simond

Buty wspinaczkowe Simond Vertika Soft damskie

Kod produktu: 8612925

349,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasi projektanci opracowali we współpracy ze specjalistami od biomechaniki i pasjonatkami wspinaczki buty dopasowane do kobiecej stopy. Model przeznaczony jest dla osób, którym zależy na postępach i doskonaleniu umiejętności.

Chcesz podnieść umiejętności wspinaczkowe? Buty Vertika pozwalają dobrze wyczuć stopnie i wykonać najbardziej techniczne ruchy, a jednocześnie wybaczają błędy.

 • Komfort noszenia

  Kształt butów pozwala zaoszczędzić materiał i zmniejszyć ilość odpadów. Płaskie szwy, oddychająca siateczka mesh.

 • Sztywność

  Giętka, dwuczęściowa podeszwa pozwala lepiej wyczuć stopnie i struktury.

 • Precyzja

  Lekko asymetryczny kształt i wąski, precyzyjny czubek.

 • Przyczepność

  Podeszwa XS grip. Przyczepna guma na wierzchu oraz przy pięcie do haczenia.

 • Łatwość zakładania / zdejmowania

  1 szeroki rzep ułatwia zakładanie i utrzymuje pierwotną regulację.

Buty wspinaczkowe Simond Vertika Soft damskie
Buty wspinaczkowe Simond Vertika Soft damskie
Buty wspinaczkowe Simond Vertika Soft damskie
Buty wspinaczkowe Simond Vertika Soft damskie

Kształt buta

Mocno wygięte i silnie asymetryczne. Naciąg pięty umiarkowany. Ten kształt zapewnia znacznie większą precyzję i moc podczas ruchów oraz optymalizuje nacisk na małe stopnie. Uwaga! Mocno wygięty kształt, odpowiedni do technicznej wspinaczki, może być mniej wygodny (szczególnie w wypadku stóp o typie greckim). Zdecydowaliśmy więc, że naciąg pięty będzie umiarkowany. To rozwiązanie pozwala połączyć wysokie osiągi i wygodę.

CO OZNACZA, ŻE BUTY SĄ "DOPASOWANE DO KOBIECEJ STOPY"?

Specjaliści od biomechaniki przeanalizowali skany setek stóp miłośniczek wspinaczki. Po uwzględnieniu specyfiki budowy kobiecej stopy zaprojektowaliśmy buty, które zapewniają wygodę i precyzję podczas wspinaczki.
Model damski ma mniejszy obwód w śródstopiu i mniejszą piętę niż model męski. Może także idealnie odpowiadać mężczyznom o węższych stopach.

PODESZWA

Guma XS GRIP Vibram® 4 mm.
Podeszwa i rant wykonane są z gumy XS GRIP Vibram®. To elastyczna, bardzo przyczepna guma, która pozwala dobrze wyczuć ścianę i nie ślizga się na gładkich i obłych powierzchniach. Na pięcie znajduje się miękka guma, która dobrze przylega i dopasowuje się do stopni.

CHOLEWKA

Cholewka została wykonana z syntetycznej skóry z podszewką (grubość = 2,5 mm), dzięki czemu obuwie nie rozciąga się w miarę użytkowania. Język uszyty jest z materiału o wysokim stopniu oddychalności. To znaczna wygoda dla stóp.

ZUŻYCIE PODESZWY

Czy wiesz, że...? Im bardziej guma jest przyczepna, tym szybciej się zużywa - szczególnie na sztucznych ścianach.
Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Vibram - uznanym specjalistą w tej dziedzinie obecnym na rynku od 1937 roku. Starannie wybraliśmy gumę o najlepszym stosunku trwałości do przyczepności.
Testy wykazały, że guma na podeszwie zużywa się średnio w ciągu 6 miesięcy (z przodu buta i/lub z wierzchu). W zależności od sposobu stawiania stopy może to nastąpić szybciej.

WSKAŹNIK ZUŻYCIA PODESZWY

Nasi inżynierowie uwzględnili w konstrukcji wskaźnik zużycia podeszwy. Wskaźnik pozwala zorientować się, kiedy należy wymienić podeszwę i pokazuje się, zanim nastąpi uszkodzenie obuwia. Znacznik zużycia staje się widoczny w momencie, gdy zetrze się 2/3 powłoki. Po ukazaniu się znacznika zostaje jeszcze margines czasu na zlecenie wymiany podeszwy.
Pamiętaj, że wskaźnik znajduje się tylko w oryginalnie wszytej podeszwie. Nowa podeszwa po wymianie wskaźnika nie posiada.

USŁUGA WYMIANY PODESZWY

Podeszwy w Twoich butach zużyły się? Nie wyrzucaj butów! To strata pod względem ekologicznym i ekonomicznym.

Zapytaj w naszych sklepach, gdzie można wymienić podeszwę. Po wymianie podeszwy możesz nadal wspinać się w butach już dopasowanych do Twojej stopy.
Uwaga! W momencie, gdy spod gumy zaczyna prześwitywać syntetyczna skóra, należy wymienić podeszwę. Po przebiciu syntetycznej skóry będzie to trudne.

RADY DOTYCZĄCE ROZMIARU

Jeśli jesteś na etapie doskonalenia umiejętności, wybierz buty, które obejmują stopę nieco mocniej, niż te noszone na co dzień (np. o 1 lub 1,5 rozmiaru mniejsze). Buty nie mogą jednak powodować bólu. To ważne, by stopa mogła rozwijać mobilność, siłę i propriocepcję. Jeśli jesteś zaawansowanym wspinaczem, wypróbuj różne rozmiary (o 2 lub 3 mniejsze od noszonych na co dzień). Znajdź najlepsze rozwiązanie łączące wygodę i mocne dopasowanie do stopy, aby móc lepiej wykorzystywać stopnie.

KONSERWACJA


Nasza rada: nie pierz butów w pralce. Ruch bębna oraz temperatura mogłyby je uszkodzić. Radzimy czyścić obuwie ręcznie przy pomocy gąbki zwilżonej czystą wodą lub wodą z mydłem (marsylskim). Buty suszymy zawsze na wolnym powietrzu w stabilnej temperaturze. Należy unikać przesuszenia, np. na grzejniku lub w pełnym słońcu.

Skład

Wierzch buta 70% Poliuretan, 20% Guma, 10% Etylen-octan winylu (EVA) Podeszwa zewnętrzna 100% Guma Wnętrze buta 100% Poliuretan

Zatwierdzony przez

Produkt przetestowany i zatwierdzony przez zespół profesjonalnie wspinających się pań.

Porady dotyczące konserwacji

Prać ręcznie. Zostawić do wyschnięcia na świeżym powietrzu.

Wgrywanie