korok

Kij do hokeja Mid Bow FH500 dla dzieci i dorosłych

149,99 zł 189,99 zł - 40,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 189,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Głębinowy morski / Biały

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Dla starszego dziecka / dorosłego na zaawansowanym poziomie, który potrzebuje większej poręczności (midbow).

Skład 100% włókna szklanego zapewnia moc przy jednoczesnym zachowaniu łatwości w kontrolowaniu piłki.

Kod produktu:

8546217

 • Kontrola trajektorii

  100% włókna szklanego wymaga lepszego opanowania gry, aby kontrolować piłkę.

 • Moc

  100% włókna szklanego zapewnia większą moc.

 • Manewrowość

  Wygięcie mid bow pozwala uczyć się nowych zagrań.

 • Tłumienie drgań

  100% włókna szklanego oznacza mniejsze wchłanianie.

 • Ergonomiczny chwyt

  Klasyczny grip, gładka powierzchnia, umieszczony na płasko.

Wygięcie i waga

Wygięcie mid bow; Waga: 400 g w rozmiarze 34".

Z czego wykonany jest kij?

Wcześniej kije wykonywane były z drewna (jesion, morwa). Obecnie, te najbardziej techniczne, produkowane są z materiałów kompozytowych (włókno szklane, włókno węglowe i włókno aramidowe; np. Kevlar to marka handlowa jednego z rodzajów aramidu). Na rynku dostępne są kije wykonane w 100% z drewna, z drewna wzmocnionego włóknem szklanym, w 100% z włókna szklanego, z włókna szklanego z dużym dodatkiem carbonu (często z 5-10% włókna aramidowego przy bardzo wysokim procencie włókna węglowego).

Jakie są właściwości różnych materiałów?

Włókno szklane jest twardsze, sztywniejsze, lżejsze i bardziej wytrzymałe na otarcia niż drewno. Oferuje większą moc, ale mniejszą kontrolę i daje uczucie sztywności. Włókno węglowe jest jeszcze lżejsze i sztywniejsze, a przez to zapewnia większą moc, ale mniejszą kontrolę, jeśli poziom techniki zawodnika nie jest wystarczający. Aramid jest używany jako uzupełnienie włókna węglowego w trzonku. Amortyzuje wibracje w główce i ma wysoką odporność na ścieranie.

Jak wykonany jest kij z materiałów kompozytowych?

Kij z materiałów kompozytowych wykonany jest z kilku warstw włókna otaczających pusty rdzeń, na który składają się jedno lub kilka podłużnych wgłębień. Mieszanka komponentów, liczba warstw włókien i struktura pustego rdzenia mogą być różne w różnych częściach kija i dzięki temu kije różnią się od siebie. Samo wskazanie % zawartości carbonu daje ostatecznie bardzo mało informacji o jakości użytkowej kija.

Jaki skład wybrać?

Początkujące dzieci będą wolały drewno. Wraz z doskonaleniem umiejętności, zaczynają grę kijami z włókna szklanego, a następnie wybierają coraz większą zawartość carbonu. Początkujący dorośli mogą od razu rozpocząć grę kijem z włóknem szklanym. Zaawansowani i średnio zaawansowani dorośli wybiorą poziom włókna węglowego dostosowany do ich typu gry (zrównoważenie kontroli i mocy).

Czym jest wygięcie kija?

Kij do hokeja nie jest prosty, a wygięty. Wygięcie charakteryzuje się maksymalną wysokością (maksymalna przestrzeń w pionie między kijem ustawionym na płaskiej powierzchni a tą powierzchnią) oraz miejscem, w którym ta wysokość jest maksymalna, mierzona od końcówki łopatki kija (tzw. punktu maksymalnego wygięcia). Tradycyjnie kij posiada maksymalne wygięcie na poziomie 15 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się w połowie wysokości kija.

Rodzaje wygięcia

Mówimy o "bow standard" (bow oznacza wygięcie), gdy wysokość maksymalnego wygięcia to 17 - 20 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. Kij "mid bow" posiada generalnie wysokość maksymalnego wygięcia w przedziale 23 - 24 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. W przypadku kija "low bow”, jest to generalnie od 24 do 25 mm oraz 250 mm. Natomiast kij "extra low bow” ma parametry: od 24 do 25 mm oraz 200 mm.

Czy wiesz, że...?

Zgodnie z normami FIH, punkt maksymalnego wygięcia w kiju do hokeja na trawie musi znajdować się minimum 200 mm od najwyższego punktu łopatki kija, a wysokość maksymalnego wygięcia wynosić 25 mm.

Jakie wygięcie wybrać?

Początkujący wybierają zwykle kij "bow standard". Zaawansowany lub wyczynowy zawodnik poszukujący głównie kontroli piłki, chcący podawać i oddawać strzały, wybierze kij "mid bow". Zaawansowani zawodnicy, lubiący drybling i doskonale kontrolujący piłkę przy szybkich podaniach, wybierają kije "low bow". Do wykonywania flick dragów wybierz kij "extra low bow".

Ile waży kij?

Zgodnie z normami FIH maksymalna waga kija do hokeja wynosić może 737 g. Większość kijów dla dorosłych (długość 36,5” - 37,5") waży od 520 do 580 g. Kije dla dzieci ważą od 400 g wzwyż. Warto pamiętać, że kije tego samego modelu mogą różnić się wagą o 20-30 g z uwagi na proces produkcji.

Dlaczego balans jest ważny?

Przy podobnej wadze, decydujące jest rozłożenie masy w kijach. Punkt równowagi to punkt ciężkości kija mierzony od końca główki. Punkt równowagi umieszczony bliżej uchwytu zapewnia wrażenie lekkości. Zwiększa to manewrowość kija. Punkt równowagi bliżej łopatki oferuje wrażenie bardziej konkretnego chwytu rączki. Zwiększa to moc kija.

Jaką wagę / balans wybrać?

Jeśli wolisz poręczność, wybierz lekki kij z wysokim punktem równowagi. Jeśli poszukujesz mocy, wybierz ciężki kij z obniżonym punktem równowagi.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiar kija mierzony jest w calach ("). 1”= 2,54 cm. W przypadku dziecka, ustaw kij w pionie, główką o podłoże, przed stojącym prosto dzieckiem. Wybierz kij, którego uchwyt sięga do pępka dziecka. Dla osób dorosłych, rozmiar standardowego kija to 36,5".

Czy wiesz, że...?

Zgodnie z normami FIH, maksymalna długość kija do hokeja to 41" (105cm).

Porady generalne

Odpowiedni kij to taki, który oferuje odpowiednią kombinację rozmiaru, składu (i konstrukcji wewnętrznej), wygięcia, wagi i punktu równowagi.

Projekt

Ten kij został opracowany przez nasz zespół projektantów składający się z hokeistów (szefowie produktu, projektanci, inżynierowie, styliści, technicy prototypowania i laboratoryjni) oraz specjalistów ds. materiałów i procesów kompozytowych, naszego partnera technicznego Jill Boon (zawodniczkę belgijskich Red Panthers) i jednego z głównych producentów kijów na świecie.

Informacja

Podane tutaj informacje zostały dostarczone przez producenta lub są to nasze wnioski na podstawie próbek otrzymanych od producenta.

Segmentacja

Junior/zaawansowany/włóknoszklane/midbow

Skład

Główna część: 100% włókna szklanego, Grip: 100% poliuretanu.

Skład

Wał 100% Włókno szklane Grip 1 100% Poliuretan

Testy

Nasze kije są testowane w laboratorium i przez grupę testerów w warunkach rzeczywistej gry, na boisku.

Wgrywanie