decathlon

Galaretka owocowa energetyczna cytrusowa ecosize Aptonia 12 x 25 g

4,9 (11)

39,99 zł 133,30 zł/kg

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Smak:

Otrzymaj +39 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Źródło szybkiej energii, do spożywania podczas wyścigu lub treningu.

Zaprojektowana przez triathlonistów, ta galaretka owocowa dostarcza cukrów prostych i dodaje sił również swoim smakiem: pomoże Ci dotrzeć do mety i podnieść ręce w zwycięskim geście po długim wyścigu!

Kod produktu: 8562277

 • Wartość energetyczna

  1 baton dostarcza 84 kcal.

 • Zmniejszenie uczucia zmęczenia

  Witaminy B3, B6 i C zmniejszają uczucie zmęczenia.

 • Właściwości przeciwutleniające

  Witamina C pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.

 • Skład

  50% miąższu owocowego i naturalne aromaty: pyszna przekąska energetyczna!

 • Łatwość otwierania / zamykania

  Łatwo otwieraj i zamykaj galaretkę owocową dzięki paskowi samoprzylepnemu.

 • Łatwość transportu

  Smaczna, a jednocześnie dyskretna, w kieszeni!

GALARETKA OWOCOWA UDOSKONALONA DZIĘKI WASZYM RADOM

Poprzednią wersję galaretki uważaliście za zbyt klejącą się do swego opakowania, a więc trudną do jedzenia podczas większego wysiłku. A konkretnie, jak rozwiązaliśmy ten problem?
Do naszego przepisu dodaliśmy dwa składniki stabilizujące:
- kwas cytrynowy (obecny w cytrynie),
- i otrzymany z cytryny cytrynian sodu.
Werdykt? 50 naszych testerów entuzjastycznie ją zatwierdziło, zarówno pod względem smaku, jak i rozpływającej się w ustach konsystencji... I dodatkowo, nie lepi się!

PRODUKT LOKALNY - CZYLI TO, CO LUBIMY

Ciekawi Cię, gdzie powstaje galaretka owocowa, która towarzyszy Ci podczas wyścigu? No, skoro nalegasz! Powstała się w małej fabryce na południu Francji, która jest naszym partnerem od piętnastu lat, mówi Juliette, inżynier żywienia.
Jabłka i gruszki, to produkty francuskie, o czym mówimy później. Cukier również jest francuski. Pozostałe owoce są importowane z krajów europejskich, gdzie klimat umożliwia ich uprawę.

DLACZEGO JABŁKO LUB GRUSZKA W GALARETCE OWOCOWEJ?

Jest to pytanie egzystencjalne, szczególnie gdy smak nazywa się cytrusowy lub truskawkowo-żurawinowy. Nie panikuj, to nie jest dziwna mieszanka wymyślona przez przypadkową osobę. Jabłko i gruszka to po prostu dwa podstawowe składniki naszej formuły. Są zbierane w sadach przez naszego dostawcę z południa Francji, o którym wcześniej ci pisaliśmy.

PRODUKT STWORZONY DO WYSIŁKÓW WYTRZYMAŁOŚCIOWYCH

Przy wysiłku powyżej 3 godzin, specjaliści od żywienia zalecają dostarczanie organizmowi 60 g węglowodanów (cukrów) na godzinę. W tej galaretce owocowej (25 g) znajduje się 21 g węglowodanów, w tym 16 g cukrów prostych. Dlatego zalecamy, aby rozpocząć swój pierwszy baton po 30 minutach aktywności lub spożywać go dwa razy na godzinę (lub baton + żel) oraz popijać napojem izotonicznym.

BARDZO ŁATWE OTWIERANIE I ZAMYKANIE!

Minęły czasy, kiedy z trudem rozrywałeś plastik zębami (i przy okazji go przeżuwałeś...). Nie musisz też już wybierać między zjedzeniem przekąski na raz lub włożeniem reszty w otchłań kieszeni.
Dzięki paskowi samoprzylepnemu otwieranie jest łatwe i przyjemne. Skuteczne zamknięcie chroni resztę przekąski pozostawioną na później.

DO CZEGO SŁUŻĄ TE WSZYSTKIE SKŁADNIKI?

● Cukier i maltodekstryna do dostarczenia energii.
● Syrop glukozowy dla konsystencji.
● Glicerol dla konsystencji i stabilności formuły.
● Pektyna dla konsystencji. Jest to substancja żelująca wykorzystywana do produkcji konfitur i naturalnie obecna w owocach.
● Acerola w proszku (super owoc), do dostarczenia witaminy C!
● Witaminy B1, B3 i B6 dla zmniejszenia uczucia zmęczenia: uśmiech to podstawa!
● Możesz też wybrać galaretkę owocową, udoskonaloną zgodnie z Waszymi poradami

SUPLEMENTY PRZYSZŁOŚCI DLA SPORTOWCÓW: EKOODPOWIEDZIALNE I JESZCZE SMACZNIEJSZE

Aube, inżynier odp. za składniki:
„Nasze zaangażowanie w dobór składników znacznie wykracza poza wymogi prawne. Stopniowo i w miarę możliwości wycofujemy dodatki spożywcze. W procesie selekcji składników i dodatków interesują nas kwestie etyczne, środowiskowe i zdrowotne. Staramy się również upraszczać nasze przepisy i stopniowo podążać w tym kierunku”.

Skład

Galaretki owocowe o smaku grejpfruta, cytryny i pomarańczy, zawierają maltodekstrynę i acerolę. Źródło witaminy B1, B3, B6 i C. **Witaminy B3 i B6 przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu energetycznego i zmniejszają zmęczenie. ***Witamina C pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym. Skład: Cukier, miąższ z owoców 52% (gruszka Williamsa 35%, grejpfrut 7%, cytryna 7%, pomarańcza 3%), syrop glukozowy pszenny, substancja stabilizująca: glicerol, maltodekstryna 5%, kwas: kwas cytrynowy, substancja żelująca: pektyny, regulator kwasowości: cytrynian sodu, acerola w proszku 0,4% (acerola, maltodekstryna), olejki eteryczne z cytryny i pomarańczy, witaminy: chlorowodorek tiaminy (B1), nikotynamid (B3) i chlorowodorek pirydoksyny (B6). Grejpfrut, cytryna, pomarańcza, maltodekstryna, acerola w proszku nie pochodzą z Francji. Produkt może zawierać ślady: OWOCE ŁUPINOWE*, GLUTEN*. *Alergeny

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu.

Testy

Każdy smak testowany był przez 50 sportowców podczas uprawiania sportu. Pod koniec testów: Testujący wybrali nową formułę w porównaniu do poprzedniej. Łatwość wyjmowania galaretki owocowej z opakowania oraz fakt, że się nie lepi i ma rozpływającą się w ustach konsystencję znalazły się na szczycie listy preferowanych cech.

Wgrywanie