wedze

Kask narciarski Wedze FR 500

4,0 (1)

189,99 zł 289,99 zł - 100 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 289,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Chłodny cedr / Szary węgiel

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Lekki, wytrzymały i wentylowany kask dla narciarzy regularnie uprawiających freeride.

Kask narciarski przeznaczony do jazdy poza trasą. Dzięki hybrydowej konstrukcji (In-Mold/ABS) jest wytrzymały w górnej części (kontakt z gałęziami, kamieniami...) i lekki w części dolnej.

Kod produktu: 8660326

 • Stabilność

  Pokrętło regulacji umożliwiające dobre dopasowanie kasku do obwodu głowy.

 • Wentylacja

  Kanały wentylacyjne wewnątrz kasku z kratką wylotową z tyłu.

 • Lekkość

  470 g w rozmiarze M (konstrukcja hybrydowa In-Mold / ABS).

 • Ochrona przed uderzeniami

  Zgodny z normą EN 1077:2007 klasa B.

 • Ciepło

  Wyściełana pianką i przewiewna czapeczka wewnętrzna.

 • Łatwość konserwacji

  Odpinaną czapeczkę można prać w pralce w temperaturze 30°C.

Konstrukcja hybrydowa

Górna część kasku narciarskiego FR 500 wykonana jest w technologii ABS (wytrzymałość), a część dolna w technologii In-Mold (lekkość).
Konstrukcja ABS (twarda skorupa) jest nieco cięższa, ale zwiększa ochronę przed przebiciem (gałęzią, kamieniem...).
Konstrukcja In-Mold to poliwęglanowa skorupa zewnętrzna tworząca jednolity odlew z wewnętrzną warstwą EPS. Wewnętrzna warstwa EPS pochłania wstrząsy przy uderzeniu. Oba elementy tworzą bardzo lekką całość.

Pokrętło regulacji

Pokrętło to kluczowy element wpływający na stabilne ułożenie kasku. System ten umożliwia prostą i precyzyjną regulację w dowolnym momencie dzięki pokrętłu, które da się obsługiwać nawet w rękawicach narciarskich. Zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Obróć pokrętło w prawo, aby mocniej zacisnąć kask, a w lewo - aby go poluzować.

Norma EN 1077

Norma EN 1077:2007 to europejska norma dla kasków używanych do ochrony głowy podczas uprawiania narciarstwa alpejskiego i snowboardingu. Norma ta charakteryzuje się testami na zdolność pochłaniania wstrząsów i odporność na przebicie. Wyróżniamy 2 kategorie:
- Klasa A: chroni górę i tył głowy, a także jej boki oraz uszy.- Klasa B: chroni górę i tył głowy, ale nie zakrywa uszu.

Wybór rozmiaru

* Zmierz obwód głowy w centymetrach (pośrodku czoła, bezpośrednio nad uszami). * Następnie wybierz odpowiedni rozmiar. Np.: Jeśli obwód głowy wynosi 56 cm, wybierz kask w rozmiarze 55-59 cm.

Przymierzanie

Poświęć na przymierzenie kasku tyle czasu, ile trzeba. W żadnym miejscu nie powinieneś odczuwać dyskomfortu. Jeśli odczuwasz, przymierz inny model. Pamiętaj, aby kask przymierzać z własnymi goglami, ponieważ nie wszystkie kaski pasują do każdego rodzaju gogli. Gogle i kask są do siebie dopasowane, jeśli między kaskiem a górną częścią gogli nie ma wolnej przestrzeni.

Regulacja kasku

Podczas jazdy kask narciarski musi być dobrze wyregulowany i dopasowany. * Wybierz prawidłowy rozmiar. * Dopasuj obwód głowy za pomocą pokrętła. * Dopasuj prawidłowo pasek pod brodą. To trochę tak, jak z pasem bezpieczeństwa w samochodzie: jeśli jest za luźny, nie spełnia swojej funkcji i nie zapewnia Ci odpowiedniej ochrony.

Bezpieczeństwo

Nie zakładaj grubej czapki pod kask, ponieważ oddali ona kask od głowy, obniżając poziom ochrony. Wybierz specjalną czapkę lub kominiarkę pod kask. Są one bardzo cienkie i nie wpływają negatywnie na poziom bezpieczeństwa. Kask utrzymuje ciepło i często nie trzeba zakładać dodatkowej warstwy. Unikaj również mocowania kamery na kasku, ponieważ może to zagrażać bezpieczeństwu. Norma nie uwzględnia dodawania jakichkolwiek elementów na kask.

Łatwość konserwacji

Odpinane nauszniki i czapeczkę można prać w pralce w temperaturze 30°C.
Do czyszczenia kasku należy używać wyłącznie wody z mydłem i miękkiej ściereczki.

Warunki zwrotu (produkt specyficzny: środek ochrony indywidualnej)

Upewnij się, czy produkt Ci odpowiada.
Jeśli nie, zwróć go zgodnie z naszymi warunkami: z instrukcją, etykietami i (jeśli produkt został sprzedany w opakowaniu) z oryginalnym opakowaniem. Może on zostać poddany odzyskowi. Wspólnie dbajmy o planetę.

Skład

Pianka 100% Powłoka 50% Akrylonitrylo-butadienowo-styren (ABS), 50% Poliwęglan (PC) Podszewka główna 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym i niewystawionym na promieniowanie UV miejscu, z dala od źródeł ciepła. Po wysuszeniu najlepiej włożyć kask do tekstylnego pokrowca.

Ograniczenia

Po każdym uderzeniu kask należy wymienić na nowy.

Testy

Wszystkie produkty Wedze testowane są w realnych warunkach użytkowania zgodnych z ich przeznaczeniem: przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, w każdych okolicznościach, z którymi można się spotkać podczas jazdy na nartach. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

Porady dotyczące konserwacji

Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..

Wgrywanie