Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
quechua

Buty turystyczne męskie Quechua NH100

4,4 (34)

69,99 zł

Kolor:

Szary węgiel / Szary węgiel

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Zaprojektowane z pasjonatami turystyki, przeznaczone na wędrówki po naturalnych ścieżkach w płaskim terenie.

Nasz cel? Stworzyć wygodne buty eko, które gwarantują dobrą przyczepność na naturalnych szlakach z niewielkimi przewyższeniami. Do tego w atrakcyjnej cenie!

Kod produktu: 8554578

 • Amortyzacja

  2 wstawki z EVA: 3 mm z przodu i 8 mm z tyłu.

 • Antypoślizgowość

  Podeszwa z TPR z bieżnikiem 3,5 mm, odpowiednia na naturalne nawierzchnie.

 • Dopasowanie

  Wyjmowana wkładka. Możesz włożyć własne wkładki ortopedyczne.

 • Wytrzymałość na ścieranie

  Syntetyczna wstawka z przodu buta.

 • Przyczepność

  Odpowiednie tworzywo oraz bieżnik 3,5 mm. nie kumulują błota.

 • Lekkość

  373 g but w rozmiarze 43.

 • Ecodesign

  Mniejsza o 10% emisja CO2.

Ochrona środowiska

Podczas produkcji tego produktu udało nam się zredukować emisję CO2 o 20% (10,5 kg CO2) w porównaniu z poprzednim modelem:- 3 główne komponenty (tkanina, wstawka ochronna i podszewka) z recyklingu,
- optymalizacja wykroju, w celu ograniczenia skrawków i odpadów.

Podeszwa przyczepna na naturalnych podłożach

Faktura podeszwy to efekt długich badań prowadzonych w naszych laboratoriach. Z uwagi na odpowiednią przyczepność i przyleganie do podłoża jako tworzywo wybraliśmy specjalny kauczuk. Ponieważ różne nawierzchnie wymagają różnych rodzajów podeszwy, systematycznie staramy się znaleźć tworzywo odpowiednie zarówno na ścieżki o naturalnej, niespoistej nawierzchni (typu ścieżek leśnych), jak i kamieniste (typu ścieżki na skalistym wybrzeżu). Przyczepność oceniona na 3 gwiazdki.

Przeznaczone na wędrówki po naturalnych ścieżkach

Nasze buty turystyczne są przeznaczone na wędrówki po naturalnych szlakach. Wybieramy i testujemy materiały, które najlepiej zachowują się na ścieżkach nieutwardzonych (ścieżki leśne) lub kamienistych (kamieniste ścieżki na wybrzeżu). Użytkowanie butów na drogach (asfalt) może przyśpieszyć zużycie podeszwy. Buty nie są również przeznaczone na wędrówki po górach.

Testy laboratoryjne

Przeprowadza się testy laboratoryjne, by sprawdzić następujące elementy: wyrywanie oczek i pasków, klejenie, toksyczność, odporność na UV, ścieranie podeszwy i materiałów cholewki, przyspieszone starzenie.Testy te pozwalają nam poprawić jakość produktów oraz zapobiec przedwczesnemu starzeniu się butów.

Jak wybrać rozmiar butów?

Przymierz oba buty na stojąco, w skarpetach przeznaczonych na wędrówki. Jeśli trzeba, przymierz kilka modeli i rozmiarów. Sprawdź, czy buty są wygodne - szczególnie ważne są dwa punkty:
- ułożenie pięty
- przód stopy przy schodzeniu.
Buty przy mierzeniu nie powinny w żadnym miejscu uwierać. Przejdź się w butach po sklepie. Nowe buty należy nosić podczas pierwszych wędrówek najpierw krótko, a potem coraz dłużej, aby dopasowały się do stopy.

Jak wybrać buty/ skarpety?

Przyczyny powstawania pęcherzy podczas wędrowania są różne: otarcia, zawinięta skarpetka, wilgoć, zbyt mały lub zbyt duży rozmiar buta... Należy więc prawidłowo dobrać rozmiar buta i materiał skarpetki przystosowany na wędrówki.

Jak wybrać rozmiar skarpet turystycznych?

Radzimy dobrać rozmiar skarpet przystosowany do rozmiaru stopy, aby uniknąć zawijania skarpety. Jeśli skarpety są zbyt duże, zbyt dużo materiału będzie wokół stopy, jeśli skarpety są zbyt małe, skarpeta zostanie wciągnięta do wnętrza buta.

Jak wybrać skład skarpetek?

Należy pamiętać o odprowadzaniu potu podczas uprawiania sportu: pocimy się, to często jest nie do uniknięcia. Jeśli buty są oddychające, odprowadzą wilgoć: Trzeba więc wybrać lekkie i oddychające skarpety. Jeśli Twoje buty są raczej wodoodporne, aby chronić się przed deszczem, musisz dokonać podobnego wyboru: najlepsze będą skarpety, które będą pochłaniać pot i odprowadzać go na zewnątrz.

Jakie skarpety do butów NH100?

Buty te zapewniają niewielką oddychalność, ale wystarczającą, aby odprowadzić pot. Zalecamy skarpety NH100 mid: zawierają bawełnę, która wchłania wilgoć oraz posiadają spód frotte, który odprowadza wilgoć od stopy. Wystarczająco długie, aby chronić kostkę. Doskonałe połączenie, aby zapobiec powstawaniu pęcherzy.

Gwarancja

Nasze buty turystyczne posiadają 2-letnią gwarancję.
Nasz cel? Proponować produkty trwałe, które będą towarzyszyć Ci na wszystkich wędrówkach krajoznawczych. Przecież przywiązujemy się najbardziej do tych przedmiotów, za którymi stoi jakaś piękna historia i które pomogą nam przeżyć kolejne!

Skład

Podeszwa zewnętrzna 100% Styren etylen butadien styren (SEBS) Wierzch buta 70% Politereftalan etylenu (PET), 30% Poliuretan Wnętrze buta 50% Etylen-octan winylu (EVA), 50% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Radzimy przechowywać obuwie w suchym, ciemnym i w miarę możliwości przewiewnym miejscu.

Ograniczenia

Nie zakładać na wędrówki w deszczu, po górach lub po asfalcie.

Testy

Nasze centrum koncepcyjne Quechua znajduje się w Passy, u stóp Mont-Blanc, w Górnej Sabaudii.
Dzięki takiej lokalizacji, jest to doskonałe miejsce spotkań naszych zespołów (designerów, szefów produktów, inżynierów) z turystami oraz projektowania produktów do turystyki górskiej i ich testowania.

Zatwierdzony przez

Buty testowane i zatwierdzone przez około dwudziestu testerów francuskich i dziesięciu testerów hiszpańskich podczas testów trwających przez wiele miesięcy.Produkty Quechua są testowane na łonie natury, w warunkach, które można napotkać podczas wędrówki. Nasze zespoły oraz grupy testerów (złożone z partnerów, ambasadorów marek i klientów) testują produkty przez cały okres pracy nad nimi, aż do momentu wprowadzenia ich do sprzedaży.

Porady dotyczące konserwacji

Czyścić wilgotną ściereczką.

Wgrywanie