quechua

Buty turystyczne męskie Quechua NH150

Kod produktu: 8757252

4,4 (9)

129,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Szary węgiel / Asfaltowy

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Na okazjonalne wycieczki terenowe w bezdeszczowe dni.

Buty z nową podeszwą zapewniającą przyczepność i amortyzację w każdym terenie. Ekokoncepcja.

 • Amortyzacja

  Podeszwa środkowa z pianki EVA (amortyzacja).

 • Przyczepność

  Skład i design podeszwy sprzyja przyczepności na naturalnych ścieżkach.

 • Komfort noszenia

  Podeszwa środkowa z pianki EVA 5 mm | Brak szwów na wysokości pięty

 • Przyczepność

  Odpowiednia faktura podeszwy i 4-milimetrowy bieżnik nie kumulują błota.

 • Lekkość

  332 g but w rozmiarze 43.

Ochrona środowiska

Ekokoncepcja: górna część, podszewka, sznurowadła i paski z materiałów z recyklingu, podeszwa środkowa w 30 % z włókien trzciny cukrowej, podeszwa zewnętrzna zawiera 30 % kauczuku z recyklingu; To sprawia, że 39 % wagi butów to materiały z recyklingu lub materiały bio. Dzięki temu zmniejszyliśmy emisję CO2 o 15 % w porównaniu do produkcji starego modelu.

Solidność i trwałość

Przeprowadza się testy laboratoryjne, by sprawdzić następujące elementy: wyrywanie oczek i pasków, klejenie, toksyczność, odporność na UV, ścieranie podeszwy i materiałów cholewki, przyspieszone starzenie.Testy te pozwalają nam poprawić jakość produktów oraz zapobiec przedwczesnemu starzeniu się butów.

Komfort

Nasze buty do turystyki krajoznawczej są obietnicą zwiększonego komfortu dla użytkownika: podeszwa środkowa i wkładka z pianki EVA (amortyzacja) lub kołnierz buta z pianki syntetycznej. Zlikwidowaliśmy szwy w okolicach pięty.

Podeszwa przyczepna na naturalnych podłożach

Faktura podeszwy to efekt długich badań prowadzonych w naszych laboratoriach. Z uwagi na odpowiednią przyczepność i przyleganie do podłoża jako tworzywo wybraliśmy specjalny kauczuk. Systematycznie staramy się znaleźć optymalne tworzywo na podeszwy do wędrowania po ścieżkach o niespoistej nawierzchni (typu ścieżek leśnych) lub nawierzchni kamienistej (wybrzeże). Użytkowanie butów na drogach asfaltowych może przyśpieszyć zużycie podeszwy. Buty nie są również przeznaczone na wędrówki po górach.

Jaka para skarpet do tych butów?

Buty te zapewniają niewielką oddychalność, ale wystarczającą, aby odprowadzić pot. Zalecamy skarpety Hike 100 krótkie lub mid: zawierają bawełnę, która wchłania wilgoć oraz posiadają spód frotte, który odprowadza wilgoć od stopy. Wystarczająco długie, aby chronić kostkę. Doskonałe połączenie, aby zapobiec powstawaniu pęcherzy.

Skład

Podeszwa zewnętrzna 50% Guma, 50% Etylen-octan winylu (EVA) Wierzch buta 60% Poliester z recyklingu, 40% Poliuretan Wnętrze buta 100% Poliester z recyklingu

Porady dotyczące przechowywania

Radzimy przechowywać obuwie w suchym, ciemnym i w miarę możliwości przewiewnym miejscu.

Ograniczenia

Odradzamy dłuższe użytkowanie w mieście (unikać chodzenia po asfalcie).

Testy

Nasze centrum koncepcyjne Quechua znajduje się w Passy, u stóp Mont-Blanc, w Górnej Sabaudii. Taka lokalizacja sprawia, że jest to miejsce spotkań naszych zespołów koncepcyjnych z użytkownikami naszych produktów.
Nasze produkty są testowane w naszych laboratoriach oraz w terenie, w Górnej Sabaudii (teren górzysty) oraz w lasach i na wybrzeżach całego świata.

Zatwierdzony przez

Produkty Quechua są testowane w górach, w warunkach, które można napotkać podczas wędrówki.
Nasze zespoły oraz panel testerów (złożony z partnerów, ambasadorów marek i klientów) testują produkty przez cały okres pracy nad produktem aż do wprowadzenia go do sprzedaży.

Porady dotyczące konserwacji

Nie prać

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie