• Ostatnie sztuki
1/11
fouganza

Kask jeździecki 100

Kod produktu: 8603600

4,7 (51)

89,99 zł 119,99 zł - 30,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 119,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar: XS/48-52 cm

Jak wybrać rozmiar?

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Do jazdy konnej. Chroni głowę w razie upadku z konia.

Zaczynasz przygodę z jeździectwem i potrzebujesz kasku? Kask model 100 doskonale nadaje się do tego celu. Pokrętło ułatwia regulację obwodu głowy.

 • Ochrona przed uderzeniami

  Certyfikacja wg EN1384:2017

 • Regulowany

  Pokrętło z tyłu pozwala łatwo dopasować kask.

 • Wentylacja

  Kask posiada 51 otworów w skorupie i 57 we wkładce.

 • Komfort użytkowania

  Wewnętrzne panele piankowe można odpiąć i wyprać ręcznie w zimnej wodzie.

Norma

Certyfikacja wg EN1384:2017

Rozmiary

XS (48-52 cm), S (52-55 cm), M (55-58 cm), L (58-61 cm)

Niewielka waga

505 g w rozmiarze M (55-58 cm)

Jak wybrać kask

Radzimy zmierzyć obwód głowy i przymierzyć różne rozmiary, by wybrać najbardziej odpowiedni.
Wybór kasku w odpowiednim rozmiarze i dobrze dopasowanego to sprawa kluczowa. Nigdy nie kupuj dziecku za dużego kasku wychodząc z założenia, że dorośnie!

Dopasowanie kasku

Kask najlepiej chroni głowę wówczas, gdy dokładnie do niej przylega, lecz w żadnym miejscu nie uciska. Paski mocujące są odpowiednio dopasowane wtedy, gdy kask nie zsuwa się ani do przodu, ani do tyłu, ani na boki - nawet podczas ruchu jeźdźca. Pasek podpinkowy powinien przechodzić pod żuchwą, a nie opierać się na podbródku. Musi być odpowiednio mocno dopięty, by kask nie przesuwał się, a jednocześnie nie może zaciskać się zbyt mocno.

Pochłanianie energii uderzenia

Rolą kasku jest pochłonięcie części energii uderzenia poprzez częściowe odkształcenie skorupy i/lub warstwy ochronnej. Kask zmniejsza siłę urazu głowy. Ochrona, jaką kask zapewnia zależy od okoliczności wypadku. Nie zawsze zapobiegnie śmierci czy trwałemu kalectwu.

Wentylacja

Kask posiada 51 otworów wentylacyjnych w skorupie zewnętrznej i 57 we wkładce. Otwory ułatwiają odprowadzanie ciepłego powietrza do góry i do tyłu.

Łatwa konserwacja

Wnętrze kasku czyści się wodą z mydłem. Nie należy używać rozpuszczalników i innych substancji inwazyjnych, gdyż mogłyby wpłynąć na właściwości ochronne kasku. Wewnętrzne panele piankowe można odpiąć i wyprać ręcznie w zimnej wodzie.
Do przechowywania i transportu doskonale sprawdzi się tekstylna torba, która ochroni kask przed zabrudzeniem, porysowaniem i działaniem światła.

Czas użytkowania

Radzimy wymienić kask po upływie 5 lat od daty produkcji podanej na etykiecie (o ile kask nie został uderzony i był przechowywany w odpowiednich warunkach). Każdy kask, który został uderzony należy bezwzględnie wymienić. Uszkodzenie może być niewidoczne!

Zwrot sprzętu ochrony osobistej

Kask jest sprzętem ochrony osobistej.
Przed zakupem upewnij się, że model, rozmiar czy kolor są dla Ciebie odpowiednie. Abyśmy mogli zapewnić produktowi drugie życie w wypadku, gdy nie będzie dla Ciebie odpowiedni, należy go zwrócić razem z instrukcją obsługi, oryginalnie zamocowanymi etykietkami, ewentualnymi akcesoriami oraz - jeśli istniało - z oryginalnym opakowaniem.

Skład

Powłoka 100% Styren akrylonitrylowy butadienowy Pianka 100% Polistyren Pas 100% Poliamid Klamry 100% Polioksymetylen

Porady dotyczące przechowywania

Trzymać z dala od źródeł ciepła takich jak grzejnik lub nasłoneczniona tylna szyba samochodu. Wysoka temperatura może zniszczyć właściwości ochronne wkładki ze styropianu.

Ograniczenia

Kask jeździecki. PO UDERZENIU KAŻDY KASK NALEŻY WYMIENIĆ.

Testy

Kask został przetestowany przez niezależne laboratorium zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zatwierdzony przez

Jednostka notyfikowana N:2789, Pourquery Financier

Wgrywanie