Najlepiej oceniany
Media 0
Media 1
Media 2
Najlepiej oceniany

Kask jeździecki Fouganza 100

119,99 zł

Kolor:

Czarny

Rozmiar:

Jak wybrać rozmiar?

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Zaczynasz przygodę z jeździectwem? To model, który będzie Ci towarzyszyć i chronić w razie upadku.

Zaczynasz przygodę z jeździectwem? Wybierz kask model 100, który jest wygodny i łatwo się reguluje (pokrętło z tyłu). To optymalny sprzęt dla początkujących!

Kod produktu: 961392

Podobne produkty

Zalety produktu

Ochrona przed uderzeniami

Certyfikacja kasku zgodna z normą EN1384:2017.

Regulacja

Praktyczne pokrętło pozwala szybko wyregulować rozmiar.

Komfort użytkowania

Wygodne panele piankowe na zapięciu i wewnątrz kasku.

Wentylacja

Nie przegrzewaj głowy. Skorupa kasku odprowadza ciepło.

Stabilność

4-punktowy, boczny system zapinania stabilnie utrzymuje kask na głowie.

Zdjęcia

Kask jeździecki Fouganza 100
Kask jeździecki Fouganza 100

Opis produktu

Norma

Certyfikacja wg EN1384:2017

Rozmiary

XS (48-52 cm), S (52-55 cm), M (55-58 cm), L (58-61 cm)

Niewielka waga

530 g w rozmiarze M (55-58 cm)

Ochrona

Zaczynasz przygodę z jeździectwem? Wybierz kask model 100 opracowany specjalnie z myślą o Tobie. Model był wielokrotnie testowany i poddawany ciężkim próbom w naszych laboratoriach. Posiada skorupę zaprojektowaną tak, by pochłaniać część energii przy uderzeniu. Skorupa i/lub część ochronna ulegają wtedy częściowej deformacji. Po upadku należy wymienić kask. Deformacje nie zawsze są widoczne gołym okiem i czasem naruszają konstrukcję.

Dopasowanie do sylwetki

Sprzęt jeździecki musi sprawiać, że czujesz się swobodnie. Musi też być dobrze dopasowany. Kask model 100 ma tę zaletę, że jest regulowany i idealnie dopasowuje się do indywidualnego kształtu głowy. Jest dostępny w 4 rozmiarach: od XS do L i od 48 do 61. Przy wyborze przymierz kask i wyreguluj kręcąc pokrętłem umieszczonym z tyłu. To proste urządzenie; łatwo nauczysz się szybko regulować obwód kasku, niezależnie od noszonego rozmiaru.

Wygoda

Aby czerpać radość z jeździectwa, trzeba dobrze czuć się w noszonym ubraniu i sprzęcie. W tym celu inżynierowie Fouganzy osłonili zapięcia kasku piankowymi panelami, które zapewniają maksimum komfortu. Wnętrze kasku również wysłane jest odpinaną pianką, którą można wyprać w temperaturze 30°C. Z pewnością docenisz ten sposób ochrony! Piankowy panel pod brodą chroni przed ewentualnymi uszczypnięciami, które dają się we znaki dzieciom zakładającym swój pierwszy kask...

Dopasowanie i zapięcia

Skuteczną ochronę zapewnia tylko taki kask, który dobrze trzyma się na głowie. Kask 100 jest wyposażony w boczny, 4-punktowy system zapięć. Paski łączą się ze skorupą w 4 miejscach. W rezultacie kask mocno i symetrycznie trzyma się na głowie. Jeśli kask ma odpowiednio dopasowany rozmiar, nie zmieni położenia ani w kłusie, ani w galopie! Koniec z toczkami, które opadają na oczy, zasłaniają widok i pozostawiają całą inicjatywę koniowi...

Wentylacja i przewiewność

Konie i kuce bywają nieprzewidywalne, a podczas lekcji dzieją się czasem rzeczy, których się nie spodziewaliśmy. Projektanci modelu 100 pomyśleli, w jaki sposób nie przegrzać w takich okolicznościach głowy: w górnej części kasku znajduje się 50 otworów, które skutecznie odprowadzają ciepło. Zespół Fouganzy nie uchroni Cię przed silnymi wrażeniami, ale przed przegrzaniem - owszem!

Design

To, że zaczynasz jeździć konno, to nie powód, by nie mieć ładnego sprzętu! Kask model 100 może być używany do różnych dyscyplin jeździeckich, jest skuteczny i posiada daszek w wielu wersjach kolorystycznych!

Łatwa konserwacja

Kask czyścimy z zewnątrz szmatką.
Stanowczo odradzamy używanie rozpuszczalników i innych agresywnie działających produktów, ponieważ mogą one uszkodzić kask i wpłynąć negatywnie na właściwości ochronne.
Do przechowywania i transportu doskonale sprawdzi się tekstylna torba, która ochroni kask przed zabrudzeniem, porysowaniem i działaniem światła.

Dopasowanie kasku

Kask najlepiej chroni głowę wówczas, gdy dokładnie do niej przylega, lecz w żadnym miejscu nie uciska. Paski mocujące są odpowiednio dopasowane wtedy, gdy kask nie zsuwa się ani do przodu, ani do tyłu, ani na boki - nawet podczas ruchu jeźdźca. Pasek podpinkowy powinien przechodzić pod żuchwą, a nie opierać się na podbródku. Musi być odpowiednio mocno dopięty, by kask nie przesuwał się, a jednocześnie nie może zaciskać się zbyt mocno.

Pochłanianie energii uderzenia

Rolą kasku jest pochłonięcie części energii uderzenia poprzez częściowe odkształcenie skorupy i/lub warstwy ochronnej. Kask zmniejsza siłę urazu głowy. Ochrona, jaką kask zapewnia zależy od okoliczności wypadku. Nie zawsze zapobiegnie śmierci czy trwałemu kalectwu.

Zalecenia

Wiemy, że chcesz jak najszybciej przetestować w praktyce nowy kask. Dla własnego bezpieczeństwa przeczytaj jednak najpierw instrukcję.
Kask przeznaczony jest wyłącznie do jazdy konnej i nie może być używany do innych dyscyplin, takich jak sporty motorowe, ślizgowe czy powietrzne. Jeśli zamierzasz spróbować sił na bobslejach, w Formule 1 lub na lotni - ten kask niestety nie będzie odpowiedni. Radzimy wówczas wybrać ochronę głowy odpowiednią do danego sportu.

Czas użytkowania

Polubiłeś swój kask model 100? Niestety nie możesz używać go w nieskończoność. Aby kask skutecznie chronił głowę, po każdym upadku należy go wymieniać. Nawet jeśli wydaje się nienaruszony, niektóre uszkodzenia wewnętrzne nie są widoczne gołym okiem. Jeśli natomiast siedzisz w siodle jak przyklejony i nie przydarzył Ci się żaden drobny wypadek, należy jednak po 5 latach użytkowania wymienić kask na nowy.

Zasady zwrotu sprzętu ochrony osobistej

Kask jest sprzętem ochrony osobistej.

Przed zakupem koniecznie upewnij się, czy model, rozmiar i kolor Ci odpowiadają.

Zakupiony sprzęt można zwrócić pod warunkiem załączenia instrukcji obsługi, etykiet i oryginalnego opakowania (jeśli produkt był sprzedawany w opakowaniu). Na powyższych warunkach można uzyskać zwrot pieniędzy.

Skład i konserwacja

Skład

Powłoka 100% Akrylonitrylo-butadienowo-styren (ABS) Podszewka główna 100% Styropian (EPS) Pas 100% Poliamid Klamry 100% Polioksymetylen Pianka 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Trzymać z dala od źródeł ciepła takich jak grzejnik lub nasłoneczniona tylna szyba samochodu. Wysoka temperatura może zniszczyć właściwości ochronne wkładki ze styropianu.

Ograniczenia

Kask jeździecki. PO UDERZENIU KAŻDY KASK NALEŻY WYMIENIĆ.

Testy

Kask został przetestowany przez niezależne laboratorium zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zatwierdzony przez

Jednostka notyfikowana N:2789, Pourquery Financier

Opinie

Wgrywanie