.

DOŚWIADCZENIE

Buty FIT 980 są wąskie (100 mm) i posiadają flex 130. Są idealne dla tych, którzy chcą jeździć z precyzyjnym naciskiem. But wewnętrzny pozwala zachować przy tym dobry poziom komfortu i ciepła. Te buty wymagają dobrej kondycji fizycznej oraz dobrej techniki.

Regulacja klamry

Te buty posiadają 4, bardzo wytrzymałe klamry mikrometryczne z aluminium. Możesz dopasować długość sprzączki przez regulowanie dokręcenia klamry. 3-pozycyjna klamra na cholewce ułatwia dopasowanie do każdego rodzaju łydki. Szeroki pasek w górnej części zapewnia mocne i proste zapięcie górnej części skorupy.

CZYM JEST FLEX?

Każda marka określa dla każdego swojego modelu buta flex index, który wskazuje na stopień twardości buta. Ta liczba przedstawia sztywność buta: im wyższa liczba, tym skorupa buta jest sztywniejsza. Przyjmuje się, że flex 60-70 jest przeznaczony dla początkujących narciarzy. Flex od 70 do 100 jest odpowiedni dla zaawansowanych narciarzy. Powyżej są produkty przeznaczone dla wyczynowców. Osoby o większej wadze mogą zwiększyć wskaźnik o 1 poziom.

Jak mogę mieć pewność, czy przymierzany but jest odpowiedniego rozmiaru?

Po włożeniu stopy w but, należy w połowie zębatki zapiąć klamry. Możesz zrobić to mocniej? Jeśli tak, oznacza to, że rozmiar butów nie jest odpowiednio dobrany. Po zapięciu butów, musisz 3 razy mocno zgiąć nogi w kolanach - piszczele naciskają na buty (by sobie pomóc, możesz położyć ręce na kolanach), a pięta cofa się w bucie. Stań prosto: palce powinny lekko dotykać przodu skorupy. W trakcie zginania kolan stopa przesuwa się do tyłu i nie czujesz już przodu butów.

Co zrobić w przypadku odczuwania bólu w stopie?

1. Wybierz techniczną skarpetę narciarską, cienką, aby uniknąć stref nacisku i usprawnić przepływ krwi w stopie. 2. Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, która dzięki temu nie będzie uderzać o skorupę. Poproś o poradę w sklepie.

Jak przechowywać buty narciarskie?

1. Wywietrz swoje buty przez wyjęcie buta wewnętrznego z plastikowej skorupy. 2. Zapnij klamry na pierwszy zaczep, co zapobiegnie odkształcaniu się butów, oraz, jeśli możliwe, przechowuj je w pokrowcu.
3. Jeśli możliwe, przechowuj je w suchym miejscu, w którym temperatura nie spadnie poniżej 10°C. Plastik w butach podziękuje Ci za to!

Skład

Wierzch buta 100% Polipropylen (PP) Podeszwa zewnętrzna 100% Poliuretan termoplastyczny (TPU) Wnętrze buta 100% Politereftalan etylenu (PET) Podpinka 100% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Wysuszyć buty przed ich schowaniem. Najlepiej zapiąć klamry i schować buty do pokrowca na buty narciarskie. Przechowywać je w pomieszczeniu, w którym panuje umiarkowana temperatura.

Ograniczenia

Nie suszyć na kaloryferze.

Testy

Wszystkie produkty od Wedze są projektowane i opracowywane w dolinie leżącej u stóp Mont-Blanc. Następnie są testowane w warunkach identycznych, jak te, w których znajdujesz się podczas uprawiania sportu (na śniegu, w niskiej temperaturze, przy padającym śniegu). Zespoły projektowe dokładają wszelkich starań, by zaproponowany produkt spełniał Twoje oczekiwania.

Wgrywanie