wedze

Kask narciarski dla dzieci Wedze H100

Kod produktu: 8374573

0,0 (1302)

59,99 zł 69,99 zł - 10,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 69,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Jasnoniebieski

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Prosty i wytrzymały kask przeznaczony dla dzieci okazjonalnie jeżdżących na nartach. Pozwala odkrywać tę dyscyplinę w bezpiecznych warunkach.

  Kask dziecięcy wyposażony w pokrętło regulacji obwodu głowy i w skorupę zewnętrzną ABS: dobra ochrona.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Stabilność

   Pokrętło regulacji obejmujące tylną część głowy.

  • Wentylacja

   6 otworów umożliwiających wentylację i odprowadzanie wilgoci.

  • Lekkość

   410 g w rozmiarze S.

  • Ochrona przed uderzeniami

   Zgodny z normą EN 1077:2007 klasa B. Wytrzymała konstrukcja ABS.

  • Ciepło

   Cienkie nauszniki. Pianki wewnętrzne.

  • Łatwe użytkowanie

   Blokada gogli: 2 zaczepy zintegrowane z kaskiem.

  • Łatwość konserwacji

   Wyjmowane pianki można prać w pralce w temperaturze 30°C.

  Kompatybilność

  Kaski i gogle Wedze tworzą ze sobą integralny zestaw.

  Pokrętło regulacji

  Pokrętło to kluczowy element wpływający na stabilne ułożenie kasku. System ten umożliwia prostą i precyzyjną regulację w dowolnym momencie dzięki pokrętłu, które da się obsługiwać nawet w rękawicach narciarskich. Zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Obróć pokrętło w prawo, aby mocniej zacisnąć kask, a w lewo - aby go poluzować.

  Konstrukcja ABS

  Ten rodzaj konstrukcji posiada skorupę zewnętrzną z ABS (odlewaną przez wtrysk). Wytrzymuje mocne uderzenia. Jest bardzo odporny na różnego rodzaju obicia. Wewnętrzna warstwa EPS pochłania wstrząsy przy uderzeniu. Radzimy wymieniać kask co 5 lat, o ile w międzyczasie nie doznał on poważnego wstrząsu.

  Norma EN 1077

  Norma EN 1077:2007 to europejska norma dla kasków używanych do ochrony głowy podczas uprawiania narciarstwa alpejskiego i snowboardingu. Norma ta charakteryzuje się testami na zdolność pochłaniania wstrząsów i odporność na przebicie. Wyróżniamy 2 kategorie:
  - Klasa A: chroni górę i tył głowy, a także jej boki oraz uszy.- klasa B: chroni górę i tył głowy, ale nie zakrywa uszu.

  Wybór rozmiaru

  * Zmierz obwód głowy dziecka w centymetrach (pośrodku czoła, bezpośrednio nad uszami). * Następnie wybierz odpowiedni rozmiar. Np.: Jeśli obwód głowy dziecka wynosi 49 cm, wybierz dla niego kask w rozmiarze 48-52 cm.

  Przymierzanie

  Poświęć na przymierzenie kasku tyle czasu, ile trzeba. W żadnym miejscu dziecko nie powinno odczuwać dyskomfortu. Jeśli odczuwa, przymierzcie inny model. Pamiętaj, aby dziecko przymierzało kask z własnymi goglami, ponieważ nie wszystkie kaski pasują do każdego rodzaju gogli. Gogle i kask są do siebie dopasowane, jeśli między kaskiem a górną częścią gogli nie ma wolnej przestrzeni.

  Regulacja kasku

  Podczas jazdy kask narciarski musi być dobrze wyregulowany i dopasowany. * Wybierz prawidłowy rozmiar. * Dopasuj obwód głowy za pomocą pokrętła. * Dopasuj prawidłowo pasek pod brodą. To trochę tak, jak z pasem bezpieczeństwa w samochodzie: jeśli jest za luźny, nie spełnia swojej funkcji i nie zapewnia dziecku odpowiedniej ochrony.

  Bezpieczeństwo

  Nie zakładaj grubej czapki pod kask, ponieważ oddali ona kask od głowy, obniżając poziom ochrony. Wybierz specjalną czapkę lub kominiarkę pod kask. Są one bardzo cienkie i nie wpływają negatywnie na poziom bezpieczeństwa. Kask utrzymuje ciepło i często nie trzeba zakładać dodatkowej warstwy. Unikaj również mocowania kamery na kasku, ponieważ może to zagrażać bezpieczeństwu. Norma nie uwzględnia dodawania jakichkolwiek elementów na kask.

  Warunki zwrotu (produkt specyficzny: środek ochrony indywidualnej)

  Upewnij się, czy produkt Ci odpowiada.
  Jeśli nie, zwróć go zgodnie z naszymi warunkami: z instrukcją, etykietami i (jeśli produkt został sprzedany w opakowaniu) z oryginalnym opakowaniem. Może on zostać poddany odzyskowi.

  Skład

  Rdzeń z pianki 100% Polistyren Materiał zewnętrzny 100% Styren akrylonitrylowy butadienowy

  Porady dotyczące przechowywania

  Przechowywać w suchym i niewystawionym na promieniowanie UV miejscu, z dala od źródeł ciepła. Po wysuszeniu najlepiej włożyć kask do tekstylnego pokrowca.

  Ograniczenia

  Po każdym uderzeniu kask należy wymienić na nowy.

  Testy

  Wszystkie produkty marki Wedze testowane są w realnych warunkach użytkowania zgodnych z ich przeznaczeniem: przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, w każdych okolicznościach, z którymi można się spotkać podczas jazdy na nartach. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

  Zatwierdzony przez

  Wszystkie nasze kaski posiadają homologację zewnętrznego, autoryzowanego laboratorium.