decathlon

Galaretka owocowa energetyczna cytrusowa ecosize Aptonia 12 x 25 g

Kod produktu: 8562277

0,0 (1471)

39,99 zł 133,30 zł/kg

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Smak:

Cytrusy

Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na zniżki 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Opracowana przez nasz zespół triathlonistów galaretka owocowa będąca źródłem szybkiej energii, przeznaczona do spożywania podczas zawodów i treningów.

  Ta opracowana przez triathlonistów galaretka owocowa to doznania smakowe i dawka cukrów prostych: pomoże Ci dotrzeć do mety i podnieść ręce w zwycięskim geście po wyścigu trwającym ponad 3 godziny.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Wartość energetyczna

   1 baton dostarcza 84 kcal.

  • Zmniejszenie uczucia zmęczenia

   Witaminy B3, B6 i C przyczyniają się do ograniczenia zmęczenia.

  • Właściwości przeciwutleniające

   Witamina C przyczynia się do ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym.

  • Skład

   50% miąższu owocowego i naturalne aromaty: prosta i smaczna przekąska energetyczna!

  • Łatwość otwierania / zamykania

   Pasek samoprzylepny ułatwia otwieranie i zamykanie opakowania z galaretką.

  • Łatwość transportu

   Smaczna, a jednocześnie dyskretna w kieszeni.

  Galaretka owocowa energetyczna cytrusowa ecosize Aptonia 12 x 25 g
  Galaretka owocowa energetyczna cytrusowa ecosize Aptonia 12 x 25 g
  Galaretka owocowa energetyczna cytrusowa ecosize Aptonia 12 x 25 g
  Galaretka owocowa energetyczna cytrusowa ecosize Aptonia 12 x 25 g
  Galaretka owocowa energetyczna cytrusowa ecosize Aptonia 12 x 25 g

  Galaretka owocowa udoskonalona dzięki Waszym radom

  Poprzednią wersję galaretki uważaliście za zbyt mocno klejącą się do opakowania, a tym samym trudną do spożycia w trakcie wysiłku. Co konkretnie zrobiliśmy, aby rozwiązać ten problem?
  Do naszej receptury dodaliśmy dwa składniki stabilizujące:
  - kwas cytrynowy (obecny już w poprzedniej wersji),
  - otrzymywany z cytryny cytrynian sodu.
  Werdykt? 50 naszych testerów i testerek entuzjastycznie ją zatwierdziło, zarówno pod względem smaku, jak i rozpływającej się w ustach konsystencji... Dodatkowy atut? Nie lepi się!

  Produkt lokalny czyli to, co lubimy!

  Ciekawi Cię, gdzie produkowana jest galaretka owocowa, która towarzyszy Ci podczas wyścigu lub biegu? Skoro nalegasz... Powstała w fabryce na południu Francji, która jest naszym partnerem od piętnastu lat, mówi Juliette, inżynier - specjalistka w zakresie żywności.
  Jabłka i gruszki to produkty francuskie, o czym powiemy później. Cukier również pochodzi z Francji. Pozostałe owoce importowane są z krajów europejskich lub spoza Europy, gdzie klimat umożliwia ich uprawę.

  Dlaczego w galaretce owocowej znajduje się jabłko i gruszka?

  To pytanie egzystencjalne, szczególnie gdy wybrany przez Ciebie smak nosi nazwę cytrusowego lub truskawkowo-żurawinowego. Nie panikuj! Nie chodzi o żadną dziwną miksturę przygotowaną przez przypadkową osobę. Jabłko i gruszka to po prostu dwa podstawowe składniki naszej receptury. Są zbierane w sadach przez naszego dostawcę z południa Francji, o którym pisaliśmy wcześniej.

  Produkt opracowany z myślą o sportach wytrzymałościowych

  60 g węglowodanów (cukrów) na godzinę aktywności sportowej: to zalecenie specjalistów od żywienia w przypadku wysiłku trwającego dłużej niż 3 godziny. W tej galaretce owocowej (25 g) znajduje się 21 g węglowodanów, w tym 16 g cukrów prostych. Radzimy więc spożyć pierwszy baton po 30 minutach aktywności, czyli dwa na godzinę (lub baton + żel), a w uzupełnieniu napój izotoniczny.

  Bardzo łatwe otwieranie i zamykanie

  Minęły czasy, kiedy z trudem rozrywałeś plastik zębami (i przy okazji go przeżuwałeś...). Nie musisz też już wybierać między zjedzeniem przekąski na raz lub włożeniem reszty w otchłań kieszeni.
  Dzięki paskowi samoprzylepnemu otwieranie jest łatwe i przyjemne. Skuteczne zamknięcie chroni resztę przekąski pozostawioną na później.

  Do czego służą wszystkie te składniki?

  ● Cukier i maltodekstryna dostarczające energii.
  ● Syrop glukozowy dla konsystencji.
  ● Glicerol dla konsystencji i stabilności formuły.
  ● Pektyna dla konsystencji. Jest to substancja żelująca wykorzystywana do produkcji konfitur i naturalnie obecna w owocach.
  ● Acerola w proszku (super owoc) jako źródło witaminy C.
  ● Witaminy B1, B3 i B6 pomagające ograniczyć zmęczenie: uśmiech na zdjęciach ma znaczenie!
  ● Przeczytaj również fragment "Galaretka owocowa udoskonalona dzięki Waszym radom".

  Suplementy przyszłości dla sportowców: opracowywane z myślą o środowisku i jeszcze bardziej smakowite

  Aube, inżynier ds. składników:
  "Nasze zaangażowanie w dobór składników znacząco wykracza poza regulacje prawne. Stopniowo i w miarę możliwości wycofujemy dodatki spożywcze. W procesie selekcji składników i dodatków interesują nas kwestie etyczne, środowiskowe i zdrowotne. Staramy się również upraszczać nasze receptury i stopniowo podążamy w tym kierunku."

  Waga

  0.025 kg

  Skład

  Galaretki owocowe o smaku grejpfruta, cytryny i pomarańczy, zawierają maltodekstrynę i acerolę. Źródło witaminy B1, B3, B6 i C. **Witaminy B3 i B6 przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu energetycznego i zmniejszają zmęczenie. ***Witamina C pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym. Skład: Cukier, miąższ z owoców 52% (gruszka Williamsa 35%, grejpfrut 7%, cytryna 7%, pomarańcza 3%), syrop glukozowy pszenny, substancja stabilizująca: glicerol, maltodekstryna 5%, kwas: kwas cytrynowy, substancja żelująca: pektyny, regulator kwasowości: cytrynian sodu, acerola w proszku 0,4% (acerola, maltodekstryna), olejki eteryczne z cytryny i pomarańczy, witaminy: chlorowodorek tiaminy (B1), nikotynamid (B3) i chlorowodorek pirydoksyny (B6). Grejpfrut, cytryna, pomarańcza, maltodekstryna, acerola w proszku nie pochodzą z Francji. Produkt może zawierać ślady: OWOCE ŁUPINOWE*, GLUTEN*. *Alergeny

  Porady dotyczące przechowywania

  Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

  Testy


  Każdy smak galaretki owocowej testowany był przez 50 osób podczas uprawiania sportu. Rezultat? Testujący wolą nową formułę od poprzedniej. Łatwość wyjmowania galaretki owocowej z opakowania oraz fakt, że się nie lepi i ma rozpływającą się w ustach konsystencję, znalazły się na szczycie listy preferowanych cech.