wedze

Kask narciarski dla dzieci Wedze H-KD 550

Kod produktu: 8660299

0,0 (169)

199,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Niebieska galaktyka / Ultrabiały

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Kask przeznaczony dla średnio zaawansowanych młodych narciarzy. Dzięki szybie chroni zarówno głowę, jak i oczy.

  Kask umożliwiający optymalną ochronę głowy i oczu Twojego dziecka. Szyba anty-UV i anty-fog pozwala jeździć na nartach przy każdej pogodzie (kategoria S2).

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Stabilność

   Pokrętło regulacji obejmujące cały obwód głowy.

  • Wentylacja

   6 otworów umożliwiających wentylację i odprowadzanie wilgoci.

  • Lekkość

   570 g w rozmiarze S.

  • Ochrona przeciwsłoneczna

   Pojedyncza szyba anty-UV na każdą pogodę (kategoria S2).

  • Ochrona przed uderzeniami

   Zgodny z normą EN 1077:2007 klasa B. Wytrzymała konstrukcja ABS.

  • Ciepło

   Gruba czapeczka wewnętrzna i nauszniki.

  • Komfort użytkowania

   Wydrążone nauszniki: aby uniknąć uciskania uszu.

  Pokrętło regulacji

  Pokrętło to kluczowy element wpływający na stabilne ułożenie kasku. System ten umożliwia prostą i precyzyjną regulację w dowolnym momencie dzięki pokrętłu, które da się obsługiwać nawet w rękawicach narciarskich. Zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Obróć pokrętło w prawo, aby mocniej zacisnąć kask, a w lewo - aby go poluzować.

  Konstrukcja ABS

  Norma EN 1077:2007 to europejska norma dla kasków używanych do ochrony głowy podczas uprawiania narciarstwa alpejskiego i snowboardingu. Norma ta charakteryzuje się testami na zdolność pochłaniania wstrząsów i odporność na przebicie. Wyróżniamy 2 kategorie:
  - Klasa A: chroni górę i tył głowy, a także jej boki oraz uszy. - Klasa B: chroni górę i tył głowy, ale nie zakrywa uszu.

  Wybór rozmiaru

  * Zmierz obwód głowy dziecka w centymetrach (pośrodku czoła, bezpośrednio nad uszami). * Następnie wybierz odpowiedni rozmiar. Np.: Jeśli obwód głowy dziecka wynosi 49 cm, wybierz dla niego kask w rozmiarze 48-52 cm.

  Przymierzanie

  Poświęć na przymierzenie kasku tyle czasu, ile trzeba. W żadnym miejscu dziecko nie powinno odczuwać dyskomfortu. Jeśli odczuwa, przymierzcie inny model.

  Regulacja kasku

  Podczas jazdy kask narciarski musi być dobrze wyregulowany i dopasowany. * Wybierz prawidłowy rozmiar. * Dopasuj obwód głowy za pomocą pokrętła. * Dopasuj prawidłowo pasek pod brodą. To trochę tak, jak z pasem bezpieczeństwa w samochodzie: jeśli jest za luźny, nie spełnia swojej funkcji i nie zapewnia dziecku odpowiedniej ochrony.

  Kask z szybą

  Kaski z szybą są bardzo wygodne i praktyczne w użytkowaniu. Polecamy je jednak młodym narciarzom i narciarkom jeżdżącym z umiarkowaną prędkością. Hermetyczność względem wiatru jest mniejsza niż w przypadku gogli, które idealnie dopasowują się do kształtu nosa i twarzy. Jeśli Twoje dziecko jeździ bardzo szybko, powietrze może przedostawać się do środka, powodując dyskomfort.

  Bezpieczeństwo

  Nie zakładaj grubej czapki pod kask, ponieważ oddali ona kask od głowy, obniżając poziom ochrony. Wybierz specjalną czapkę lub kominiarkę pod kask. Są one bardzo cienkie i nie wpływają negatywnie na poziom bezpieczeństwa. Kask utrzymuje ciepło i często nie trzeba zakładać dodatkowej warstwy. Unikaj również mocowania kamery na kasku, ponieważ może to zagrażać bezpieczeństwu. Norma nie uwzględnia dodawania jakichkolwiek elementów na kask.

  Kompatybilność z okularami korekcyjnymi

  Przyjemność z jazdy na nartach powinna być dostępna dla każdego - również dla dzieci noszących okulary korekcyjne. Dlatego właśnie Wedze oferuje kask z szybą, który jest bardziej praktyczny niż gogle OTG. Niektóre modele okularów są jednak niekompatybilne. Zapraszamy do sklepu Decathlon, aby dziecko przymierzyło kask z okularami.

  Konserwacja

  Wyjmowane pianki można prać w pralce w temperaturze 30°C.

  Wymiana szyby

  Oryginalna szyba kategorii S2 dostępna jest na naszej stronie internetowej. Nie posiadamy szyby na brzydką pogodę kompatybilnej z tym kaskiem.

  Warunki zwrotu (produkt specyficzny: środek ochrony indywidualnej)

  Upewnij się, czy produkt Ci odpowiada.
  Jeśli nie, zwróć go zgodnie z naszymi warunkami: z instrukcją, etykietami i (jeśli produkt został sprzedany w opakowaniu) z oryginalnym opakowaniem. Może on zostać poddany odzyskowi. Wspólnie dbajmy o planetę.

  Skład

  Pianka 100% Polistyren Skorupa 100% Styren akrylonitrylowy butadienowy

  Porady dotyczące przechowywania

  Przechowywać w suchym i niewystawionym na promieniowanie UV miejscu, z dala od źródeł ciepła. Po wysuszeniu najlepiej włożyć kask do tekstylnego pokrowca.

  Ograniczenia

  Po każdym uderzeniu kask należy wymienić na nowy.

  Testy

  Wszystkie produkty marki Wedze testowane są w realnych warunkach użytkowania zgodnych z ich przeznaczeniem: przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, w każdych okolicznościach, z którymi można się spotkać podczas jazdy na nartach. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

  Zatwierdzony przez

  Wszystkie nasze kaski posiadają homologację zewnętrznego, autoryzowanego laboratorium.