wedze

Gogle narciarskie i snowboardowe dla dorosłych i dzieci Wedze G 100 I

5,0 (3)

119,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Biały

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Już w najniższej cenie proponujemy gogle z wymiennymi szkłami na każdą pogodę. Kompatybilne z okularami korekcyjnymi.

G 100 I to gogle na każdą pogodę. Wystarczy wymienić w nich szkła.

Kod produktu:

8577641

 • Ochrona przeciwsłoneczna

  100% anty-UV. Wymienne szkła (brązowe i żółte) na każdą pogodę.

 • Ograniczenie parowania

  Podstawowy anty-fog, podwójne szkła z powłoką przeciwmgielną.

 • Pole widzenia

  Cylindryczne szkła, podstawowe pole widzenia.

 • Komfort użytkowania

  Ergonomiczna pianka.

 • Stabilność

  Pasek elastyczny o szerokości 40 mm.

 • Regulowany

  Klamra umożliwiająca regulację długości paska.

 • Kompatybilność

  Rozmiar L kompatybilny z okularami korekcyjnymi o szerokości do 145 mm.

Ochrona UV

Ponieważ promieniowanie ultrafioletowe jest szkodliwe dla oczu, wszystkie nasze gogle to gogle 100% anty-UV spełniające wymogi normy EN 174. Gogle to najlepsza ochrona. Doskonale osłaniają oczy, uniemożliwiając przedostawanie się promieni UV - również tych, które odbijają się od śniegu.

Wymienne szkła

Gogle narciarskie z wymiennymi szkłami do jazdy przy każdej pogodzie.
S1 FOG to jasne szkła, które umożliwiają lepszą widoczność przy złej pogodzie, poprawiając dostrzeganie rzeźby terenu.
S3 SUN to ciemne szkła, które umożliwiają dobrą ochronę przed intensywnym światłem słonecznym. Szkła nie są odporne na zarysowania.

Podstawowy anty-fog

Podstawowy anty-fog to podwójne szkła z powłoką przeciwmgielną po wewnętrznej stronie wewnętrznego szkła.
Aby umożliwić dobrą wentylację wnętrza gogli, nie powinno się zasłaniać (na przykład kominem narciarskim) znajdujących się w nich otworków.
Aby szkła jak najdłużej zachowały swoje właściwości anty-fog, nie wolno przecierać ich od wewnętrznej strony, lecz delikatnie osuszyć.

Podwójne szkła

Gogle z podwójnymi szkłami pozwalają ograniczyć powstawanie pary. Zamknięte między szkłami powietrze stanowi izolację termiczną. Dzięki temu szok termiczny między wewnętrzną i zewnętrzną stroną gogli jest mniejszy, pozwalając spowolnić proces powstawania pary na wewnętrznym szkle gogli. Wewnętrzne szkło pokryte jest ponadto powłoką przeciwmgielną.

Cylindryczne szkła

Podwójne szkła cylindryczne. Zewnętrzne szkło z poliwęglanu, wewnętrzne z propionianu celulozy. Oba przycięte do kształtu gogli.

Podstawowe pole widzenia

Istnieje pionowe i poziome pole widzenia. Gogle G 100 mają mają podstawowe pole widzenia umożliwiające wygodną, pozwalającą czuć się pewnie widoczność po bokach.

Kompatybilność z kaskami narciarskimi

Wszystkie gogle narciarskie Wedze są kompatybilne z kaskami narciarskimi Wedze.

Kompatybilność z okularami korekcyjnymi

Pianki boczne i kształt oprawek pozostawiają miejsce na zauszniki okularów korekcyjnych. Gogle G 100 w rozmiarze L umożliwiają jazdę w okularach korekcyjnych o maksymalnej szerokości 145 mm.

Pasek

Elastyczny pasek z poliamidu, poliestru i kauczuku o szerokości 40 mm.

CE - Norma EN-174 i ANSI

Norma EN 174 to norma europejska CE dotycząca gogli używanych do ochrony oczu podczas uprawiania narciarstwa alpejskiego lub pokrewnych sportów, jak snowboard. Norma ANSI to amerykańska norma, bardziej wymagająca od europejskiej w zakresie odporności na wstrząsy i uderzenia. Te gogle spełniają obie normy.

Zapobieganie osadzaniu się pary

Wilgoć sprzyja osadzaniu się pary. Nie zakładaj więc gogli na mokry kask ani na mokrą czapkę, aby nie dopuścić do nasiąknięcia pianek wilgocią. Kontakt gogli ze śniegiem również przyczynia się znacząco do powstawania pary. W nocy należy zatem starannie wysuszyć gogle, aby pozbyć się wszelkich śladów wilgoci przed kolejnym dniem jazdy.

2 rozmiary

Rozmiar gogli wybieramy w zależności od obwodu głowy. Do 55 cm: rozmiar S (wcześniej S/M); od 56 cm w górę: rozmiar L (wcześniej L/XL).

Skład

Frame 100% Poliuretan termoplastyczny (TPU) Gumka 36% Guma, 33% Poliamid, 31% Politereftalan etylenu (PET) Ekran 60% Poliwęglan (PC), 40% Acetat Pianka 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Po zakończeniu użytkowania schować gogle do etui Wedze.

Testy

Wszystkie produkty marki Wedze testowane są w realnych warunkach użytkowania zgodnych z ich przeznaczeniem: przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, w każdych okolicznościach, z którymi można się spotkać podczas jazdy na nartach. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

Porady dotyczące konserwacji

Do czyszczenia szkieł należy używać odpowiednich akcesoriów: specjalnej ściereczki z mikrofibry lub sprayu do okularów (gama akcesoriów ORAO).. Jeśli szkła posiadają dodatkowe powłoki, nigdy nie wycierać ich na sucho. Należy je najpierw opłukać w czystej wodzie.. Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu.. Zostawić do wyschnięcia w miejscu suchym i przewiewnym.

Wgrywanie