Ecodesign
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Ecodesign

Buty turystyczne męskie Quechua NH500 Fresh

199,99 zł

Kolor:

Piaskowy / Szary węgiel / Stare złoto

Rozmiar:

Jak wybrać rozmiar?

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Zaprojektowane w sposób ekologicznie odpowiedzialny. Odpowiednie na regularne wędrówki po szlakach o naturalnej nawierzchni w ciepłe dni.

Nasz cel? Stworzyć buty tak lekkie i wygodne, jak obuwie sportowe, a jednocześnie przyczepne i chroniące stopę jak obuwie turystyczne. Właściwości oddychające przydadzą się zwłaszcza latem.

Kod produktu: 8554581

Podobne produkty

Zalety produktu

Amortyzacja

Podeszwa środkowa z EVA | Grubość ogranicza wyczuwanie kamienistego podłoża

Oddychalność

Cholewka z oddychającej siateczki.

Ecodesign

Materiały z recyklingu bądź pochodzenia naturalnego: 22% wagi butów.

Antypoślizgowość

Skład i design podeszwy zapewniają dobrą przyczepność na szlakach.

Wytrzymałość na ścieranie

Wstawka ze skóry z przodu buta.

Komfort noszenia

Odpowiednia cholewka i elastyczny materiał nie krępują stopy | Wkładka: 5 mm

Lekkość

330 g but w rozmiarze 43.

Zdjęcia

Buty turystyczne męskie Quechua NH500 Fresh
Buty turystyczne męskie Quechua NH500 Fresh
Buty turystyczne męskie Quechua NH500 Fresh
Buty turystyczne męskie Quechua NH500 Fresh
Buty turystyczne męskie Quechua NH500 Fresh
Buty turystyczne męskie Quechua NH500 Fresh

Opis produktu

OCHRONA ŚRODOWISKA

22% składu butów to materiały ekologiczne:
- siateczka na cholewce: 100% poliestru z recyklingu
- sznurowadła i oczka: 100% poliestru z recyklingu
- podszewka: 100% poliestru z recyklingu
- wkładka: 85% poliuretanu z recyklingu

Podeszwa przyczepna na naturalnych podłożach

Faktura podeszwy to efekt długich badań prowadzonych w naszych laboratoriach. Z uwagi na odpowiednią przyczepność i przyleganie do podłoża jako tworzywo wybraliśmy specjalny kauczuk. Systematycznie staramy się znaleźć optymalne tworzywo na podeszwy do wędrowania po ścieżkach o naturalnej, niespoistej nawierzchni (typu ścieżek leśnych).

Przeznaczone na wędrówki po naturalnych ścieżkach

Nasze buty turystyczne są przeznaczone na wędrówki po naturalnych szlakach. Wybieramy i testujemy materiały, które najlepiej zachowują się na ścieżkach nieutwardzonych (ścieżki leśne) lub kamienistych (kamieniste ścieżki na wybrzeżu). Użytkowanie butów na drogach (asfalt) może przyśpieszyć zużycie podeszwy. Buty nie są również przeznaczone na wędrówki po górach.

Testy na trwałość i wytrzymałość

Przeprowadza się również inne testy laboratoryjne, by sprawdzić następujące elementy: wyrywanie oczek i pasków, klejenie, toksyczność, odporność na UV, ścieranie podeszwy i materiałów cholewki, przyspieszone starzenie.Testy te pozwalają nam poprawić jakość produktów oraz zapobiec przedwczesnemu starzeniu się butów.

Jak wybrać rozmiar butów?

Przymierz oba buty na stojąco, w skarpetach przeznaczonych na wędrówki. Jeśli trzeba, przymierz kilka modeli i rozmiarów. Sprawdź, czy buty są wygodne - szczególnie ważne są dwa punkty:
- ułożenie pięty
- przód stopy przy schodzeniu.
Buty przy mierzeniu nie powinny w żadnym miejscu uwierać. Przejdź się w butach po sklepie. Nowe buty należy nosić podczas pierwszych wędrówek najpierw krótko, a potem coraz dłużej, aby dopasowały się do stopy.

Jak wybrać buty/ skarpety?

Przyczyny powstawania pęcherzy podczas wędrowania są różne: otarcia, zawinięta skarpetka, wilgoć, zbyt mały lub zbyt duży rozmiar buta... Należy więc prawidłowo dobrać rozmiar buta i materiał skarpetki przystosowany na wędrówki.

Jak wybrać rozmiar skarpet turystycznych?

Radzimy dobrać rozmiar skarpet przystosowany do rozmiaru stopy, aby uniknąć zawijania skarpety. Jeśli skarpety są zbyt duże, zbyt dużo materiału będzie wokół stopy, jeśli skarpety są zbyt małe, skarpeta zostanie wciągnięta do wnętrza buta.

Jak wybrać skład skarpetek?

Należy pamiętać o odprowadzaniu potu podczas uprawiania sportu: pocimy się, to często jest nie do uniknięcia. Jeśli buty są oddychające, odprowadzą wilgoć: Trzeba więc wybrać lekkie i oddychające skarpety. Jeśli Twoje buty są raczej wodoodporne, aby chronić się przed deszczem, musisz dokonać podobnego wyboru: najlepsze będą skarpety, które będą pochłaniać pot i odprowadzać go na zewnątrz.

Jakie skarpety dobrać do butów NH500 Fresh?

Zalecamy skarpety z poliamidu, bez domieszki bawełny. Poliamid jest włóknem, które odprowadza wilgoć. Gdy skóra wytwarza wilgoć, poliamidowe skarpetki odprowadzą wilgoć od stopy. Następnie rolę tę przejmą buty, które dzięki przewiewnej siateczce odprowadzą wilgoć na zewnątrz. Polecamy skarpety Newfeel WS 500 FRESH.

Skład i konserwacja

Skład

Wierzch buta 60% Poliester z recyklingu, 30% Poliuretan, 10% Poliuretan termoplastyczny (TPU) Podeszwa zewnętrzna 50% Guma, 50% Etylen-octan winylu (EVA) Wnętrze buta 100% Poliester z recyklingu

Porady dotyczące przechowywania

Radzimy przechowywać obuwie w suchym, ciemnym i w miarę możliwości przewiewnym miejscu.

Ograniczenia

Niezalecane do biegania lub na tereny o dużym nachyleniu.

Testy

Nasz zespół projektowy obmyśla i opracowuje produkty Quechua we Francji, u stóp Mont Blanc.
Testujemy je w terenie razem z innymi turystami, by upewnić się, że są wygodne i wytrzymałe. Wyjeżdżamy na przykład do lasu Fontainebleau, do Bretanii lub na Korsykę. Chodzimy po wszelkich możliwych drogach i przy każdej pogodzie. To okazje, które obfitują w wymianę informacji, bardzo cenne dla nas ze względu na opinie, które pozwalają zaprojektować następne kolekcje!

Zatwierdzony przez

Aby sprostać Waszym wymaganiom, produkty Quechua testowane są w plenerze, w warunkach, z jakimi można się spotkać w trakcie wędrówki.
Nasze zespoły oraz panel testerów (złożony z partnerów, ambasadorów marek i klientów) testują produkty przez cały okres pracy nad produktem aż do momentu jego komercjalizacji.

Porady dotyczące konserwacji

Tylko pranie ręczne

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Oceny użytkowników

Wgrywanie