forclaz

Kamizelka trekkingowa męska puchowa Forclaz MT100

4,7 (26)

199,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Burgund

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół pasjonatów trekkingu górskiego zaprojektował tę kamizelkę, abyś mógł cieszyć się wędrówką w chłodne dni.

Kompresyjna i lekka (mniejsza waga plecaka), wysoki poziom ciepła, 90% puch, 10% pierze.

Kod produktu:

8749655

 • Ciepło

  800 CUIN, zatwierdzony certyfikat RDS. Ściągacz u dołu.

 • Kompaktowość

  Składa się do lewej kieszeni.

 • Hydrofobowość

  Zewnętrzny materiał powlekany, zapobiegający wsiąkaniu wody. Nie zawiera PFC.

 • Kieszenie

  2 kieszenie boczne na suwak.

 • Wytrzymałość na ścieranie

  Tkanina 100% poliamidu 35 g/m², 15 den.

 • Waga

  220 g w rozmiarze L.

Po co kamizelka puchowa?

Kamizelka pozwala utrzymać ciepło: chroni przed zimnem klatkę piersiową, szyję i dół pleców - miejsca bardzo podatne na wychłodzenie. Ponieważ nie ma rękawów, w mniejszym stopniu obciąża plecak, zapewnia większą oddychalność w trakcie wysiłku i znakomity komfort w ruchu, gdy jest założona pod kurtkę. Noszona pod kurtką MT100, pozwala zwiększyć o 6°C. komfort termiczny, w porównaniu do kurtki puchowej bez kamizelki pod spodem.

Zalety wypełnienia z puchu i pierza kaczek

Sprężystość i trwałość pierza gwarantuje:
- Izolacja termiczna dzięki powietrzu uwięzionemu w pierzu, - Lekkość: pierze jest lżejsze niż syntetyczna watolina, dzięki temu Twój plecak będzie lżejszy, - Wyjątkowe zdolności kompresyjne, - duża kompresyjność.

Jak zmierzyć wskaźnik sprężystości wypełnienia kurtki puchowej?

Wskaźnik sprężystości to zdolność izolacji termicznej puchu poprzez "uwięzienie" pewnej ilości powietrza. Wyrażony jest w CUIN.

Im bardziej puch jest sprężysty, tym większą objętość zajmuje i tym więcej ma w sobie powietrza i tym bardziej izoluje. Kurtka wypełniona w 90% puchem i w 10% pierzem. Sprężystość jest równa lub wyższa 800 (norma międzynarodowa).

Co to jest certyfikat RDS?

RDS “Responsible Down Standard”, to certyfikat wydawany przez niezależną międzynarodową instytucję. Norma ta, pozwala nam zagwarantować pochodzenie puchu, pozostające w zgodzie z naszymi zobowiązaniami dotyczącymi materiałów. Nasi dostawcy zobowiązują się do stosowania wyłącznie piór pozyskiwanych z martwych kaczek i gęsi, hodowanych dla mięsa.

Konserwacja

Produkt puchowy można nosić całą zimę, a po sezonie należy go wyprać. Im rzadziej go pierzesz, tym dłużej zachowuje izolację termiczną i hydrofobowość.Nasze rady: 1/ Prać w pralce w temp. 30° z 2 lub 3 piłeczkami tenisowymi. Delikatne wirowanie 800 - 1000 obrotów na minutę. 2/ Suszyć w automatycznej suszarce z 2 lub 3 piłeczkami tenisowymi, powtórzyć 2 lub 3 razy, aż do kompletnego wysuszenia.

Hydrofobowość materiału (nie mylić z wodoodpornością)

Hydrofobowy materiał nie wchłania wody, która zamiast tego spływa po jego powierzchni. Dzięki temu materiał nie nasiąka wodą i pozostaje ciepły i lekki. W przypadku dłuższego przebywania na deszczu, radzimy na produkt puchowy (kurtkę czy kamizelkę) założyć kurtkę nieprzemakalną. Hydrofobowość to specjalne zabezpieczenie zewnętrznej strony tkaniny, które w trakcie użytkowania produktu może ulec zniszczeniu.
Radzimy odnawiać ją przy każdym praniu.

Odnawianie hydrofobowości

Po wyczyszczeniu kurtki zalecamy zastosowanie płynu impregnującego. Pozwala on odnowić hydrofobowość materiału oraz zachować właściwości i zwiększyć trwałość ubrania.

Rozdarcie? Jak naprawić?

Podczas wędrówek może zdarzyć się rozdarcie kurtki.Istnieje możliwość naprawienia i zapobiegnięcia dalszemu rozdarciu, przy pomocy łaty do klejenia na gorąco.

Waga wypełnienia

XS: 67.5 g
S: 71 g
M: 76.5 g
L: 82 g
XL: 88 g
2XL: 94.5 g
3XL: 101 g

Skład

Wypełnienie 90% Szary puch kaczy, 10% Szare pierze kacze Podszewka główna 100% Poliamid Materiał główny 100% Poliamid Wypełnienie - Materiał wewnętrzny 100% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym miejscu na wieszaku. Nie przechowywać złożonej w kieszeni.

Testy

10 trekkerów (5 mężczyzn i 5 kobiet), nie pracujących dla Quechua, przetestowało tę kamizelkę przez tydzień w listopadzie 2016 w regionie Mont-Blanc. Wyniki tych testów pozwoliły nam na zatwierdzenie przeznaczenia kamizelki na wyprawy trekkingowe w górach.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Można suszyć bębnowo przy zredukowanych obrotach (w niskiej temp.)

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie