simond

Buty wspinaczkowe Simond Rock+

Kod produktu: 8495164

0,0 (1409)

179,99 zł 269,99 zł - 90,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 269,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Burzowa szarość / Zielony anyż

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Opracowane przez naszych projektantów - szkoleniowców do każdego rodzaju wspinaczki.

  Szukasz butów na tyle precyzyjnych, by umożliwiały postępy w nauce, a jednocześnie wygodnych? Techniczna podeszwa jest przyczepna i precyzyjna. Model ma wygodny, łatwy w noszeniu kształt.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Komfort noszenia

   Pianka wokół pięty oraz na języku = wygoda w trakcie wspinaczki.

  • Precyzja

   Odpowiedni kształt podeszwy na czubku buta zapewnia precyzję.

  • Przyczepność

   Guma Vibram® XS GRIP w części przedniej = wysoka przyczepność i precyzja.

  • Łatwość otwierania / zamykania

   2 zapięcia na rzepy pozwalają łatwo założyć i precyzyjnie dopasować obuwie.

  USŁUGA WYMIANY PODESZWY

  Podczas wspinaczki podeszwy szybko zużywają się. Przy regularnym wspinaniu się podeszwa jest zużyta po czasie od 6 miesięcy do roku. Zależy to od wielu czynników (rodzaj skały lub żywicy, sposób wspinania, stan utrzymania drogi itp.). W momencie, gdy spod gumy zaczyna prześwitywać syntetyczna skóra, należy wymienić podeszwę. Po przebiciu syntetycznej skóry będzie to trudne. Wymiana podeszwy pozwala wydłużyć okres użytkowania butów.

  Kształt buta

  Prosty but, płaski profil. Wygodny kształt buta.

  PODESZWA

  Guma XS Grip została stworzona i wyprodukowana przez markę Vibram. Charakteryzuje się niezwykłą przyczepnością niezależnie od rodzaju powierzchni.

  RADY DOTYCZĄCE ROZMIARU

  Początkującym wspinaczom radzimy kupić buty w tym samym rozmiarze, co noszony na co dzień. Buty powinny być stosunkowo mocno dopasowane, ale wspinacz w żadnym wypadku nie może odczuwać bólu. Jeśli wspinasz się regularnie i jesteś na etapie doskonalenia umiejętności, wybierz buty, które obejmują stopę nieco mocniej, niż te noszone na co dzień (np. o 1 rozmiar mniejsze). Buty nie mogą jednak powodować bólu. To ważne, by stopa mogła rozwijać mobilność, siłę i propriocepcję.

  KONSERWACJA

  Nasza rada: nie pierz butów w pralce. Ruch bębna oraz temperatura mogłyby je uszkodzić. Radzimy czyścić obuwie ręcznie przy pomocy gąbki zwilżonej czystą wodą lub wodą z mydłem (marsylskim). Buty suszymy zawsze na wolnym powietrzu w stabilnej temperaturze. Należy unikać przesuszenia, np. na grzejniku lub w pełnym słońcu. Regularne czyszczenie pozwala dłużej użytkować buty.

  Skład

  Podeszwa zewnętrzna 100% Kauczuk syntetyczny Wierzch 65% Poliamid, 35% Poliuretan Wnętrze buta 100% Poliester

  Porady dotyczące przechowywania

  Nie należy trzymać butów w miejscach bardzo nagrzanych (samochód latem, źródło ciepła w pobliżu) ani wilgotnych. Zalecane przechowywanie w miejscach suchych o umiarkowanej temperaturze.

  Testy

  Produkt stworzony przez nasze zespoły pracujące w Chamonix u stóp Mont Blanc. Nasi partnerzy techniczni testują je w terenie sprawdzając, czy rzeczywiście posiadają opisywane przez nas właściwości.

  Zatwierdzony przez

  Produkt zatwierdzony przez wspinaczy i instruktorów wspinaczki z zespołu Team Simond.