dita

Kij do hokeja Dita Indoor Carbotec C85 Adu XLB Gold

589,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Dla zaawansowanych graczy, którzy potrzebują maksymalnej manewrowości extra low bow oraz mocy (85% carbonu).

Kij do hokeja halowego XLB Dita dla zaawansowanych graczy

Kod produktu:

8799528

  • Kontrola

    80% karbonu wymaga większej kontroli.

Skład

85% włókno węglowe, 15% włókno szklane.

Wygięcie i waga

Extra low bow; Punkt maksymalnego wygięcia: 200 mm; Wysokość maksymalnego wygięcia: 25 mm; Waga: 541 ; punkt równowagi 390mm.

Szczegółowe informacje

Kleisty grip, powierzchnia z wypukłościami, profil cieńszy po bokach. Długość uchwytu: 41,5 cm.Piaskowana łopatka

Szczegółowe informacje (cd.)

Średnica rączki 31 mm zapewnia wygodny chwyt. Szerokość i obwód rury na 47 cm od korka: 3,7 cm / 10 cm.

Z jakich materiałów produkowane są kije hokejowe?

Wcześniej kije wykonywane były z drewna (jesion, morwa). Obecnie te najbardziej techniczne produkowane są z materiałów kompozytowych (włókno szklane, włókno węglowe i włókno aramidowe; np. Kevlar to marka handlowa jednego z rodzajów aramidu). Na rynku dostępne są kije wykonane w 100% z drewna, wzmocnionego włóknem szklanym i czasami carbonem, z 100% włókna szklanego, z włókna szklanego z dużym dodatkiem carbonu.

Z jakich materiałów produkowane są kije hokejowe? (cd.)

Często z 5-10% włókna aramidowego przy bardzo wysokim procencie carbonu.

Jakie są właściwości różnych materiałów?

Włókno szklane jest twardsze, sztywniejsze, lżejsze i bardziej wytrzymałe na otarcia niż drewno. Zapewnia większą moc, ale mniejszą kontrolę i daje uczucie sztywności. Włókno węglowe jest jeszcze lżejsze i sztywniejsze, a przez to zapewnia większą moc, ale mniejszą kontrolę, jeśli poziom techniki zawodnika nie jest wystarczający. Aramid jest używany jako uzupełnienie włókna węglowego w trzonku. Amortyzuje wibracje w główce i ma wysoką odporność na ścieranie.

Charakterystyka kija z materiałów kompozytowych

Kij z materiałów kompozytowych wykonany jest z kilku warstw włókna otaczających pusty rdzeń, na który składają się jedno lub kilka podłużnych wgłębień. Mieszanka materiałów, liczba warstw włókien i struktura pustego rdzenia mogą być różne w różnych częściach kija i dzięki temu kije różnią się od siebie. Samo wskazanie % zawartości karbonu daje ostatecznie bardzo mało informacji o jakości użytkowej kija.

Jaki skład wybrać?

Początkujące dzieci preferują drewno. Wraz z doskonaleniem umiejętności, przechodzą do włókna szklanego, a następnie do coraz większej zawartości carbonu. Początkujący dorośli mogą od razu rozpocząć grę kijem z włóknem szklanym. Zaawansowani i średnio zaawansowani dorośli wybiorą zawartość włókna węglowego odpowiednią do swojego typu gry (odpowiedni balans między kontrolą a mocą).

Czym jest wygięcie kija?

Kij do hokeja nie jest prosty, lecz wygięty (po angielsku "bow"). Wygięcie charakteryzuje się maksymalną wysokością (maksymalna przestrzeń w pionie między kijem ustawionym na płaskiej powierzchni a tą powierzchnią) oraz miejscem, w którym ta wysokość jest maksymalna, mierzona od końcówki łopatki kija (tzw. punktu maksymalnego wygięcia).

Czym jest wygięcie kija?(cd.)

Tradycyjnie kij ma maksymalne wygięcie na poziomie 15 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się w połowie wysokości kija.

Rodzaje wygięcia

Mówimy o "bow standard" (bow oznacza wygięcie), gdy wysokość maksymalnego wygięcia to 17-20 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. Kij "mid bow" posiada generalnie wysokość maksymalnego wygięcia w przedziale 23-24 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. W przypadku kija "low bow”, jest to zasadniczo od 24 do 25 mm oraz 250 mm. Natomiast kij „extra low bow” ma parametry: od 24 do 25 mm oraz 200 mm.

Normy wygięcia FIH

Zgodnie z normami FIH punkt maksymalnego wygięcia w kiju do hokeja na trawie musi znajdować się minimum 200 mm od najwyższego punktu łopatki kija, a wysokość maksymalnego wygięcia wynosić 25 mm.

Jakie wygięcie wybrać?

Początkujący wybierają zwykle kij „bow standard". Zaawansowani lub średnio zaawansowani, którym zależy głównie na kontroli piłki, podaniach i strzałach, wybierają kije „mid bow". Zaawansowani, lubiący dryblowanie, grę 3D i doskonale kontrolujący piłkę przy szybkich zagraniach, wybierają zazwyczaj kij "low bow". Do wykonywania flick dragów najlepiej się sprawdzi kij "extra low bow".

Ile waży kij?

Większość kijów dla dorosłych (długość 36,5”-37,5") waży od 520 do 580 g. Kije dla dzieci ważą od 400 g wzwyż. Warto pamiętać, że kije tego samego modelu mogą różnić się wagą o 20-30 g z uwagi na proces produkcji.

Normy wagowe FIH

Zgodnie z normami FIH, maksymalna waga kija do hokeja na trawie powinna wynosić 737 g. Większość kijów dla dorosłych (długość 36,5”-37,5") waży od 520 do 580 g. Kije dla dzieci ważą od 400 g wzwyż. Warto pamiętać, że kije tego samego modelu mogą różnić się wagą o 20-30 g z uwagi na proces produkcji.

Dlaczego balans jest ważny?

Przy podobnej wadze decydujące jest rozłożenie masy w kijach. Punkt równowagi to punkt ciężkości kija mierzony od końca główki. Punkt równowagi umieszczony bliżej uchwytu zapewnia wrażenie lekkości. Zwiększa to manewrowość kija. Punkt równowagi bliżej łopatki daje wrażenie bardziej konkretnego chwytu rączki. Zwiększa to moc kija.

Jaką wagę / balans wybrać?

Jeśli ważniejsza jest dla Ciebie dobra manewrowość, wybierz lekki kij z wysokim punktem równowagi. Jeśli poszukujesz mocy, wybierz ciężki kij z obniżonym punktem równowagi.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiar kija mierzony jest w calach ("). 1”= 2,54 cm. Dla osób dorosłych, rozmiar standardowego kija to 36,5". Niektóre kije dostępne są w rozmiarze 37,5” lub 38,5"; te rozmiary zapewniają większy zasięg i moc. Są raczej przeznaczone dla graczy na wysokim poziomie zaawansowania. Hokeista o wzroście powyżej 180 cm może wybrać kij 37,5” lub 38,5" przy założeniu, że pozostałe cechy kija (skład, krzywizna...) są dostosowane do jego poziomu gry.

Normy rozmiarów FIH

Zgodnie z normami FIH, maksymalna długość kija do hokeja na trawie to 41" (105 cm).

Ogólne porady dotyczące wyboru kija

Odpowiedni kij to taki, który jest dobrą kombinacją rozmiaru, składu (i konstrukcji wewnętrznej), wygięcia, wagi i punktu równowagi.

Projekt

Założona w roku 1891 przez Allaha Dita z Pakistanu, gdy powstawał hokej na trawie, marka Dita zaproponowała wiele innowacji, które wpłynęły na to, jak obecnie wygląda hokej. Dzięki zdobytej przez lata wiedzy i doświadczeniu, Dita projektuje produkty, które promują kreatywną i efektywną grę. Taką, jaką podziwiamy w wykonaniu Seve'a van Assa, Florent van Aubela i Martina Hânera!

Informacja

Podane tutaj informacje zostały dostarczone przez producenta lub są to nasze wnioski na podstawie próbek otrzymanych od producenta.

Segmentacja

Dorośli/zaawansowani/extralowbow/80-100%carbon

Porady dotyczące przechowywania

W razie potrzeby wytrzyj z uchwytu kurz i tłuste plamy.

Wgrywanie