atomic

Kask narciarski Atomic Savor

4,5 (2)

299,99 zł 529,99 zł - 230 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 529,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Wygodny, wentylowany i wytrzymały kask Atomic Savor od kilku sezonów stanowi punkt odniesienia na rynku.

Ponadczasowy styl, komfort, wytrzymałość i regulowana wentylacja: kask Atomic Savor to pewniak. Będzie Twoim najlepszym towarzyszem.

Kod produktu: 8790829

 • Stabilność

  Pokrętło regulacji obejmujące cały obwód głowy.

 • Wentylacja

  11 otworów, w tym 5 z pozycją otwarte/zamknięte.

 • Lekkość

  480 g w rozmiarze M.

 • Ochrona przed uderzeniami

  Zgodny z normą EN 1077:2007 klasa B. Konstrukcja ABS.

 • Ciepło

  Ciepła i gruba czapeczka wewnętrzna. Osłona wokół karku ograniczająca wpadanie zimnego powietrza.

 • Łatwe użytkowanie

  Haczyk i gumka pozwalające zabezpieczyć kask.

 • Komfort użytkowania

  System Live Fit: poduszeczki dopasowujące się natychmiastowo do głowy.

 • Regulowany

  Regulacja wentylacji i wysokości karku.

Pokrętło regulacji

Pokrętło to kluczowy element wpływający na stabilne ułożenie kasku. System ten umożliwia prostą i precyzyjną regulację w dowolnym momencie dzięki pokrętłu, które da się obsługiwać nawet w rękawicach narciarskich. Zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Obróć pokrętło w prawo, aby mocniej zacisnąć kask, a w lewo - aby go poluzować.

Norma EN 1077

Norma EN 1077:2007 to europejska norma dla kasków używanych do ochrony głowy podczas uprawiania narciarstwa alpejskiego i snowboardingu. Norma ta charakteryzuje się testami na zdolność pochłaniania wstrząsów i odporność na przebicie. Wyróżniamy 2 kategorie:
- Klasa A: chroni górę i tył głowy, a także jej boki oraz uszy. - Klasa B: chroni górę i tył głowy, ale nie zakrywa uszu.

Wybór rozmiaru

* Zmierz obwód głowy w centymetrach (pośrodku czoła, bezpośrednio nad uszami). * Następnie wybierz odpowiedni rozmiar. Np.: Jeśli obwód głowy wynosi 56 cm, wybierz kask w rozmiarze 55-59 cm.

Przymierzanie

Poświęć na przymierzenie kasku tyle czasu, ile trzeba. W żadnym miejscu nie powinieneś odczuwać dyskomfortu. Jeśli odczuwasz, przymierz inny model. Pamiętaj, aby kask przymierzać z własnymi goglami, ponieważ nie wszystkie kaski pasują do każdego rodzaju gogli. Gogle i kask są do siebie dopasowane, jeśli między kaskiem a górną częścią gogli nie ma wolnej przestrzeni.

Regulacja kasku

Podczas jazdy kask narciarski musi być dobrze wyregulowany i dopasowany. * Wybierz prawidłowy rozmiar. * Dopasuj obwód głowy za pomocą pokrętła. * Dopasuj prawidłowo pasek pod brodą. To trochę tak, jak z pasem bezpieczeństwa w samochodzie: jeśli jest za luźny, nie spełnia swojej funkcji i nie zapewnia Ci odpowiedniej ochrony.

Bezpieczeństwo

Nie zakładaj grubej czapki pod kask, ponieważ oddali ona kask od głowy, obniżając poziom ochrony. Wybierz specjalną czapkę lub kominiarkę pod kask. Są one bardzo cienkie i nie wpływają negatywnie na poziom bezpieczeństwa. Kask utrzymuje ciepło i często nie trzeba zakładać dodatkowej warstwy. Unikaj również mocowania kamery na kasku, ponieważ może to zagrażać bezpieczeństwu. Norma nie uwzględnia dodawania jakichkolwiek elementów na kask.

Warunki zwrotu (produkt specyficzny: środek ochrony indywidualnej)

Upewnij się, czy produkt Ci odpowiada.
Jeśli nie, zwróć go zgodnie z naszymi warunkami: z instrukcją, etykietami i (jeśli produkt został sprzedany w opakowaniu) z oryginalnym opakowaniem. Może on zostać poddany odzyskowi. Wspólnie dbajmy o planetę.

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym i niewystawionym na promieniowanie UV miejscu, z dala od źródeł ciepła. Po wysuszeniu najlepiej włożyć kask do tekstylnego pokrowca.

Ograniczenia

Po każdym uderzeniu kask należy wymienić na nowy.

Porady dotyczące konserwacji

Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..

Wgrywanie