wedze

Kask narciarski dla dorosłych Wedze H100

4,7 (18)

99,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Prosty kask zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie osób okazjonalnie jeżdżących na nartach.

Kask wyposażony w pokrętło regulacji obwodu głowy i w skorupę zewnętrzną ABS: dobra ochrona.

Kod produktu: 8399990

 • Stabilność

  Pokrętło regulacji obejmujące tylną część głowy.

 • Wentylacja

  6 otworów umożliwiających wentylację i odprowadzanie wilgoci.

 • Lekkość

  475 g w rozmiarze M.

 • Ochrona przed uderzeniami

  Zgodny z normą EN 1077:2007 klasa B. Wytrzymała konstrukcja ABS.

 • Ciepło

  Cienkie nauszniki. Pianki wewnętrzne.

 • Łatwe użytkowanie

  Blokada gogli: 2 zaczepy zintegrowane z kaskiem.

 • Łatwość konserwacji

  Wyjmowane pianki można prać w pralce w temperaturze 30°C.

Doświadczenie

H100 to najtańszy kask marki Wedze.
Początkującym i okazjonalnym narciarzom umożliwia bezpieczną jazdę. Spełnia te same wynikające z norm wymogi, co pozostałe modele. Jednak jego komfort i jakość wykończenia są niższe. Nie wymagaj, by konkurował pod tym względem z droższymi kaskami.

Kompatybilność

Kaski i gogle Wedze tworzą ze sobą integralny zestaw.

Pokrętło regulacji

Pokrętło to kluczowy element wpływający na stabilne ułożenie kasku. System ten umożliwia prostą i precyzyjną regulację w dowolnym momencie dzięki pokrętłu, które da się obsługiwać nawet w rękawicach narciarskich. Zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Obróć pokrętło w prawo, aby mocniej zacisnąć kask, a w lewo - aby go poluzować.

Norma EN 1077

Norma EN 1077 to europejska norma dla kasków używanych do ochrony głowy podczas uprawiania narciarstwa alpejskiego i snowboardingu. Norma ta charakteryzuje się testami na zdolność pochłaniania wstrząsów i odporność na przebicie. Wyróżniamy 2 kategorie:
- Klasa A: chroni górę i tył głowy, a także jej boki oraz uszy.- Klasa B: chroni górę i tył głowy, ale nie zakrywa uszu.

Wybór rozmiaru

* Zmierz obwód głowy w centymetrach (pośrodku czoła, bezpośrednio nad uszami). * Następnie wybierz odpowiedni rozmiar. Np.: Jeśli obwód głowy wynosi 56 cm, wybierz kask w rozmiarze 55-59 cm.

Przymierzanie

Poświęć na przymierzenie kasku tyle czasu, ile trzeba. W żadnym miejscu nie powinieneś odczuwać dyskomfortu. Jeśli odczuwasz, przymierz inny model. Pamiętaj, aby kask przymierzać z własnymi goglami, ponieważ nie wszystkie kaski pasują do każdego rodzaju gogli. Gogle i kask są do siebie dopasowane, jeśli między kaskiem a górną częścią gogli nie ma wolnej przestrzeni.

Regulacja kasku

Podczas jazdy kask narciarski musi być dobrze wyregulowany i dopasowany. * Wybierz prawidłowy rozmiar. * Dopasuj obwód głowy za pomocą pokrętła. * Dopasuj prawidłowo pasek pod brodą. To trochę tak, jak z pasem bezpieczeństwa w samochodzie: jeśli jest za luźny, nie spełnia swojej funkcji i nie zapewnia Ci odpowiedniej ochrony.

Bezpieczeństwo

Nie zakładaj grubej czapki pod kask, ponieważ oddali ona kask od głowy, obniżając poziom ochrony. Wybierz specjalną czapkę lub kominiarkę pod kask. Są one bardzo cienkie i nie wpływają negatywnie na poziom bezpieczeństwa. Kask utrzymuje ciepło i często nie trzeba zakładać dodatkowej warstwy. Unikaj również mocowania kamery na kasku, ponieważ może to zagrażać bezpieczeństwu. Norma nie uwzględnia dodawania jakichkolwiek elementów na kask.

Warunki zwrotu (produkt specyficzny: środek ochrony indywidualnej)

Upewnij się, czy produkt Ci odpowiada.
Jeśli nie, zwróć go zgodnie z naszymi warunkami: z instrukcją, etykietami i (jeśli produkt został sprzedany w opakowaniu) z oryginalnym opakowaniem. Może on zostać poddany odzyskowi. Wspólnie dbajmy o planetę.

Skład

Pianka 100% Materiał główny 100% Akrylonitrylo-butadienowo-styren (ABS)

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym i niewystawionym na promieniowanie UV miejscu, z dala od źródeł ciepła. Po wysuszeniu najlepiej włożyć kask do tekstylnego pokrowca.

Ograniczenia

Po każdym uderzeniu kask należy wymienić na nowy.

Testy

Wszystkie produkty marki Wedze testowane są w realnych warunkach użytkowania zgodnych z ich przeznaczeniem: przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, w każdych okolicznościach, z którymi można się spotkać podczas jazdy na nartach. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

Porady dotyczące konserwacji

Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..

Wgrywanie