Ochrona UV
Ponieważ promieniowanie ultrafioletowe jest szkodliwe dla oczu, wszystkie nasze gogle to gogle 100% anty-UV spełniające wymogi normy EN 174. Gogle to najlepsza ochrona. Doskonale osłaniają oczy, uniemożliwiając przedostawanie się promieni UV - również tych, które odbijają się od śniegu.
Szkła S3 SUN
S3 SUN to ciemne szkła, które umożliwiają dobrą ochronę przed intensywnym światłem słonecznym. Wybraliśmy brązowe zabarwienie, które pozwala zachować odpowiednią widoczność w miejscach zacienionych i pod koniec dnia, gdy słońce jest mniej ostre. Szkła nie są odporne na zarysowania.
Optymalny anty-fog
Optymalny system anty-fog to podwójne, wentylowane szkła z powłoką po wewnętrznej stronie i wentylacja w oprawkach umożliwiająca obieg powietrza wewnątrz gogli.
Aby umożliwić dobrą wentylację wnętrza gogli, nie powinno się więc zasłaniać (na przykład kominem narciarskim) tych otworków. Aby szkła jak najdłużej zachowały swoje właściwości anty-fog, nie wolno przecierać ich od wewnętrznej strony, lecz delikatnie osuszyć.
Podwójne szkła z wentylacją
Gogle z podwójnymi szkłami z wentylacją pozwalają ograniczyć powstawanie pary. Zamknięte między szkłami powietrze stanowi izolację termiczną. Dzięki temu szok termiczny między wewnętrzną i zewnętrzną stroną gogli jest mniejszy, pozwalając spowolnić proces powstawania pary na wewnętrznym szkle gogli. Wewnętrzne szkło pokryte jest ponadto powłoką przeciwmgielną. Jest również wentylowane poprzez otworki zapewniające dobry obieg powietrza.
Zaokrąglone szkła
Zaokrąglony kształt pozwala ograniczyć deformację obrazu.
Zewnętrzne szkło wykonane jest z wtryskiwanego, bardzo odpornego na uderzenia poliwęglanu, a wewnętrzne z octanu.
Optymalne pole widzenia
Istnieje pionowe i poziome pole widzenia. Gogle G 900 mają optymalne, najlepsze pole widzenia.
Kompatybilność z kaskami narciarskimi
Wszystkie gogle narciarskie Wedze są kompatybilne z kaskami narciarskimi Wedze.
Kompatybilność z okularami korekcyjnymi
Gogle G 900 S3 w rozmiarze L umożliwiają jazdę w okularach korekcyjnych o maksymalnej szerokości 145 mm. Pianki boczne i kształt oprawek pozostawiają miejsce na zauszniki.
Pasek
Elastyczny pasek z poliamidu, poliestru i kauczuku o szerokości 40 mm. 3 pasma antypoślizgowe z silikonu.
Etui z mikrofibry
Gogle, a w szczególności szkła, należy chronić przed zarysowaniem przed i po zakończeniu użytkowania, używając w tym celu etui z mikrofibry Wedze. Etui to służy również do czyszczenia szkieł. Materiał, z którego jest wykonane, nie powoduje zarysowań.
Kolorowe szkła flash
Kolorowa powłoka na zewnętrznej stronie szkła gogli narciarskich (tzw. flash) pozwala zmniejszyć procentową przepuszczalność światła do oka, co oznacza mniejsze oślepienie i większą przejrzystość widzenia przy jasnym świetle.
Uwaga! Szkła nie są odporne na zarysowania.
CE - Norma EN-174 i ANSI
Norma EN-174 to norma europejska CE dotycząca gogli używanych do ochrony oczu podczas uprawiania narciarstwa alpejskiego lub pokrewnych sportów, jak snowboard. Norma ANSI to amerykańska norma, bardziej wymagająca od europejskiej w zakresie odporności na wstrząsy i uderzenia. Te gogle spełniają obie normy.
Zapobieganie osadzaniu się pary
Wilgoć sprzyja osadzaniu się pary. Nie zakładaj więc gogli na mokry kask ani na mokrą czapkę, aby nie dopuścić do nasiąknięcia pianek wilgocią. Kontakt gogli ze śniegiem również przyczynia się znacząco do powstawania pary. W nocy należy zatem starannie wysuszyć gogle, aby pozbyć się wszelkich śladów wilgoci przed kolejnym dniem jazdy.
2 rozmiary
Rozmiar gogli wybieramy w zależności od obwodu głowy.
Do 55 cm: rozmiar S; od 56 cm w górę: rozmiar L.
Skład
Frame: 100.0% Poliuretan termoplastyczny (TPU)
Gumka: 33.0% Poliamid, 36.0% Guma, 31.0% Politereftalan etylenu (PET)
Ekran: 60.0% Poliwęglan (PC), 40.0% Octan celulozy
Pianka: 100.0% Poliuretan
Porady dotyczące przechowywania
Radzimy po zakończeniu użytkowania schować gogle do etui Wedze.
Testy
Wszystkie produkty marki Wedze testowane są w realnych warunkach użytkowania zgodnych z ich przeznaczeniem: przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, w każdych okolicznościach, z którymi można się spotkać podczas jazdy na nartach.
Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.