wedze

Kask narciarski dla dorosłych Wedze HRC 500

Kod produktu: 8577424

5,0 (5)

239,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Kask przeznaczony dla regularnie jeżdżących narciarzy, którym zależy na zwiększeniu strefy ochrony poprzez sztywne nauszniki.

Kask, który - dzięki sztywnym nausznikom i pokrętłu regulacji obwodu głowy - zapewnia bardzo dobre trzymanie, zwiększoną ochronę i dobry poziom ciepła.

 • Stabilność

  Pokrętło regulacji obejmujące tylną część głowy. Sztywne nauszniki.

 • Wentylacja

  6 otworów umożliwiających wentylację i odprowadzanie wilgoci.

 • Lekkość

  625 g w rozmiarze M.

 • Ochrona przed uderzeniami

  Zgodny z normą EN 1077:2007 klasa A. Konstrukcja ABS i sztywne nauszniki.

 • Ciepło

  Nauszniki i gruba czapeczka wewnętrzna z drapanego materiału.

 • Łatwe użytkowanie

  Blokada gogli na zatrzask. Osłona na czole.

 • Komfort użytkowania

  Otwory na uszach: dobra słyszalność.

 • Łatwość konserwacji

  Wyjmowane pianki można prać w pralce w temperaturze 30°C.

Doświadczenie

Model HRC to kask ze sztywnymi nausznikami odpowiadający specyficznej normie.
Norma ta wymaga większej strefy zakrywającej niż w przypadku kasków z miękkimi nausznikami.
Konstrukcja nadaje kaskowi większą wytrzymałość i sprawia, że jest on mniej wrażliwy na lekkie wstrząsy związane z codziennym użytkowaniem.
W związku ze swoją konstrukcją i większą strefą zakrywającą jest to najcięższy kask w naszej ofercie. Nie powinny go używać dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Kompatybilność

Kaski i gogle Wedze tworzą ze sobą integralny zestaw.

Pokrętło regulacji

Pokrętło to kluczowy element wpływający na stabilne ułożenie kasku. System ten umożliwia prostą i precyzyjną regulację w dowolnym momencie dzięki pokrętłu, które da się obsługiwać nawet w rękawicach narciarskich. Zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Obróć pokrętło w prawo, aby mocniej zacisnąć kask, a w lewo - aby go poluzować.

Konstrukcja ABS

Ten rodzaj konstrukcji posiada skorupę zewnętrzną z ABS (odlewaną przez wtrysk). Wytrzymuje mocne uderzenia. Łączy trwałość z dużą wytrzymałością w kontakcie z nierównością terenu itp. Wewnętrzna warstwa EPS pochłania wstrząsy przy uderzeniu. Radzimy wymieniać kask co 5 lat, o ile w międzyczasie nie doznał on poważnego wstrząsu.

Norma EN 1077

Norma EN 1077:2007 to europejska norma dla kasków używanych do ochrony głowy podczas uprawiania narciarstwa alpejskiego i snowboardingu. Norma ta charakteryzuje się testami na zdolność pochłaniania wstrząsów i odporność na przebicie. Wyróżniamy 2 kategorie:
- Klasa A: chroni górę i tył głowy, a także jej boki oraz uszy; - klasa B: chroni górę i tył głowy, ale nie zakrywa uszu.

Wybór rozmiaru

* Zmierz obwód głowy w centymetrach (pośrodku czoła, bezpośrednio nad uszami). * Następnie wybierz odpowiedni rozmiar. Np.: Jeśli obwód głowy wynosi 56 cm, wybierz kask w rozmiarze 55-59 cm.

Przymierzanie

Poświęć na przymierzenie kasku tyle czasu, ile trzeba. W żadnym miejscu nie powinieneś odczuwać dyskomfortu. Jeśli odczuwasz, przymierz inny model. Pamiętaj, aby kask przymierzać z własnymi goglami, ponieważ nie wszystkie kaski pasują do każdego rodzaju gogli. Gogle i kask są do siebie dopasowane, jeśli między kaskiem a górną częścią gogli nie ma wolnej przestrzeni.

Regulacja kasku

Podczas jazdy kask narciarski musi być dobrze wyregulowany i dopasowany. * Wybierz prawidłowy rozmiar. * Dopasuj obwód głowy za pomocą pokrętła. * Dopasuj prawidłowo pasek pod brodą. To trochę tak, jak z pasem bezpieczeństwa w samochodzie: jeśli jest za luźny, nie spełnia swojej funkcji i nie zapewnia Ci odpowiedniej ochrony.

Bezpieczeństwo

Nie zakładaj grubej czapki pod kask, ponieważ oddali ona kask od głowy, obniżając poziom ochrony. Wybierz specjalną czapkę lub kominiarkę pod kask. Są one bardzo cienkie i nie wpływają negatywnie na poziom bezpieczeństwa. Kask utrzymuje ciepło i często nie trzeba zakładać dodatkowej warstwy. Unikaj również mocowania kamery na kasku, ponieważ może to zagrażać bezpieczeństwu. Norma nie uwzględnia dodawania jakichkolwiek elementów na kask.

Warunki zwrotu (produkt specyficzny: środek ochrony indywidualnej)

Upewnij się, czy produkt Ci odpowiada.
Jeśli nie, zwróć go zgodnie z naszymi warunkami: z instrukcją, etykietami i (jeśli produkt został sprzedany w opakowaniu) z oryginalnym opakowaniem. Może on zostać poddany odzyskowi. Wspólnie dbajmy o planetę.

Skład

Pianka 100% Powłoka 100% Akrylonitrylo-butadienowo-styren (ABS)

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym i niewystawionym na promieniowanie UV miejscu, z dala od źródeł ciepła. Po wysuszeniu najlepiej włożyć kask do tekstylnego pokrowca.

Ograniczenia

Po każdym uderzeniu kask należy wymienić na nowy.

Testy

Wszystkie produkty Wedze testowane są w realnych warunkach użytkowania zgodnych z ich przeznaczeniem: przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, w każdych okolicznościach, z którymi można się spotkać podczas jazdy na nartach. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

Porady dotyczące konserwacji

Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..

Wgrywanie