



Buty snowboardowe damskie Dreamscape All Road 500
729,99 zł
Kup teraz, zapłać za 30 dni
Rozmiar:
Jak wybrać rozmiar?Darmowy odbiór w sklepie
Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty
729,99 zł
Kup teraz, zapłać za 30 dni
Darmowy odbiór w sklepie
Darmowy zwrot
Pomoc specjalisty
Buty zaprojektowane przez nasz zespół z myślą o średnio zaawansowanych snowboardzistkach, aby umożliwić im lepsze wykorzystanie potencjału deski na trasie i poza trasą.
Habu®FitSystem (produkowany przez Boa® technology) pozwala przeprowadzić mocne sznurowanie z mikro-regulacją, aby uzyskać bardzo dobre trzymanie stopy. Pasek na rzep doskonale stabilizuje piszczel. Termoformowalny but wewnętrzny.
Kod produktu:
8731667
Trzymanie stopy
Ergonomiczny zapiętek z pianki 10 mm: dobre trzymanie stopy przy dużej prędkości.
Regulowany
Mocowanie 2Z: habu®FitSystem z mikro-regulacją i pasek na piszczeli.
Sztywność
Średni flex (6/10) umożliwia dobre prowadzenie deski przy dużej prędkości.
Ecodesign
34% wagi produktu stanowią materiały przyjazne środowisku.
Naprawa
Bezpłatna dożywotnia wymiana pokręteł i sznurowadeł habu®: habufit.com/support.
Komfort noszenia
Zwarta pianka: komfort i trzymanie. Termoformowalny but wewnętrzny.
Przyczepność
Podeszwa Ultralight z dużymi korkami zapewnia przyczepność na każdym śniegu.
Amortyzacja
Podeszwa z pianki EVA (80% powietrza): lekkość, amortyzacja i izolacja termiczna.
Buty All Road 500 posiadają dwie rozdzielne strefy mocowania:
1. System habu®FitSystem (produkowany przez Boa® Technology) z mikro-regulacją umożliwiającą mocne i precyzyjne sznurowanie dolnej części buta.
2. Mocny pasek na rzep stabilizujący buta na wysokości piszczeli.
Bez tego paska każde ugięcie/prostowanie powoduje, że piszczel jest coraz słabiej trzymana, a stopa coraz bardziej uciśnięta. Ograniczona długość linki eliminuje ten negatywny efekt.
Habu®FitSystem łączy trzy ważne elementy techniczne pozwalające zmienić doświadczenie snowboardzistów:
1) Innowacyjne pokrętło habu® pozwala przeprowadzić precyzyjne sznurowanie z mikro-regulacją.
2) Linka habu® jest lekka, ale bardzo wytrzymała (75 pasm stali nierdzewnej).
3) Prowadnice sznurowadeł habu® o niskim współczynniku tarcia zapewniają równomierne rozłożenie nacisku, minimalizując zużycie i gwarantując trwałość.
Dostarczane przez BOA Technology Inc pokrętła i sznurowadła systemu regulacji habu® przeszły tysiące godzin wymagających testów w laboratoriach i w terenie. Objęte są gwarancją na czas użytkowania butów, w których zostały zamontowane.
Serwis posprzedażowy dostępny jest na stronie habufit.com/support.
Flex (sztywność) butów All Road 500 to flex średni (6/10). Jest on odpowiedni dla snowboardzistek, które wykonują skręty z dużą prędkością i potrzebują sztywnych butów, a jednocześnie pozwala zachować reaktywność przy krótkich skrętach lub niespodziewanych muldach wymagających szybkiego zginania i prostowania nóg. W porównaniu z butami SNB 100 flex i trzymanie pięty są wzmocnione.
Flex Up (8600870) umożliwia usztywnienie buta o około 2 punkty flexu w skali do 10. Przy zastosowaniu Flex Up sztywność tych butów (nowych) wynosi około 5/10.
Jest to akcesorium wykonane z plastiku pochodzącego w 100% z recyklingu. Wsuwa się je w język butów snowboardowych Decathlon (począwszy od sezonu 2022/23). Specjalna kieszonka umożliwia jego prawidłowe ułożenie.
Wraz upływem czasu Flex Up nabiera pełnego sensu: jeśli but staje się bardziej miękki, możesz podarować mu drugie życie.
Podczas jazdy na snowboardzie sprawą kluczową jest trzymanie stopy (trzymanie stopy w bucie wewnętrznym, a także stabilność buta wewnętrznego w bucie snowboardowym). But wewnętrzny Level 2 posiada 4 atuty, którymi są:
1. But wewnętrzny termoformowalny w warunkach domowych;
2. Pianka przy kostce Ergonomic Heel Pad;
3. Dwupunktowy system mocowania buta wewnętrznego + pasek na piszczeli;
4. Połączenie buta wewnętrznego z butem zewnętrznym Hook & Loop Link.
TERMOFORMOWANIE MOŻNA PRZEPROWADZIĆ WYŁĄCZNIE W PIEKARNIKU ELEKTRYCZNYM DO ZABUDOWY POSIADAJĄCYM FUNKCJĘ TERMOOBIEGU (56 x 60 x 56 cm). NIE WYKONYWAĆ W PIEKARNIKU GAZOWYM ANI W MINI PIEKARNIKU ELEKTRYCZNYM Z WIDOCZNĄ GRZAŁKĄ.
1. Nagrzej piekarnik do temperatury 80°C (termoobieg).
2. Wyjmij wkładki z butów wewnętrznych. Ustaw buty wewnętrzne na blaszce z piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia.
3. Odczekaj 15 minut.
4. Wyjmij buty wewnętrzne i włóż do nich wkładki. Załóż skarpety narciarskie/snowboardowe. Załóż buty wewnętrzne i zasznuruj je (nie za mocno).
5. Załóż buty i zasznuruj/zapnij je mocno.
6. Odczekaj 15 minut w pozycji statycznej.
W razie potrzeby operację tę możesz powtórzyć.
Pianki wypełniają przestrzeń pod i za kostką, stabilizując piętę.
But wewnętrzny Level 2 posiada piankę o wyjątkowym kształcie i materiale: - Kształt powstał w oparciu o średnią z 40 skanów stóp. Dopasowuje się do każdej stopy i doskonale ją trzyma.
- Materiał: pianka elastomerowa - jednocześnie sprężysta i zwarta.
Wystarczy założyć buty, aby poczuć trzymanie. Podczas jazdy nie będziesz czuć twardszych miejsc.
W bucie wewnętrznym zastosowaliśmy 3 punkty sznurowania:
- na wysokości podbicia,
- nad kostką,
- w górnej części buta.
Brak sznurowania na wierzchu stopy ma za zadanie zminimalizować ocieranie i wyeliminować ucisk podbicia stopy, który może odciąć dopływ krwi i spowodować wychłodzenie palców.
W tylnej części pomiędzy butem wewnętrznym i zewnętrznym umieściliśmy rzep.
Dlaczego? Aby ograniczyć przesuwanie się buta wewnętrznego w zewnętrznym i umożliwić Ci w ten sposób lepsze prowadzenie deski. Samo trzymanie stopy w bucie wewnętrznym nie wystarczy: jeśli but wewnętrzny rusza się w zewnętrznym, gorzej prowadzi się deskę.
Wkładka z tym bucie jest płaska. Zapewnia komfort i izolację termiczną.
Jeśli odczuwasz potrzebę zwiększenia stopnia trzymania stopy w bucie wewnętrznym, masz 2 możliwości:
- Możesz nabyć wkładki wyprofilowane na wysokości łuku stopy i pięty;
- Możesz nabyć wkładki termoformowalne, które dostosujesz do swojej stopy. To rozwiązanie jest najlepsze.
Podeszwa ULTRALIGHT jest wykonana wyłącznie z pianki EVA.
EVA to bardzo lekkie tworzywo (80% powietrza). Jest odporna na ścieranie, a jednocześnie ma właściwości amortyzujące. Dobrze izoluje i chroni przed zimnem od podłoża.
Duże korki zapewniają bardzo dobrą przyczepność. Ich szeroki rozstaw ułatwia oczyszczanie podeszwy ze śniegu.
1. Załóż buty.
2. Zasznuruj buty.
3. Stań prosto.
4. Duże palce u stóp powinny delikatnie dotykać czubka buta, nie powodując uwierania.
5. Ugnij nogi w kolanach. Duże palce u stóp powinny się cofnąć i nie dotykać już czubka buta.
Aby uzyskać produkt, na którego wagę składają się w 34% materiały przyjazne środowisku, przeprowadziliśmy szereg działań:
- zastosowane w skorupie i w bucie wewnętrznym pianki zawierają tworzywo EVA z recyklingu i kauczuk z recyklingu,
- włókninowa baza imitacji skóry wykonana jest z tworzywa PET z recyklingu,
- pozostałe czarne elementy tekstylne barwione są bez użycia wody. Przędza barwiona jest na czarno w masie (dope dye) przed procesem tkania, co pozwala zaoszczędzić dużo wody i energii elektrycznej.
Podeszwa wykonana jest z pierwotnej wtryskiwanej pianki EVA.
Sznurowadła nie zawierają materiału pochodzącego z recyklingu.
Elementy z tkanin i z włókniny użyte jako wzmocnienie są słabo scharakteryzowane.
Bezrozpuszczalnikowe powłoki PU na syntetycznych sztucznych skórach nie są na razie wystarczająco wydajne, ale pracujemy nad tą kwestią.
Buty snowboardowe All Road 500 zostały udoskonalone dzięki Waszym opiniom.
Model z sezonu 19/20: posiada teraz 2 strefy mocowania, a mianowicie pasek na rzep na piszczeli oraz sznurowanie przy pomocy pokrętła i linki na wysokości podbicia. Termoformowalna pianka buta wewnętrznego jest bardziej miękka, pozwalając zwiększyć komfort.
Model z sezonu 21/22: zmniejszenie grubości buta wewnętrznego, aby umożliwić lepsze zapięcie paska na rzep.
Model z sezonu 22/23: w związku z uszkodzeniami zmieniliśmy dostawcę pokrętła.
Dziękujemy za wszystkie opinie.
Wierzch buta 80% Poliuretan, 20% Politereftalan etylenu (PET) Podeszwa zewnętrzna 100% Foamed EVA Wnętrze buta 100% Politereftalan etylenu (PET)
Po zakończonym dniu wyjąć buty wewnętrzne, aby umożliwić ich przewietrzenie i szybkie schnięcie.
Z butów wewnętrznych wyjąć wkładki, aby wyschły w nocy.
Wszystkie produkty snowboardowe Decathlon są testowane w warunkach, z myślą o których zostały zaprojektowane: przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, w każdych okolicznościach, z którymi można się spotkać podczas jazdy na snowboardzie - na śnieżnym puchu, w snowparku, na trasie.
Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.
Dostarczane przez BOA Technology Inc pokrętła i sznurowadła systemu regulacji habu® przeszły tysiące godzin wymagających testów w laboratoriach i w terenie. Objęte są gwarancją na czas użytkowania butów, w których zostały zamontowane.
Serwis posprzedażowy dostępny jest na stronie habufit.com/support.
Czyścić wilgotną ściereczką.