wedze

Gogle narciarskie i snowboardowe dla dorosłych i dzieci Wedze G 500 I

Kod produktu: 8758726

5,0 (5)

269,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Szary węgiel

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nie musisz już zastanawiać się nad wyborem gogli zależnie od pogody. Oto proste rozwiązanie: wymienne szkła. Kompatybilne z okularami korekcyjnymi.

Aby wymienić szkła w modelu G 500 I, wystarczy za nie pociągnąć. Szkła na ładną lub na brzydką pogodę: wybór należy do Ciebie!

 • Ochrona przeciwsłoneczna

  100% anty-UV. Wymienne szkła (brązowe i żółte) S1 i S3 na każdą pogodę.

 • Ograniczenie parowania

  Wydajny anty-fog, podwójne szkła z powłoką przeciwmgielną i wentylowane oprawki.

 • Pole widzenia

  Cylindryczne szkła, wydajne pole widzenia.

 • Komfort użytkowania

  Podwójnej gęstości pianka i materiał wyściełający.

 • Stabilność

  Pasek elastyczny o szerokości 40 mm z podwójnym pasmem antypoślizgowego silikonu.

 • Regulowany

  2 klamry umożliwiające szybką regulację długości paska.

 • Kompatybilność

  Rozmiar L kompatybilny z okularami korekcyjnymi o szerokości do 145 mm.

Gogle narciarskie i snowboardowe dla dorosłych i dzieci Wedze G 500 I
Gogle narciarskie i snowboardowe dla dorosłych i dzieci Wedze G 500 I

Ochrona przeciwsłoneczna

Ponieważ promieniowanie ultrafioletowe jest szkodliwe dla oczu, wszystkie nasze gogle to gogle 100% anty-UV spełniające wymogi normy EN 174. Gogle to najlepsza ochrona. Doskonale osłaniają oczy, uniemożliwiając przedostawanie się promieni UV - również tych, które odbijają się od śniegu.

Szkła S1 FOG i S3 SUN - Funkcja wymiennych szkieł

Gogle narciarskie z wymiennymi szkłami do jazdy przy każdej pogodzie.
S1 FOG to jasne szkła, które umożliwiają lepszą widoczność przy złej pogodzie, poprawiając dostrzeganie rzeźby terenu.
S3 SUN to ciemne szkła, które umożliwiają dobrą ochronę przed intensywnym światłem słonecznym. Szkła nie są odporne na zarysowania.

Wydajny anty-fog

Wydajny anty-fog to podwójne szkła z powłoką po wewnętrznej stronie i wentylacja w oprawkach umożliwiająca obieg powietrza wewnątrz gogli.
Aby umożliwić dobrą wentylację wnętrza gogli, nie powinno się więc zasłaniać (na przykład kominem narciaskim) tych otworków. Aby szkła jak najdłużej zachowały swoje właściwości anty-fog, nie wolno przecierać ich od wewnętrznej strony, lecz delikatnie osuszyć.

Podwójne szkła

Gogle z podwójnymi szkłami pozwalają ograniczyć powstawanie pary. Zamknięte między szkłami powietrze stanowi izolację termiczną. Dzięki temu szok termiczny między wewnętrzną i zewnętrzną stroną gogli jest mniejszy, pozwalając spowolnić proces powstawania pary na wewnętrznym szkle gogli. Wewnętrzne szkło pokryte jest ponadto powłoką przeciwmgielną.

Cylindryczne szkła

Potrójne szkła cylindryczne. Środkowe szkło wykonane jest z wtryskiwanego, bardzo odpornego na uderzenia poliwęglanu, a wewnętrzne z octanu. Wymienne szkła wykonane są z miękkiego poliwęglanu.

Wydajne pole widzenia

Istnieje pionowe i poziome pole widzenia. Gogle G 500 mają WYDAJNE, szerokie pole widzenia, zapewniające dobrą widoczność po bokach.

Kompatybilność z kaskami narciarskimi

Wszystkie gogle narciarskie Wedze są kompatybilne z kaskami narciarskimi Wedze.

Kompatybilność z okularami korekcyjnymi

Gogle G 500 I w rozmiarze L umożliwiają jazdę w okularach korekcyjnych o maksymalnej szerokości 145 mm. Pianki boczne i kształt oprawek pozostawiają miejsce na zauszniki.

Pasek

Elastyczny pasek z poliamidu, poliestru i kauczuku o szerokości 40 mm. Podwójne pasmo antypoślizgowe z silikonu.

Etui sprasowane termicznie

Gogle, a w szczególności szkła, należy chronić przed zarysowaniem przed i po zakończeniu użytkowania. Sprasowane termicznie etui idealnie nadaje się do przechowywania gogli i do ich ochrony przed zgnieceniem w plecaku lub w kieszeni kurtki. Podczas jazdy na nartach możesz trzymać w nim wymienne szkła.

Kolorowe szkła flash

Kolorowa powłoka na zewnętrznej stronie szkła gogli narciarskich (tzw. flash) pozwala zmniejszyć procentową przepuszczalność światła do oka, co oznacza mniejsze oślepienie i większą przejrzystość widzenia przy jasnym świetle.
Uwaga! Szkła nie są odporne na zarysowania.

CE - Norma EN-174 i ANSI

Norma EN 174 to norma europejska CE dotycząca gogli używanych do ochrony oczu podczas uprawiania narciarstwa alpejskiego lub pokrewnych sportów, jak snowboard. Norma ANSI to amerykańska norma, bardziej wymagająca od europejskiej w zakresie odporności na wstrząsy i uderzenia. Te gogle spełniają obie normy.

Zapobieganie osadzaniu się pary

Wilgoć sprzyja osadzaniu się pary. Nie zakładaj więc gogli na mokry kask ani na mokrą czapkę, aby nie dopuścić do nasiąknięcia pianek wilgocią. Kontakt gogli ze śniegiem również przyczynia się znacząco do powstawania pary. W nocy należy zatem starannie wysuszyć gogle, aby pozbyć się wszelkich śladów wilgoci przed kolejnym dniem jazdy.

2 rozmiary

Rozmiar gogli wybieramy w zależności od obwodu głowy. Poniżej 55 cm: rozmiar S. Powyżej 55 cm: rozmiar L.

Skład

Frame 100% Poliuretan termoplastyczny (TPU) Gumka 36% Guma, 33% Poliamid, 31% Politereftalan etylenu (PET) Ekran 70% Poliwęglan (PC), 30% Octan celulozy Pianka 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Po zakończeniu użytkowania schować gogle do etui Wedze.

Testy

Wszystkie produkty marki Wedze testowane są w realnych warunkach użytkowania zgodnych z ich przeznaczeniem: przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, w każdych okolicznościach, z którymi można się spotkać podczas jazdy na nartach. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

Wgrywanie