forclaz

Kamizelka trekkingowa męska puchowa Forclaz MT100

Kod produktu: 8749655

0,0 (915)

229,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Czekoladowa trufla

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Kamizelka puchowa na wędrówki w chłodne dni.

  Kompresyjna i lekka (mniejsza waga plecaka), wysoki poziom ciepła, 90% puch, 10% pierze.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Ciepło

   Wskaźnik sprężystości 800 CUIN. Ściągacz u dołu.

  • Kompaktowość

   Składa się do lewej kieszeni.

  • Hydrofobowość

   Zewnętrzny materiał powlekany, zapobiegający wsiąkaniu wody. Nie zawiera PFC.

  • Kieszenie

   2 kieszenie boczne na suwak.

  • Wytrzymałość na ścieranie

   Tkanina 100% poliamidu 35 g/m², 15 den.

  • Waga

   220 g w rozmiarze L.

  Po co kamizelka puchowa?

  Kamizelka pozwala utrzymać ciepło: chroni przed zimnem klatkę piersiową, szyję i dół pleców - miejsca bardzo podatne na wychłodzenie. Ponieważ nie ma rękawów, w mniejszym stopniu obciąża plecak, zapewnia większą oddychalność w trakcie wysiłku i znakomity komfort w ruchu, gdy jest założona pod kurtkę. Noszona pod kurtką MT100, pozwala zwiększyć o 6°C. komfort termiczny, w porównaniu do kurtki puchowej bez kamizelki pod spodem.

  Zalety wypełnienia z puchu i pierza kaczek

  Sprężystość i trwałość pierza gwarantuje:
  - Izolacja termiczna dzięki powietrzu uwięzionemu w pierzu; - Lekkość: pierze jest lżejsze niż syntetyczna watolina, dzięki temu Twój plecak będzie lżejszy; - Duża kompresyjność.

  Jak zmierzyć wskaźnik sprężystości wypełnienia kurtki puchowej?

  Wskaźnik sprężystości to zdolność izolacji termicznej puchu poprzez "uwięzienie" pewnej ilości powietrza. Wyrażony jest w CUIN.

  Im bardziej puch jest sprężysty, tym większą objętość zajmuje i tym więcej ma w sobie powietrza i tym bardziej izoluje. Kamizelka wypełniona w 90% puchem i w 10% pierzem. Sprężystość jest równa lub wyższa 800 (norma międzynarodowa).

  Konserwacja

  Produkt puchowy można nosić całą zimę, a po sezonie należy go wyprać. Im rzadziej go pierzesz, tym dłużej zachowuje izolację termiczną i hydrofobowość.Nasze rady: 1/ Prać w pralce w temp. 30° z 2 lub 3 piłeczkami tenisowymi. Delikatne wirowanie 800 - 1000 obrotów na minutę. 2/ Suszyć w automatycznej suszarce z 2 lub 3 piłeczkami tenisowymi, powtórzyć 2 lub 3 razy, aż do kompletnego wysuszenia.

  Hydrofobowość materiału (nie mylić z wodoodpornością)

  Hydrofobowy materiał nie wchłania wody, która zamiast tego spływa po jego powierzchni. Dzięki temu materiał nie nasiąka wodą i pozostaje ciepły i lekki. W przypadku dłuższego przebywania na deszczu, radzimy na produkt puchowy (kurtkę czy kamizelkę) założyć kurtkę nieprzemakalną. Hydrofobowość to specjalne zabezpieczenie zewnętrznej strony tkaniny, które w trakcie użytkowania produktu może ulec zniszczeniu.
  Radzimy odnawiać ją przy każdym praniu.

  Odnawianie hydrofobowości

  Po wyczyszczeniu kurtki zalecamy zastosowanie płynu impregnującego. Pozwala on odnowić hydrofobowość materiału oraz zachować właściwości i zwiększyć trwałość ubrania.

  Rozdarcie? Jak naprawić?

  Podczas wędrówek może zdarzyć się rozdarcie kurtki. Istnieje możliwość naprawienia i zapobiegnięcia dalszemu rozdarciu, przy pomocy łaty klejonej na gorąco.

  Waga wypełnienia

  XS: 67.5 g
  S: 71 g
  M: 76.5 g
  L: 82 g
  XL: 88 g
  2XL: 94.5 g
  3XL: 101 g

  Skład

  Wypełnienie 90% Szary puch kaczy, 10% Pierze Szarej Kaczki Podszewka główna 100% Poliamid Materiał główny 100% Poliamid Wypełnienie - materiał wewnętrzny 100% Poliester

  Porady dotyczące przechowywania

  Przechowywać w suchym miejscu na wieszaku. Nie przechowywać złożonej w kieszeni.

  Testy

  10 trekkerów (5 mężczyzn i 5 kobiet), nie pracujących dla Quechua, przetestowało tę kamizelkę przez tydzień w listopadzie 2016 w regionie Mont-Blanc. Wyniki tych testów pozwoliły nam na zatwierdzenie przeznaczenia kamizelki na wyprawy trekkingowe w górach.

  Porady dotyczące konserwacji

  Prać w temperaturze maks. 30°C

  Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

  Można suszyć bębnowo przy zredukowanych obrotach (w niskiej temp.)

  Nie prasować

  Nie czyścić chemicznie