simond

Buty wspinaczkowe Rock dla dzieci

Kod produktu: 8240895

4,5 (16)

139,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Opracowane przez naszych projektantów i szkoleniowców specjalnie dla dzieci zaczynających przygodę ze wspinaczką. Dopasowują się do kształtu stopy.

Twoje dziecko wspina się? Buty Rock Junior zostały zaprojektowane tak, by dziecko mogło je samo założyć. Nie powodują bólu stóp. Pozwalają dostosować rozmiar do rosnącej stopy (przez około 1 rok).

 • Komfort noszenia

  Skórzane buty z elastyczną piętą dokładnie dopasowują się do stopy i są wygodne.

 • Łatwe użytkowanie

  Duży otwór ułatwia zakładanie.

 • Przyczepność

  Przyczepna na wszelkiego rodzaju stopniach guma.

 • Dostosowanie do budowy anatomicznej

  Guma przy pięcie: buty rosną razem z dzieckiem.

Buty wspinaczkowe Rock dla dzieci
Buty wspinaczkowe Rock dla dzieci
Buty wspinaczkowe Rock dla dzieci
Buty wspinaczkowe Rock dla dzieci

Kształt buta

Proste, płaskie buty, o naturalnym kształcie stopy. Buty o takim kształcie są bardziej wygodne.

RADY DOTYCZĄCE ROZMIARU

Uwaga! Rozmiarówka tego modelu jest zaniżona.
Jeśli Twoje dziecko dopiero zaczyna się wspinać, radzimy kupić buty o 2 numery większe od zazwyczaj noszonych. Jeśli Twoje dziecko ma już doświadczenie we wspinaczce, radzimy kupić buty o 1 numer większe od zazwyczaj noszonych. Dziecko musi czuć, że but jest stosunkowo mocno dopasowany, ale w żadnym wypadku nie może odczuwać bólu. To ważne, by uniknąć kontuzji.

KONSERWACJA

Nasza 1. rada: nie pierz butów w pralce. Ruch bębna oraz temperatura mogłyby je uszkodzić. Radzimy czyścić obuwie ręcznie przy pomocy gąbki zwilżonej czystą wodą lub wodą z mydłem (marsylskim). Buty suszymy zawsze na wolnym powietrzu w stabilnej temperaturze. Należy unikać przesuszenia, np. na grzejniku lub w pełnym słońcu. Regularne czyszczenie pozwala dłużej użytkować buty.

Skład

Podeszwa zewnętrzna 100% Guma Wierzch buta 70% Skóra bydlęca, 20% Poliuretan, 10% Elastan Wnętrze buta 90% Dwoina skóry bydlęcej, 10% Elastan

Porady dotyczące przechowywania

Nie należy trzymać butów w miejscach bardzo nagrzanych (samochód latem, źródło ciepła w pobliżu) ani wilgotnych. Optymalne warunki to miejsce suche i o umiarkowanej temperaturze.

Testy

Produkt stworzony przez nasze zespoły pracujące w Chamonix u stóp Mont Blanc. Nasi młodzi partnerzy techniczni testują produkty w terenie sprawdzając, czy rzeczywiście posiadają opisywane przez nas właściwości.

Zatwierdzony przez

Produkt zatwierdzony przez młodych wspinaczy z zespołu Team Simond.

Wgrywanie